ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформує

В «Електронному кабінеті» запроваджено сервіс, за допомогою якого перевіряється фіскальний касовий чек

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що ДФС України реалізовано електронний сервіс, який дозволяє покупцям товарів (послуг) здійснювати пошук і перегляд фіскального касового чека, який формується як традиційними реєстраторами розрахункових операцій (далі – РРО), так і електронним фіскальним чеком, створеним новими РРО.
Запроваджений сервіс знаходиться у відкритій частині «Електронного кабінету», доступ до якого здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check. Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести фіскальний номер РРО, дату та час видачі чека (для традиційних РРО).
Пошук електронного чека здійснюється за його фіскальним номером і датою. Якщо електронний чек у системі не знайдено, необхідно зробити  його фото та надіслати за електронною адресою: infozvit@sfs.gov.ua. ДФС України буде вивчено причину, через яку електронний чек не потрапив до системи та вжито відповідних заходів.
Нагадуємо, що е-Receipt  (електронний чек) – нова інформаційна система реєстрації та обліку РРО, яка передбачає тільки реєстрацію пристроїв без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів і не потребує плати за користування нею. Електронний чек генерується, реєструється в системі ДФС і доповнюється QR-кодом, після чого передається на пристрій. Інформація про фіскальний номер чека та його QR-код зберігається в системі e-Receipt і буде доступною для перегляду в «Електронному кабінеті» як платником, так і покупцем.

Актуальні питання законодавства на «горячій лінії» ДПІ у Центральному районі м.Дніпра

На запитання, що надійшли в ході проведення «гарячої лінії» відповідала завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області Шевченко Ірина

- Яка на сьогодні мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум? Чи є можливість у поточному році скористатись податковою соціальною пільгою?
Відповідь: Згідно зі статтями 8, 7 Закону України від 07.12.2017 року № 2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» мінімальна заробітна плата з 1 січня 2018 р. складає 3723 грн, прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2018 році: з 1 січня 2018 року – 1762 грн, з 1 липня – 1841 грн, з 1 грудня – 1921 грн;
У поточному році граничний розмір доходу, при оподаткуванні якого може бути застосована податкова соціальна пільга (далі - ПСП) становить 2470 грн, а сума мінімальної заробітної плати, обов'язкова до виплати, становить 3723 гривень. У цьому випадку право на ПСП не виникає, тому що заробітна плата перевищує встановлене обмеження для застосування пільги. У 2018 році податковою соціальною пільгою можуть скористатися багатодітні родини. Чинним законодавством передбачено, що один з батьків визначає граничний дохід для застосування ПСП кратно кількості дітей (2470 грн х 2 = 4940 грн), (2470 грн х 3 = 7410 грн) і т.д.).

- Який документ повинна надати контролюючому органу фізична  особа - резидент, яка отримала іноземні доходи, якщо податок сплачувався за межами України?
Відповідь: Фізична особа - резидент, яка отримала іноземний дохід та сплатила податки за межами України, для отримання права на зарахування сплачених податків повинна надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

- Який орган уповноважений здійснювати проставлення апостиля на довідках, які підтверджують статус податкового резидента?
Відповідь: Правила проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, затверджені спільним наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України від 5 грудня 2003 року № 237/803/151/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 грудня 2003 р. за № 1151/8472. Проставлення апостиля на довідках, які підтверджують статус податкового резидента здійснює Міністерство закордонних справ.

- Як визначається «мінімальний страховий внесок»?
Відповідь: Згідно з п. 5 частини 1 ст. 1 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями «мінімальний страховий внесок» - сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, та підлягає сплаті щомісяця. У 2018 році сума мінімального внеску становить 3723 х 22% =819,06 грн.

