Аграриев Днепропетровщины обязали уведомлять пасечников о распылении химикатов

Синельниковская РГА предупреждает, что согласно закона «О пчеловодстве» аграриям не позднее, чем за три дня до начала опрыскивания полей необходимо проинформировать местных пасечников. Об этом сообщает Берег надій

пчела

«З настанням весни в Синельниківській райдержадміністрації за участю голови РДА Станіслава Ткачова, начальника ветлікарні Михайла Демиденка, головного спеціаліста відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Олени Кочеткової та членів товариства бджолярів Синельниківщини відбулась нарада щодо дотримання Закону України «Про бджільництво» та законодавства про використання пестицидів, агрохімікатів та інших засобів захисту рослин. Це викликано тим, що в Україні попередніми роками траплялося чимало випадків отруєння бджолосімей під час цвітіння ентомофільних культур.

Було запропоновано юридичним і фізичним особам згідно з Законом «Про бджільництво» (ст. 37) своєчасно (не пізніше, ніж за три доби до початку обприскування посівів) інформувати усіх пасічників, які зареєстровані на відповідній їх території – до відстані 10 км від оброблюваних площ. Необхідно також повідомляти назву препарату, строк його дії, а також скільки годин чи днів тримати в ізоляції пасіку. Уточнювалось, що обприскування слід проводити в ранкові і вечірні години, коли припиняється літ бджіл, або в прохолодні дні.

Відповідальність за порушення законодавства несуть особи, винні у неповідомленні, або наданні неправдивої інформації», - отмечается в сообщении.

Ранее мы писали  о том, что начало весенне-полевых работ на Днепропетровщине привело к массовой гибели пчел.

Метки: аграрии, пасеки, пчелы, распыление химикатов