Четвер, 25 квітня 2024 року

Археологи прокомментировала связь между Солнцем и курганами, обнаруженную днепровским риелтором

Наш сайт сообщал, что днепровский риелтор углядел связь между курганами Днепропетровщины и Солнцем.

- Чи бачете Ви що цей курган знаходиться на одній лінії із чотирьох курганів. Лінія орієнтована на азимути входу та заходу сонця у дні рівноденства...- спросил историк-любитель у археологов?

Археологи, которые сейчас занимаются раскопками кургана в Новоалександровке  на странице  «Дніпровська археологічна експедиція»  так ответили энтузиасту:

- Років 25 тому ми з нинішнім директором Національного заповідника Хортиця, розкопуючи святилище на висоті Брагарня на Хортиці, що тільки не робили з азімутами, виводячи в одну лінію розкопану нами пам'ятку з Кічкаським комплексом. Результати розкопок опубліковані, можете з ними ознайомитися, - пояснил кандидат исторических наук, начальник Днепровской археологической экспедиции института археологии НАН Украины Дмитрий Тесленко. - Питаєте, чи бачимо, що цей курган знаходиться на одній лінії із чотирьох курганів, що лінія орієнтована на азимути входу та заходу сонця у дні рівноденства... Таки бачу. Тільки у мене трохи інша 3D модель у голові. У ній я враховую топографічне розташування курганів (перша, друга тераса, вододіл), оперую даними уже розкопаних курганів, у том числі і з кромлехами, час створення курганів тощо...

 

раскопки тесленко

Метки: археологи

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.