«Безпечна школа»: у Дніпрі батьків через месенджери сповіщають про прихід і вихід дітей

В учнівських квитках дніпровських школярів запровадили нову суперфункцію – батьків сповіщають про прихід і вихід дітей зі школи через Viber чи Telegram. «Пластиковий учнівський квиток має низку функцій, одна з яких – це перепустка до будівлі школи. Дитина заходить, притуляє квиток до турнікету і проходить далі. У цей час батькам на телефон через боти у Viber чи Telegram приходить повідомлення про прихід дитини. Так само відбувається і коли дитина виходить зі школи. Тобто батьки оперативно інформуються, а значить – і цілком спокійні за дітей», – розповів під час виїзної пресконференції 22 лютого спеціаліст департаменту гуманітарної політики ДМР Артем Трапезніков.

_MG_2419

За його словами, на сьогодні із 102 тис. школярів 42 тис. вже мають пластикові квитки: «З 1 квітня безкоштовний проїзд в електротранспорті буде виключно за новими учнівськими. Серед розповсюджених причин відсутності нового документа – неправильно заповнені батьками анкети або небажання надавати персональні дані. Вкотре наголошуємо, що така юридична інформація потрібна для ідентифікації батьків і це цілком безпечно».

_MG_2479

Дніпрянка Світлана Іванова задоволена новою функцією учнівського квитка: «Моя донька Тетяна навчається у шостому класі НВК № 66. У неї, звісно, вже є новий учнівський. Функція про сповіщення дуже зручна. Мені не доводиться турбуватися про те чи дійшла моя дитина з дому до школи. Я знаю точно о котрій годині донька зайшла у заклад і коли вийшла. Такий сучасний підхід в організації освітнього простору і має бути!».

IMG_0036

Новий учнівський квиток у Дніпрі впроваджено у рамках проєкту «Освітній простір Дніпра» та муніципальної програми «Безпечна школа». Документ нового зразка має низку функцій. До окрім вже згаданих, долучиться ще одна – розклад уроків, які батьки можуть переглядати онлайн. А з 1 вересня у такому форматі запрацює й журнал оцінок. Окрім того, планується запровадити оплату харчування у шкільних їдальнях через учнівський квиток. Для цього там є спеціальний QR-код.

За словами директорки НВК № 66 Людмили Коробки, заклад долучився до програми «Безпечна школа» ще у 2018 році.

IMG_0003

«У нашому НВК навчаються 987 учнів, з них 90 % мать нові пластикові квитки. Хочемо, щоб якнайшвидше усі діти були з новими учнівськими», – підкреслила Людмила Коробка.

У НВК № 66 встановлено турнікети для пропускної системи, камери відеоспостереження, тривожна кнопка для виклику охоронної організації. Уся інформація з камер виводиться на монітор, роботу якого відстежує адміністратор.

На сьогодні у 78-ми із 157-ми шкіл міста встановлені турнікети. У найближчі роки такою пропускною системою дообладнають решту.

_MG_2450

Відео зі шкільних камер надходить до Ситуаційного центру Дніпра. Тут на великому екрані спостерігають за освітніми закладами, де підключена система відеоспостереження «Безпечна школа». Записане відео зберігається в архіві Ситуаційного центру.

«На відео можна з легкістю роздивитися учнів, учителів, усіх, хто заходить до школи, розгледіти їхні обличчя. А якщо станеться будь-яка позаштатна ситуація у закладі, можемо оперативно відреагувати. За відповідним запитом батьків чи адміністрації школи надамо потрібний запис з відео», – начальниця відділу обробки даних КП «Інфо-Рада-Дніпро» Ілона Симонова.

_MG_2486