97 га растительности и уйму живности, прячущейся в траве, уничтожили поджигатели на Днепропетровщине

Около 97 гектаров сожженной растительности - это последствия пожаров в экосистемах, которые произошли в течение суток, 27 июля, на территории Днепропетровской области.

Самые масштабные возгорания сухой травы пожарные ликвидировали в Широковском, Царичанском, Васильковском, Криничанском, Верхнеднепровском, Днепровском, Петропавловском, Новомосковском, Синельниковском, Покровском, Межевском, Апостоловском и Софиевской районах. На сайте dp.dsns.gov.ua об этом сообщается следующее.

трава_5

-Трав’яні пожежі не тільки негативно впливають на стан довкілля та шкодять здоров’ю людей. Подекуди, неконтрольований вогонь, що палить траву, знищує й будівлі.

Такий випадок трапився у Синельниківському районі. За межами села Старовишневецьке зайнялась суха трава, вогонь розповсюдився, пошкодивши дах занедбаної будівлі колишньої ферми на площі 10 кв.м.

Ввечері ситуація повторилася у місті Нікополь. На території парку Перемоги внаслідок розповсюдження пожежі із сухої рослинності, вогнем пошкоджено металевий вагончик, що не експлуатується, на площі 18 кв.м.

трава_4

Вкрай актуальною залишається на сьогодні і проблема спалення рештків стебел зернових культур на післяжнивних полях та приватних земельних ділянках.

Так, протягом дня рятувальники залучались до ліквідації пожеж на сільгоспугіддях у Межівському, Петропавлівському, Магдалинівському, Юр’ївському, Новомосковському та Покровському районах. Загалом вогонь знищив понад 24 га пожнивних залишків зернових культур.

трава_3

Хочемо вкотре закликати мешканців Дніпропетровщини не підпалювати суху рослинність та бути вкрай обережними у поводженні з вогнем під час літнього відпочинку на природі. Адже швидкість поширення вогню на відкритих територіях надзвичайно висока. Палаючі головешки, перелітаючи, створюють нові осередки пожежі, вогонь перекидається і прямує до зелених насаджень.

Так, у Широківському районі за межами села Новокурськ вогонь знищив суху траву та підстилку змішаного лісу Широківського лісництва, пошкодив хвойні та листові дерева. Загальна площа займання склала 8 га.

трава_2

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області звертається до людей із закликом завадити виникненню пожеж в екосистемах!

Для цього будьте завжди обережні у поводженні із відкритим вогнем, не залишайте без нагляду розведене багаття, не розпалюйте вогнища біля будинків і садиб, а також у жодному разі не спалюйте скошену траву, чагарники чи сміття й не дозволяйте робити цього дітлахам. Пам’ятайте, що тільки виконання цих правил дозволить у майбутньому уникнути трагічних наслідків масштабних займань.

трава

Метки: леса, пожар