ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє:

Землекористувачі збагатили громаду Центрального району м.Дніпро на  93,9 млн. грн.

Упродовж 2016-го року бюджет Центрального району м.Дніпро отримав  93,9 млн. грн. плати за землю, що на 39,4 млн. грн. перевищують надходження аналогічного періоду 2015 року.
Як розповіла завідувач сектору адміністрування екологічного податку та рентної плати, місцевих податків Захаренко Таїсія Василівна, майже 92 відсотки плати за землю, або 87,3 млн. грн. отримала казна від сплатили юридичними особами.Інші 6,3 млн. грн. сплатили фізичні особи.
В процесі адміністрування земельного податку працівниками сектору залучено до оподаткування 5 СПД по яким річна сума нарахувань складає 142,5 тис.грн.

В результаті укладених договорів з Дніпропетровською міською радою додаткові надходження до бюджету по орендній платі за землю по 2 СПД складають 1,9млн.грн.
Загальна кількість пільговиків по земельному податку у 2016р. становила 98 платників на загальну суму 29,3млн.грн.

Зверніть увагу, що відповідно до Закону України від 20.12.2016 р. № 1791-VIII пунктом 288.5.1.визначено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу «не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території»;

абзац четвертий пункту 289.2 статті 289 передбачає,що у разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115.

Понад 362 неприбуткових організацій Центрального району м.Дніпро обновили установчі документи

Із 688 неприбуткових організацій ,які занходяться на обліку в ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська 362 громадські організації вже внесли зміни до установчих документів та надали територіальним органам фіскальної служби області за місцем реєстрації низку документів, які підтверджують статус їх неприбутковості. На розгляді в ДПІ , згідно вимог чинного законодавста, знаходиться 34 заяви.
Зважаючи на останні законодавчі зміни, решта громадських інституцій, професійних спілок, релігійних і благодійних організацій мають можливість у 2017 році впорядкувати свої статутні документи та надати до територіальних органів ДФС комплект документів для внесення їх до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Релігійні організації надають документи із внесеними змінами до  01 січня 2018 року, а решта неприбуткових організацій – до 01 липня 2017 року.
Перш ніж подавати комплект документів до податкових інспекцій за місцем реєстрації, керівникам неприбуткових організацій необхідно привести у відповідність до вимог чинного законодавства свої установчі документи з тим, щоб відповідати критеріям неприбуткової організації. Ознаки або критерії, які дають право на статус неприбуткової організації, передбачено в ст. 133 Податкового кодексу України відповідно до внесених змін Законом України від 17 липня 2015 року № 652-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій”.
Лідери громадських інституцій мають врахувати, що неприбутковим підприємством, установою та організацією вважається підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам (п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України):
- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).  Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Разом з тим, обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
Звертаємо увагу на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 16 липня 2016 року №440 „Про затвердження Порядку ведення Реєстру  неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових установ та організацій до Реєстру та виключення неприбуткових установ та організацій з Реєстру”.

Сергій Білан: Податкова міліція і надалі виконує свої обов’язки

Податкова міліція продовжує виконувати свої обов’язки щодо захисту економічних інтересів нашої держави. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан на своїй сторінці у мережі Facebook.
«Розчарую тих комбінаторів, які цими днями вже нафантазували собі глобальні плани, аби не платити податки та вести тіньовий бізнес. Ми й надалі продовжуємо працювати, захищаючи економічні інтереси держави», – написав Сергій Білан, додавши фото листа Комітету з питань податкової та митної політики від 12.01.2017 №04-27/10-1226 з роз’ясненням ситуації щодо «технічної помилки» з ліквідацією податкової міліції.
Зокрема, у листі зазначається, що питання набрання чинності положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» №1797 від 21 грудня 2017 року врегульоване пунктом І розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення».
Так, зміни набирають чинності з дня набрання чинності законом, який «визначає правові основи організації та діяльності центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов’язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об’єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України та інших осіб, з якими цей орган взаємодіє».
Тобто, за висновком Комітету, «до дня набрання чинності вищевказаним законом, податкова міліція діє у чинному правовому полі, виконує функції, покладені на неї законодавством, та на її діяльність поширюються положення відповідних законодавчих актів».

