10 лет назад не стало знаменитого днепровского поэта и преподавателя

Владимира Буряка действительно можно назвать гениальным. В земной жизни его далеко не все понимали и принимали. Не всем было дано было постичь его образы и метафоры. Владимир Дмитриевич умер 10 лет назад, а 19 января 2011 года его похоронили.

бур

О знаменитом днепровском поэте и преподавателе на своей фб-странице напомнила искусствовед Ирина Мазуренко 
Минуло 10 років, як він дивиться на нас зі свого UNIVERSUMу:
«19 січня 2011 р. на Водохреще (було страшенно зимно тоді, наші сльози перетворювалися на крижинки) поховали геніального Володимира Буряка, рідну для нас, з Тетяною Лозовою, людину. Ми так сумуємо! Нам так добре було разом: мовчати, гомоніти, а потім засинати у старій мазанці в с. Усть-Лип’янка, що на Полтавщині і поринати в нескінченні сни; купатися у світлі ліхтарика вночі на Орелі; слухати цвіркунів та твої оповідання про Клавку, бабу Саньку, колишніх місцевих поміщиків; їсти борщ із цибулею, а якщо на вечерю - салатик – тоді й чарочку «Баби Дусі» вихилити. Який же це був кайф відчувати, як народжувалися твої незбагнені етно-бузкові тексти, глосарії; співати, танцювати під ВВ; читати одне одному поезії; показувати ще мокрі наші картинки, які ми щойно принесли зі степу! Ми були захищені від іноді такого жорстокого світу. Здавалося, - час зупинився…
Не буду писати офіційних рядків з енциклопедій про його наукову працю, журналістику, телебачення, викладацьку діяльність, оригінальну творчість, талановитих наслідувачів та інше. Він вирізнявся з натовпу…
Тільки його голос нині має сенс», - отмечается в сообщении.

бур-6

Напомним, что Владимир Буряк родился 7 апреля 1944 года в Днепродзержинске Днепропетровской области.
Окончил историко-филологический факультет Днепропетровского государственного университета Работал старшим редактором молодёжной студии Днепропетровского облтелерадиокомитета и продолжительное время — старшим научным сотрудником и заведующим лаборатории украинского фольклора ДГУ.
Профессор Днепропетровского национального университета (кафедры журналистики факультета Систем и средств массовой коммуникации). Доктор филологических наук.
Директор Института журналистики и массовой коммуникации Классического приватного университета (Запорожье).
Автор книг «Молода трава», «Трикнижжя», «Любовь завжди», «Голосарій», «UNIVERSUM», «Етнобузок», «Над островами».
Лауреат литературной премии им. Валерьяна Пидмогильного.

бур_2

 

Метки: Владимир Буряк