26 червня в Дніпрі проведуть комплексну перевірку централізованої системи оповіщення населення з увімкненням електросирен

У Дніпрі в середу, 26 червня, з 13:43 до 14:10 проводитиметься комплексна перевірка централізованої системи оповіщення населення. О 13:55 будуть увімкнені електросирени з подачею усного повідомлення.

«Почувши сирену, зберігайте спокій – вашому життю та здоров’ю нічого не загрожує! Увімкніть радіо або телевізор, уважно прослухайте повідомлення після сигналу «Увага всім!» і дійте згідно з отриманою інформацією. Сповістіть про це сусідів, особливо – людей похилого віку», – повідомляють у департаменті громадського порядку та цивільного захисту Дніпровської міської ради.

ПАМ’ЯТКА
про порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру

Увага! Інформує департаментгромадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради.
Головний засіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення по мережі провідного мовлення, а також через мережі радіомовних станцій і телебачення, автомобілі, оснащені гучномовцями.
Для того щоб привернути увагу населення в екстремальних випадках, вмикаються сирени та інші сигнальні засоби.
Запам’ятайте! Сирена та уривчасті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту – «Увага всім».
Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.
Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і уважно прослухайте повідомлення центральних та місцевих органів влади з питань цивільного захисту.
Прослухавши інформацію, кожен громадянин повинен діяти без паніки і метушні згідно з отриманими інструкціями.
Повідомлення включає таку інформацію:
• про надзвичайну ситуацію, місце і час її виникнення;
• території (райони, масиви, вулиці, будинки, тощо), які потрапляють в зону ураження;
• порядок дій населення, яке перебуває на цій території;
• іншу важливу інформацію.
Кожний громадянин, який перебуває на робочому місці, повиненвиконувати всі розпорядження керівника суб’єкта господарської діяльності, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань цивільного захисту.
Якщо громадянин перебуває вдома при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:
- тримати вдома постійно ввімкненим радіоприймач та телевізор, щоб мати можливість своєчасно почути розпорядження центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань цивільного захисту;
- повідомити про отриману інформацію сусідів;
- постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку тощо), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;
- провести у квартирі або будинку протипожежні профілактичні заходи (перекрити газ, водопостачання, електропостачання), підвищити захисні властивості приміщень: зачинити вікна, ущільнити їх;
- мати інформацію про місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінг тощо).
Якщо сигнал застав вас у транспорті(магазині, театрі, на ринку тощо), уважно прослухайте повідомлення та дійте відповідно до отриманих інструкцій.

 

Метки: сирена, системи оповіщення