До уваги посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування!

Повідомляємо, що відповідно до Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції» починаючи з січня 2017 року особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня поточного року подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Для подання декларації за минулий рік суб’єкт декларування має використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису (ЕЦП), отриманий для виконання своїх службових обов’язків. Разом з цим, особи, які припинили діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування протягом звітного року, отримують послуги ЕЦП як фізичні особи, а не як посадові особи органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи або організації державної форми власності.
Таким чином, для безперешкодного та комфортного отримання послуг ЕЦП просимо не відкладати візит до представництв Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС на кінець звітного періоду.
Додатково повідомляємо, що для початку заповнення вказаної декларації необхідно перейти на веб-портал НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua/login) та авторизуватись за допомогою особистого ключа ЕЦП (файл Key-6.dat) та ввести актуальну адресу електронної поштової скриньки (бажано використовувати поштові скриньки доменних зон «ua», «net» або «com»). Детальну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування можна переглянути на веб-сайті НАЗК https://nazk.gov.ua.
Довідка щодо заповнення декларацій: (044) 200-08-29, (044) 200-06-88.
Технічна допомога: support@nazk.gov.ua.

Роман Насіров: З початку 2017 року на веб-порталі ДФС запрацювала альтернативна версія для людей з вадами зору та слуху

«Наразі сервіс працює в тестовому режимі. Важливим для нас є те, що користуватися альтернативною версією можна й з мобільних пристроїв, а це, по-перше, зручно для наших клієнтів, а по-друге – відповідає сучасним вимогам Інтернет-користувачів», – зазначив Голова ДФС Роман Насіров.
Для переходу до альтернативної версії для людей з особливими потребами на головній сторінці порталу розміщено відповідне гіпертекстове посилання.
Складається сервіс з трьох підсистем. Перша – це версія для людей з вадами зору.
«Користувач має можливість збільшувати розмір літер тексту та обирати кольорові пари для літер та фону (синій-білий, чорний-білий). При цьому розмір шрифту тексту, за винятком титрів, змінюється в межах до 200 відсотків, а візуальне представлення тексту має коефіцієнт контрастності не менше 5:1», – розповів Роман Насіров.
Друга підсистема розрахована для людей з вадами слуху. Так, в кожну сторінку сайту інтегровано звукові файли, які відтворюватимуть інформацію вказаних сторінок у вигляді синтезованого голосу для сприйняття користувачами Internet на слух.
Третя підсистема – це блок текстового відображення звукової інформації, який дозволятиме адміністраторам Сервісу, відповідно до прав доступу, публікувати стенограми матеріалів підрозділу веб-порталу ДФС «Медіа-центр-Відеогалерея».

Важлива інформація для користувачів електронного цифрового підпису!

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська нагадує, що електронний цифровий підпис дає можливість платникам податків оптимізувати процедуру подачі звітів, швидко та без перешкод звітувати до державних податкових та митних органів,  замовляти довідки тощо.
Цифровий підпис видається безкоштовно в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, за адресою: 49026 м. Дніпро, проспект Слобожанський,95а кім.9,10 або зателеонувати за номером : 27-30-76

Посилені сертифікати відкритих ключів надаються виключно в електронному вигляді шляхом їх розміщення на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС (http://acskidd.gov.ua). Посилені сертифікати відкритих ключів формуються строком чинності до 2 (двох) років. Генерація особистих ключів підписувачів виконується на носії клієнтів (змінні флеш-носії, оптичні носії CD/DVD, захищені носії ключової інформації). Кожен особистий ключ підписувача записується на окремий носій інформації.
До розгляду не приймаються документи/копії документів, які мають підчистки, дописки, закреслені слова, інші незастережні виправлення, написи олівцем або мають пошкодження, внаслідок чого їх текст (фото) неможливо прочитати (розпізнати).

