ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє:

Внесено зміни до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє,що 20 листопада набрав чинності Закон України від 06 жовтня 2016 року № 1667-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон).
Зазначеним Законом, зокрема встановлено, що доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.
Крім того, визначено, що тимчасово, до 01 січня 2018 року, не може бути підставою для виключення неприбуткових релігійних організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій невиконання такими релігійними організаціями вимог до установчих документів, визначених п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
З оновленим текстом Кодексу Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Довідково: Закон опубліковано в газеті Верховної Ради України «Голос України» від 19.11.2016 № 221.

До уваги платників податків!
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє,що Міністерством фінансів України затверджено наказ від 23.09.2016  № 837 "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547" відповідно до якого, вимоги щодо відображення акцизного податку (або іншого податку) у Книгах обліку розрахункових операцій (КОРО) не поширюються на записи, які формуються на підставі фіскальних касових чеків, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій (РРО), версії внутрішнього програмного забезпечення, яких включено до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп'ютерних систем до 11.03.2016.
КОРО за формами, наведеними у додатках 1 та 2 до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 № 417, можуть бути зареєстровані, перереєстровані у відповідному контролюючому органі, а також використовуватись суб'єктами господарювання до скасування реєстрації таких КОРО.
При розрахункових операціях за підакцизні товари такі КОРО можуть використовуватись за умови відображення сум акцизного податку (або іншого податку) у графах, в яких відображається сума ПДВ.
Крім того, внесено зміни до форм:
- Книги обліку розрахункових операцій на РРО;
- Книги обліку розрахункових операцій на господарську одиницю.
Наказ набув чинності з 04 листопада 2016 року (опублікований в «Офіційному віснику України» №85 від 04.11.2016).

Оновлений Електронний кабінет платника працює безкоштовно, цілодобово та в режимі реального часу
Для покращення сервісного обслуговування платників фахівцями ДФС було спрощено роботу Електронного кабінету платника. Відтепер для роботи з кабінетом не потрібно встановлювати спеціалізованого програмного забезпечення. Він працює як за допомогою персональних комп’ютерів, так і смарт-пристроїв, підключених до мережі Інтернет.
Електронний кабінет працює безкоштовно в режимі реального часу та цілодобово. Він має відкриту та приватну частини. У відкритій частині робота здійснюється без ідентифікації користувача. У відкритій частині платники можуть ознайомитися з нововведеннями, отримати інформацію про граничні терміни сплати та подання податкової звітності, дізнатися контакти та адреси центрів обслуговування платників, переглянути та роздрукувати бланки податкової звітності, а також у режимі реального часу отримати інформацію з понад10 реєстрів ДФС.
Для роботи у приватній частині платнику необхідно мати електронний цифровий підпис, який можна отримати в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. У кабінеті платник може переглянути особисту інформацією – перш за все, це реєстраційні та ідентифікаційні дані, дані податкового обліку та реєстрів, дані щодо розрахунків з бюджетом за останні два роки.
При цьому платники мають можливість переглянути всю подану звітність незалежно від способу подання.

Юристи фіскальної служби Кіровського району м.Дніпропетровська відстояли у судах на користь держави понад 25,5 мільйонів гривень
Протягом січня – жовтня 2016 року судові органи підтвердили правомірність дій юристів ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська по 29 справ на суму 25,5 млн. грн..
Протягом 10 місяців 2016 року до ДПІ у Кіровському районі надійшло 30 позовних заяв від суб’єктів господарювання та громадян на загальну суму 29,8 млн. грн., що на 70 відсотків менше у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. В свою чергу, ДПІ подано 54 позовів до платників податків на суму 13,7млн. грн..

Зі справ, що були порушені у 2016 році, судами розглянуто та прийнято рішень по 37 справам, з яких 29 справ на суму 25,5млн. грн. вирішено на користь ДПІ та 8 справи на суму 0,4млн. грн. вирішена на користь платників податків.
В той же час слід зазначити, що практика досудового врегулювання суперечок між органами державної влади та платниками податків дозволяє уникати необґрунтованих претензій або малоістотних справ.
Спори за позовами платників податків про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень переважно стосуються донарахування податку на прибуток та податку на додану вартість. У більшості випадків предметом спору є операції, в яких фіктивні суб’єкти господарювання виступають як контрагенти платників податків, або, як посередники в процесі постачання товару.

