Субота, 13 квітня 2024 року

Понад десяток радянських символів уже у минулому: у Дніпрі демонтували пам’ятні знаки

У Дніпрі подовжують позбавлятися символів радянської влади. Третього травня у місті комунальні служби демонтували понад десяток пам’ятних знаків, встановлених за радянських часів. Першим прибраним об’єктом цього дня стала цегляна стіна з наказом Сталіна, що у парку Глоби, у районі пам’ятника Чкалову.

0ст

«Цей пам’ятний знак – наказ Сталіна Маліновському, який не пов’язаний безпосередньо з подіями Другої світової війни, загиблими, не увічнює їхню пам’ять. Пов'язаний лише меморіально. Тут взагалі не йдеться скільки загинуло людей при форсуванні Дніпра. Наказ не несе культурної цінності, але є своєрідним маятником, який притягує «руській мір». Ми маємо прибирати такі символи, щоб ніколи не було повернення. Повномасштабна війна в Україні – достатня точка неповернення», – наголосила начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради Надія Лиштва.

За її словами, демонтовану радянську символіку передадуть на зберігання на спеціальний склад: «Загалом у місті планується створення музею-парку тоталітарного режиму, де будуть представлені демонтовані пам’ятники, стели, бюсти. Загалом у Дніпрі з 2014 року у рамках декомунізації було прибрано близько ста відповідних символів, пам’ятних знаків, меморіальних дошок тощо».

Іще однією локацією, де демонтували радянську символіку, став бульвар Слави (у районі перехрестя з просп. Героїв). Тут прибрали стелу з написом «Площа Жукова».

«Цікавий виявився факт того, що площі Жукова ніколи у Дніпрі не було, а стела була. Жодних складнощів під час демонтажу не було. Цього дня на просп. Героїв приберуть іще три подібні радянські пам’ятники, символи. Власне, зараз демонтовано ті об’єкти, які свого часу не потрапили під декомунізацію», – сказав головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Антон Андрієнко.

Дніпрянин Олександр Осадчий підтримує у місті демонтаж пам’ятної символіки, пов’язаної з радянською владою: «Правильно, треба очищуватися від усієї радянщини. Нині наш народ страждає, але він обов’язково врятується».

Тим часом на вул. Титова вже другий день триває демонтаж бетонних ліпнин з радянською символікою на житлових будинках.

«За допомогою вишки та відбійного молотка наші фахівці виконують демонтаж ліпнин, на яких зображені такі радянські символи, як серп і молот, а також червона зірка. Загалом таких ліпних тут вісім. До кінця дня їх приберемо», – додав головний інженер ТОВ «Екологія-Д» Олег Морозюк.

Метки: демонтували пам’ятні знаки

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.