Про подання податкової звітності з податку на прибуток за 2016 рік встановлено річний звітний період

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська інформує платників податків, якщо для податкової декларації з податку на прибуток за 2016 рік зазначено позначку «базовий звітний період квартал» (обирається електронна форма з кодом J0100115), то граничним строком подання буде 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем 2016 року, а якщо – «Базовий звітний період рік» (обирається електронна форма з кодом J0108103), то граничним строком подання буде 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем 2016 року.
Реєстр електронних форм податкових документів розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

Про зміни в складі витрат фізичної особи-підприємця на загальній системі оподаткування з 1 січня 2017 року

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська інформує,що відповідно до Закону України від 21 грудня 2016 р. № 1797-VIII ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні” внесено зміни до п. 177.3 та п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) в частині включення до витрат фізичними особами – підприємцями, які перебувають на сплаті інших податків та зборів.
Згідно з внесеними змінами, які набрали чинності 1 січня 2017 року, відповідно до пп. 177.3.1 п. 177.3 ст. 177 ПКУ не включаються до доходу фізичної особи - підприємця суми акцизного податку з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Згідно з пп. 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 ПКУ до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів належать суми податків, зборів, які пов'язані з проведенням господарської діяльності фізичної особи - підприємця (крім податку на додану вартість для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на майно); суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом; платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою -підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов'язані з господарською діяльністю фізичної особи – підприємця.
Не включаються до складу витрат відповідно до пп. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 ПКУ наступні витрати:
витрати, не пов’язані з провадженням господарської діяльності такою фізичною особою-підприємцем;
витрати на придбання, самостійне виготовлення основних засобів та витрати на придбання нематеріальних активів, які підлягають амортизації;
витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення, визначених ст. 177 ПКУ;
документально не підтверджені витрати.
Згідно з пп. 177.4.6 п. 177.4 ст. 177 ПКУ підприємці мають право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов'язаних з провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат. При цьому амортизації підлягають:
витрати на придбання основних засобів та нематеріальних активів;
витрати на самостійне виготовлення основних засобів.
Не підлягають амортизації та повністю включаються до складу витрат звітного періоду витрати на:
проведення ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних засобів;
ліквідацію основних засобів (у частині залишкової вартості).
Не підлягають амортизації такі основні засоби подвійного призначення:
земельні ділянки;
об'єкти житлової нерухомості;
легкові та вантажні автомобілі.
Розрахунок амортизації основних засобів та нематеріальних активів повинен здійснюватися із застосуванням прямолінійного методу нарахування амортизації, за яким річна сума амортизації визначається діленням первісної вартості об'єкта основних засобів та нематеріальних активів, яка амортизується, на строк корисного використання об'єкта основних засобів та нематеріальних активів (пп. 177.4.7 п.177.4 ст. 177 ПКУ).
Облік вартості, яка амортизується, ведеться за кожним об'єктом (пп. 177.4.8 п.177.4 ст. 177 ПКУ).
Згідно з пп. 177.4.9 п.177.4 ст. 177 ПКУ амортизація нараховується протягом строку корисного використання (експлуатації) об'єкта основних засобів та нематеріальних активів, самостійно установленого фізичною особою, але не менше мінімально допустимого строку корисного використання об'єкта основних засобів та нематеріальних активів:
Дія цього підпункту поширюється виключно на об'єкти основних засобів та нематеріальних активів, витрати на придбання чи самостійне виготовлення яких підтверджені документально.

Cеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” у ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська

Як здійснюється розстрочення та відстрочення податкового боргу?
Відповідно до п. 100.2 ст. 100 Податкового кодексу України платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу.
Згідно з п.1.4 Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 574, розстрочення грошових зобов’язань (податкового боргу) вважається наданим, якщо на підставі заяви платника податків прийнято відповідне рішення органу доходів і зборів та укладено договір про розстрочення.
Визначення сум грошових зобов’язань (податкового боргу), що підлягають розстроченню, здійснюється за даними інформаційної системи, що ведеться органами доходів і зборів.
Що вважається безнадійним податковим боргом та як здійснюється його списання?
Відповідно до п.101.1 ст.101 Податкового кодексу України списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.
Згідно з п.2.1 р.ІІ Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 577, під терміном «безнадійний податковий борг» слід розуміти:
1) податковий борг платника податків, визнаного в установленому порядку банкрутом, вимоги щодо якого не були задоволені у зв’язку з недостатністю майна банкрута;
2) податковий борг фізичної особи, яка:
визнана в судовому порядку недієздатною, безвісно відсутньою або оголошена померлою, у разі недостатності майна, на яке може бути звернуто стягнення згідно із законом;
померла, у разі недостатності майна, на яке може бути звернуто стягнення згідно із законом;
понад 720 днів перебуває у розшуку;
3) податковий борг платника податків, стосовно якого минув строк давності, встановлений ст. 102 гл. 9 р. II ПКУ;
4) податковий борг платника податків, що виник унаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
5) податковий борг платника податків, щодо якого до Державного реєстру внесено запис про його припинення на підставі рішення суду.
Платник податків звертається до органу ДФС за місцем обліку безнадійного податкового боргу та/або за місцем обліку такого платника з письмовою заявою, в якій зазначаються суми податків та зборів, що підлягають списанню. До заяви обов’язково додаються документи, зазначені в розділу II Порядку, які підтверджують, що податковий борг вважається безнадійним.
За результатами розгляду документів, наданих платником податків, керівник органу ДФС за наявності підстав приймає рішення про списання безнадійного податкового боргу, яке оформляється на бланку за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку (п. 4.2 Порядку).
За яких умов контролюючі органи мають право на звернення до суду із заявою про визнання боржника банкрутом?
Контролюючі органи (кредитори) мають право на звернення до суду у разі якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.

Обов’язкові реквізити, які зазначаються в податковій накладній

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська  інформує, щ згідно з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями у податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити:
а) порядковий номер податкової накладної;
б) дата складання податкової накладної;
в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;
г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);
д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;
е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
є) ціна постачання без урахування податку;
ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101).

З 01.01.2017 року від сплати єдиного внеску за себе звільняються підприємці, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська інформує, що з 01.01.2017 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Зазначене звільнення не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
Зазначена норма передбачена частиною 4 ст. 4 Закону України від 08.07.10 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зі змінами внесеними Законом України від 06.12.16 №1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Вирішили припинити підприємницьку діяльність – подайте податкову декларацію

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Це передбачено п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 розділу ІІ та п. 177.5 ст.177 розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Відповідно до податкового законодавства фізичні особи – підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 ПКУ, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.
Зауважимо, що фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
При проведенні державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

У порядку надання податкової знижки на навчання – зміни

Фахівці ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська інформують, що пунктом 75 розділу І Закону України від 21 грудня 2016 року №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», що набрав чинності з 1 січня 2017 року, внесені зміни до підпункту 166.3.3 пункту 166.3 статті Податкового кодексу України (далі – ПКУ), яка регламентує правила включення до податкової знижки з податку на доходи фізичних осіб оплаченої вартості навчання фізичної особи.
Зокрема, в оновленій редакції п.п.166.3.3 ПКУ визначено, що дозволяються включати до податкової знижки витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів (раніше у нормі було зазначено «на користь закладів освіти»).
Крім того, з 2017 року для отримання податкової знижки у разі оплати вартості навчання членів сім’ї першого ступеня споріднення не обов’язково, щоб такий член сім’ї не одержував заробітної плати, тобто такий член сім’ї може бути працевлаштованим, отримувати зарплату, а особа, яка оплачує на його користь вартість навчання, може включити витрати до податкової знижки.
Зауважимо, що до 1 січня 2017 року сума витрат, дозволена до включення до податкової знижки, не могла перевищувати суми місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн (у 2016 році – 1930 грн). З 1 січня 2017 року всі обмеження щодо розміру витрат скасовані.