Про упередження можливих порушень трудового законодавства йшлося на семінарі у Центральному районі м.Дніпра

Фахівцями ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області 11жовтня 2018 року проведено семінар для платників податків.
У вступному слові начальник ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області Наталія Болдаш підкреслила, що фіскальна служба приділяє значну увагу налагодженню комунікацій з представниками бізнесу та зазначила, що тільки шляхом конструктивного діалогу можна вирішити нагальні питання,  підвищити рівень податкової обізнаності платників. Податківець зосередила увагу присутніх, що робота з виявлення неоформлених працівників та легалізації отриманих доходів є одним з найважливіших напрямків діяльності територіальних органів ДФС, поінформувала, що саме на вирішення питання використання праці найманих працівників без легального працевлаштування спрямовано Розпорядження КМУ від 05 вересня 2018 року № 649 «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», на виконання якого направлена робота фахівців управління в тісній взаємодії з управліннями Держпраці, Пенсійного фонду, служби зайнятості, поліції та органів місцевого самоврядування. Наталія Болдаш закликала роботодавців не чекати перевірок, своєчасно та в повному обсязі оформлювати працівників.
Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються з трудового договору, який оформлюється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу. Фіскали попередили про негативні наслідки виплати заробітної плати в «конвертах», загострили увагу, що за порушення вимог трудового законодавства передбачена відповідальність у вигляді чималих штрафних санкцій.
Вкотре фіскальною службою було нагадано про переваги використання інформаційно-телекомунікаційної системи ДФС України «Електронний кабінет». Це не тільки пріоритетний напрямок у розвитку партнерських відносин між органами ДФС та платниками податків, а й реальна економія робочого часу та коштів, гарантоване оперативне відстеження змін та нових форм звітності, арифметичний контроль за показниками звітності і уникнення черг при її поданні (у особистому кабінеті доступні новини, інформація з реєстрів, податковий календар, контакти та адреси центрів обслуговування платників, облікові дані платника, бланки податкової звітності).
Наприкінці заходу фахівці ДПІ відповіли на усі запитання присутніх та надали практичні поради.

Місцева казна Центрального району м.Дніпра отримала більше 339 млн.грн. податку на доходи фізосіб

За дев’ять місяців поточного року з офіційних доходів жителів Центрального району м.Дніпра місцевий бюджет отримав 339,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 30,5 млн грн. більше, ніж торік. Податок на доходи фізичних осіб стабільно забезпечує місцеву громаду надходженнями та складає 62,4 відсотки загальної суми податків.
Враховуючи те, що ПДФО сплачується з легальних доходів громадян, то саме від сумління працедавців, котрі розуміють важливість дотримання законодавства про оплату праці, залежить не лише соціальний захист найманих працівників, а й добробут місцевої громади, на території якої вони здійснюють свою діяльність.
В податковій інспекції  нагадують, що у поточному році розмір мінімальної заробітної плати становить 3723 гривні. Це той розмір оплати праці, що роботодавці повинні легально платити своїм працівникам і та планка, нижче якої працівники не мають права продавати свою працю. Крім того, мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

В казну місцевої громади Центрального району м.Дніпра надійшло 73 млн.грн. плати за землю

В початку 2018 року платники-землекористувачі Центрального району м.Дніпра сплатили до місцевого бюджету  73.9 мільйонів гривень плати за землю, у тому числі: 66.2 мільйонів – юридичні особи, а решту – 7.7 мільйона гривень сплатили фізичні особи.
В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження від земельного податку збільшились на 8.8 мільйона гривень, тобто на 13,2%.
В ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформують, що плата за землю сплачується до місцевих бюджетів і входить до числа бюджетоформуючих податків територіальної казни. Платіж стабільно займає третє місце за обсягами надходжень до місцевих бюджетів, дещо поступаючись податку на доходи фізичних осіб та єдиному податку.
Слід пам’ятати, що органи місцевого самоврядування встанoвлюють ставки плати за землю тa пільги щодо земельного податку що сплачується на відповідній території (ст. 284 Податкового кодексу України).

З початку року 91 дніпропетровський підприємець позбувся ліцензій за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області впродовж січня - вересня 2018 року місцеві бюджети Дніпропетровщини поповнилися на 68,7 млн грн від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, що на 5,5 млн грн. більше надходжень трьох кварталів минулого року.
«Усього в області діє 13561 ліцензія на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами по 5012 суб’єктам господарської діяльності. Наразі, протягом дев’яти місяців поточного року суб’єкти господарювання регіону отримали 11173 ліцензії, з них 5972 – на право здійснення торгівлі у роздріб алкогольних напоїв та 5201 – тютюнових виробів», - зазначив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Сергій Кирпа.
Разом з тим, з січня по вересень поточного року за несвоєчасну сплату чергового платежу призупинено дію 1919 ліцензій; анульовано - 1853, в тому числі - 91 за продаж алкогольних та тютюнових товарів особам, які не досягли 18 років.

Метки: налоговая инспекция