Артпроєкту від БФ «Добро ТУТ» рік: що змінилося в житті перших учасниць

П'ятсот щасливих жінок з родин ВПО. У кожної - нові знайомства, захоплення, уміння малювати і бачити красу у буденності, зміна пріоритетів, віра у свої сили та особисте зростання. Це не повний перелік змін, які упродовж року відбулися у житті учасниць артпроєкту від БФ «Добро ТУТ».

загальне
Торік 28 листопада шестеро жінок з родин ВПО стали першими учасницями творчого проєкту «Щаслива мама — щаслива родина». У художній студії вони разом намалювали картину-триптих і подарували її волонтерам фонду.
Власне, артпроєкт започатковували для того, щоб дати жінкам з родин ВПО можливість зануритись у творчість, відпочити, познайомитися, поспілкуватися, відволіктися від буденних справ.
«З ідеї провести для жінок з родин ВПО майстер-клас із живопису народився чудовий проєкт про щасливу маму. А завдяки йому ми створили потужну спільноту «Пані Добро ТУТ», до неї увійшли всі учасниці артпроєкту — а нині це 500 жінок!», — розповідає координаторка проєктів БФ «Добро ТУТ» Людмила Паша.

людмила паша
Вона згадує, що під час запуску артпроєкту хвилювалася настільки сильно, як усі учасниці разом. Для неї це теж був певний особистий ріст. Ще й перша група дівчат, з якої б мав би розпочатися проєкт, не прийшла на заплановану зустріч. Велика злива завадила учасницям дістатися до місця події.
«Ми тоді дуже засмутилися, але не здалися. Запросили інших дівчат на нову дату. Відгукнулися семеро жінок, які у художній студії намалювали чудову картину-триптих. Вже рік вона прикрашає офіс фонду, збирає захоплення відвідувачів і є своєрідним талісманом. З моменту запуску артпроєкту його учасниці створили понад півтисячі картин, почали дружити родинами і суттєво допомагають одна одній»,- ділиться Людмила Паша.
Сама пані Людмила упродовж року провела сотні акцій, дала чимало інтерв’ю, записала багато відео, постійно спілкується з журналістами.

Натхненні та щасливі: враження перших учасниць творчого проєкту

За покликом серця записалася на майстер-клас в рамках артпроєкту Наталя Кузнєцова. Жінка переїхала в Дніпро з міста Покровськ Донецької області. Про БФ «Добро ТУТ» дізналася із соціальної мережі, проєкти були цікавими, тож вирішила познайомитися ближче.

архив
«Завдяки БФ «Добро ТУТ» моє життя змінилося, зникли тривога та напруга, я реалізувала свої бажання. Тут мене підтримали, зрозуміли, поставилися з добром, любов'ю, по-домашньому. Думала, що не вмію малювати, а виявилося, що справа у бажанні та звичці, силі духа. У мене був внутрішній спротив до творчості, але те, що роблять дівчата, надихає. Я йшла на артпроєкт за покликом серця і створила справді чудову картину. Перша картина-триптих, яку ми малювали рік тому — це був початок артпроєкту. П'ять годин ми витратили на неї. Вона для мене символізує віру та силу духу. Пишаюся, що була в когорті перших і долучилася до створення цієї краси», - ділиться Наталя.
Жінка бере участь в багатьох заходах фонду і завжди рада спілкуванню. Переконана, що життя одне і потрібно його прожити так, як хочеться, не дивлячись ні на що.

28.11.23

Ніну Ніденс з Бахмута у Дніпрі називають амбасадоркою фонду «Добро ТУТ». Історію свого вимушеного переїзду до Дніпра пані Ніна розповіла в інтерв'ю журналу «Єдина», а її синочок отримав диплом «Новий дніпрянин». Нині вона перебуває у декреті і залюбки бере участь в артпроєкті та інших заходах БФ.
Для молодої мами, яка півроку жила в чужому місті, у замкненому просторі, запрошення на творчий майстер-клас було шоком.
«Мене вразило, що я маю прийти сама, без дитини. Бо захід організовується спеціально для того, щоб мами могли відпочити. Взагалі зустріч з БФ «Добро ТУТ» кардинально, на 180 градусів, змінила моє життя. Знайшла нових друзів, хобі, мотивацію до життя. Фонд не залишає нам можливості сидіти вдома та сумувати, ми наче одна сім'я. Малюємо, ходимо на фітнес, відвідуємо цирк та театри. І все це з маленькими дітьми. Синочку було три місяці, як ми вперше за запрошенням БФ відвідали філармонію. Потім був майстер-клас із живопису. Я фармацевтка і не вмію малювати, хіба що разом з дітьми щось просте, але від заняття отримала велике задоволення», - ділиться Ніна Ніденс.
Згадує, що на першому майстер-класі в рамках артпроєкту вона працювала над центральною частиною триптиху разом з двома дівчатами.
«Утрьох малювати на одному полотні — це цікавий та дещо дивний досвід. Ми дивилися на полотно і думали: як можна утрьох його малювати? Але працювали злагоджено, доповнювали одна одну, і зробили шедевр!», - розповідає Ніна.
За її словами, учасниці майстер-класу не сподівалися на продовження. Але знову зустрілися вже в іншій студії через місяць, і вона власноруч намалювала картину для себе, як і інші 20 учасниць того дня.
«Малювали олією на полотні, в іншій техніці, це були зовсім інші відчуття і враження! У мене вийшло дуже гарно! Навіть не сподівалася, що моє життя після знайомства з БФ «Добро ТУТ» стане таким насиченим подіями та яскравим. А наші зустрічі такими теплими, наші життя тісно переплелися. Ми стали друзями навік!», - говорить Ніна Ніденс.

архив 2

Владлена Ісаєнко з Бахмутського району тривалий час після переїзду почувалася некомфортно у чужому місті. Лише завдяки участі у заходах та проєктах БФ «Добро ТУТ» відкрила для себе щось близьке та рідне у Дніпрі. Знайшла тут нових друзів та стала волонтером благодійного фонду.
«На одній з акцій, де я була разом з дитиною, мені запропонували стати учасницею артпроєкту. Я йшла на майстер-клас і боялася, а раптом не вийде? Проте це був захопливий вечір: малювали, розмовляли, чаювали та ділилися своїми історіями. Познайомилася з дівчатами, хоча на той час жила у Дніпрі пів року і нікого не знала та не товаришувала. Завдяки артпроєкту я навчилася малювати! У перше полотно вклала всю душу. З натхненням та професійними фарбами під керівництвом талановитої художниці у мене вийшла чудова картина!», - розповідає Владлена Ісаєнко.
Нині жінка - активна учасниця на кожному заході фонду, щаслива, що може допомагати іншим родинам, які змушені були залишити власні домівки.
Творчими успіхами та історіями учасниць артпроєкту «Щаслива мама — щаслива родина» волонтери благодійного фонду «Добро ТУТ» постійно діляться у Фейсбуці та Інстаграмі.

https://www.instagram.com/dobro.tut.bf/

https://www.facebook.com/dobro.tut.bf