Запорука економічного зростання району – успішний розвиток бізнесу

Нещодавно в ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська під таким заголовком відбулася зустріч начальника ДПІ Болдаш Наталії Юріївни з представниками малого та середнього бізнесу.
Насамперед, очільник податкової інспекції звернувся до учасників заходу з вітальним словом та нагадав про зусилля влади, спрямовані на поліпшення бізнес-середовища.
Також, у ході спілкування він, зокрема, наголосив на тому, що у органи фіскальної служби налаштовані на спрощення податкових і митних процедур, створення комфортних умов ведення бізнесу. Натомість очікують від платників підтримки у наповненні місцевих бюджетів. Нині, за словами посадовця, простежується позитивна тенденція у сплаті податкових платежів. Так, проти січня-грудня 2016 року приріст збору платежів до місцевих скарбничок перевищив 46 відсотків або 176 мільйонів гривень.
Зокрема, цьогоріч надходження до місцевих бюджетів, у порівнянні з минулим роком, зросли з:
- податку на доходи фізичних осіб – на 141 млн грн (+43,1%);
- єдиного податку – на 31 млн грн (+80%);
-акцизного податку -  на 4,2 млн грн (+16,7%);
- плати за землю – на 39,4 млн грн (+72,3%).
За словами бізнес-спільноти такі заходи є важливими та актуальними, адже дають можливість отримати конструктивну відповідь на ряд запитань. Відтак фахівці ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська мають можливість поінформувати представників бізнесу, наводячи приклади, про їх важливу роль для підвищення соціально-економічного розвитку району.

Збір за паркування транспортних засобів – зміни у 2017 році

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», що набрав чинності з 01.01.2017, внесені зміни до статті 2681Податкового кодексу України, яка регламентує правила нарахування, сплати збору за місця для паркування транспортних засобів.
Законом внесено зміни у частині адміністрування збору за паркування транспортних засобів, зокрема, змінено ставки збору у 2017 році – у розмірі до 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Протягом 2016 року на ДФС України «Пульс» звернулося 196 мешканців Дніпропетровщини

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська  повідомляє, що минулому році на антико- рупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» надійшло 196 звернень від платників податків та громадян Дніпропетровської області, що на 503 звернення менше, ніж у 2015 році.
Розгляд всіх звернень завер- шено, про вжиті заходи проінформовано заявників у встановлені законодавством терміни.
Майже половина звернень суб’єктів господарювання та громадян (86) стосувались питань, які виникають під час подання звітності та реєстрації накладних.
Крім того, дзвінки на сервіс «Пульс» від мешканців Дніпропетровщини були з приводу питань роботи органів ГУ ДФС області (51 звернення), системи електронного адміністрування ПДВ (31 звернення), перевірок суб’єктів господарювання (6 звернень), роботи Центрів обслуговування платників (5 звернень) тощо. Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 10 звернень.
Нагадуємо, номер цілодобової телефонної лінії антикорупційного сервісу Держаної фіскальної служби України «Пульс»: (044) 284-00-07.

Налоговики больше не вправе расторгать договора о признании электронных документов

ГНИ в Кировском районе г.Дніпропетровска сообщает, ято контролирующим органам запрещается в одностороннем порядке разрывать договор о признании электронных документов. Такую норму с 1 января 2017 года внес в ст. 49 НКУ предновогодний Закон Украины от 20.12.2016 г. № 1797-VIII.
Надеемся, что теперь одностороннее расторжение договора о признании электронных документов, так же как раньше пресловутый "стан 9", перестанет быть инструментом давления на плательщиков налогов.
Теперь единственным основанием для отказа в принятии налоговой декларации средствами электронной связи в электронной форме является недействительность электронной цифровой подписи такого налогоплательщика, в том числе в связи с окончанием срока действия сертификата открытого ключа, при условии, что такая налоговая декларация отвечает всем требованиям, предъявляемым к электронному документу, и предоставлена в формате, доступном для ее технической обработки.

Индивидуальные налоговые консультации, полученные до 31 марта 2017 года, с 2018 применять нельзя

ГНИ в Кировском районе г.Дніпропетровска сообщает , что  Закон Украины от 21.12.2016 г. № 1797-VIII предусматривает новый порядок предоставления налоговых консультаций. Обобщающие налоговые консультации будет издавать Минфин, а порядок предоставления индивидуальных налоговых консультаций органами ГФС, определенный статьями 52, 53 НКУ, изменится. Но это будет только с 1 апреля 2017 г.
А пока налогоплательщикам следует учитывать то, что индивидуальные налоговые консультации, полученные ими до 31 марта 2017 года включительно, можно будет применять лишь до конца текущего года. С 1 января 2018 года они перестанут защищать плательщиков от финансовой ответственности (п. 39 подразд. 10 разд. ХХ НКУ).

Метки: налоговая инспекция