Обстрел российскими агрессорами жилых зданий с использованием реактивных снарядов сделал особо актуальным вопрос выбора укрытия. Что делать если по каким-то причинам вы не смогли спрятаться в специально оборудованном бомбоубежище? Обеспечит ли ваш дом достаточную защиту? Как выбрать относительно безопасное место для укрытия? Чего следует опасаться? Эти моменты обсуждались в группе Архитекторы Днепра, в частности на примере высотного дома в Киеве, в который сегодня попала ракета.
Итак.
Давайте поговоримо про укриття.
Не у всіх, не завжди, є можливість перечекати повітряний удар в гарно обладнаному підземному сховищі. Тому, потрібно розуміти де ви, і під чим ви знаходитесь!!
Найбільш вразливими є кути, зовнішні приміщення, які знаходяться по кутах споруд.
Існує думка, що відносно безпечне місце - на сходових клітинах середніх поверхів. Частина правди в цьому є , але є різниця в тому, який це будинок
До прикладу: будинок на Лобановського - це відносно сучасний монолітно каркасний , в ньому багато арматури, яка все звязує. Також йому не потрібні зовнішні стіни, для того щоб вистояти.
Але будь на його місці панельний ( збірний) картина наслідків могла бути значно гіршою.
Ще одне. Ніколи, ніколи не знаходьтесь біля скляних фасадів високих споруд. З великої висоти - це смертельна зброя.
Для інформації: більшість українських дешевих вікон та склопакетів в них - не гартовані. Вони не розлітаються на доібні частинки (як автомобільні) а летять великими гострими небезпечними фрагментами.
В комментариях было высказано мнение, что безопасное место в многоэтажке возле лифтовой шахты.
- я як будівельник гадаю також, за лифтовою шахтою, яка робиться монолітною та між капітальною несучою стіною, - написала Оля Харченко.
Метки: архитектор, дом разрушение