 Основні питання при здійсненні торгівельної діяльності розглядалися під час проведення «гарячої лінії»
Під час чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» з основних питань при здійсненні торгівельної діяльності з платниками податків спілкувалася заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб,  податків із самозайнятих осіб, з громадян, майнових податків і зборів з фізичних осіб управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Соломонович Віталій Олександрович.
Пропонуємо вашій увазі відповіді на найбільш актуальні запитання, які надійшли від платників податків у ході проведення заходу.

Питання 1: Чи може фізична особа знятися з реєстрації як приватний підприємець, а потім знову зареєструватися ? Чи є обмеження по термінах ?
 Відповідь: Обмежень щодо припинення та повторної реєстрації підприємницької діяльності не існує. Підприємець може припинити діяльність і повторно зареєструватися суб’єктом господарювання – підприємцем. Головне, щоб їм не порушувалося законодавство і порядок взяття на облік та зняття з обліку як підприємця.

Питання 2: Чи підлягають оподаткуванню кошти при перерахуванні на розрахунковий рахунок фізичної особи - підприємця від власного імені при умові, що призначення платежу -  «Перерахунок власних коштів» ?
Відповідь:  Згідно з п.292.1 ст. 292 Податкового кодексу України(далі – Кодекс), доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року №492 (далі - Інструкція), поточні банківські рахунки для фізичних осіб - резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб - підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.
Тобто, власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.
Аналогічні роз’яснення розміщено на офіційному сайті ДФС України в рубриці "Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс", категорія 107 "Єдиний податок для фізичних осіб - підприємців", підкатегорія 107.04 "Порядок визначення доходу та його склад".

Питання 3: Чи має право фізична особа - підприємець відшкодовувати витрати на відрядження найманому працівнику ?
Відповідь:   Згідно ст.121 Кодексу законів про працю України працівники мають право на відшкодування витрат та отримання інших компенсацій у зв’язку із службовим відрядженням. Надання коштів на відрядження врегульовані пп.140.1.7 п.140.1 ст.140 Кодексу, наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59 «Про затвердження Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 березня 1998 р. N 218/2658.
Після повернення з відрядження працівник зобов’язаний надати звіт про витрачені грошові кошти, в тому числі і особисті кошти, які він витратив на службове відрядження, пов’язане саме з підприємницькою діяльністю підприємця, а не за власними потребами працівника.
Умовою відшкодування витрат на відрядження є наявність оригіналу документів, що підтверджують вартість таких витрат (квитки, квитанції, чеки, розрахунки тощо).
Витрати, що не підтверджені документально, або зовсім не підлягають відшкодуванню і включенню до валових витрат підприємця, або можуть бути відшкодовані працівнику за рахунок коштів підприємця з податковими наслідками, тобто, такі витрати згідно з пп. «г» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 Кодексу є додатковими благами відрядженого працівника та підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Питання 4: Які документи повинні знаходитись на місці здійснення торгівельної діяльності у фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування ?
Відповідь: Відповідно до п. 177.10 ст. 177 р. ІV Кодексу фізичні особи – підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів та витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.
При цьому, фізичні особи - підприємці застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського та послуг».
Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування при здійсненні торгівельної діяльності зобов’язані здійснювати розрахункові операції виключно із застосуванням реєстратора розрахункових операцій.
При цьому, фізичні особи - підприємці повинні забезпечити наявність на торговому місці наступних документів: книги обліку доходів та витрат; книги обліку розрахункових операцій; виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань; ліцензії; свідоцтва платника ПДВ (у разі, якщо суб’єкт господарювання зареєстрований платником ПДВ); трудових угод з найманими працівниками (у разі використання найманої праці).

Питання 5: Який порядок подання фізичною особою – підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування ?
Відповідь: Наказом  Міністерства фінансів України від 20.12.2011 № 1675 затверджено форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік.
Зокрема, для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву про застосування спрощеної системи оподаткування за  формою, затвердженою  наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 N 1675, у якій зазначаються такі відомості: найменування суб'єкта  господарювання,  код  за  ЄДРПОУ  (для юридичної особи) або прізвище,  ім'я, по батькові фізичної особи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера  облікової  картки платника податків); дані документа,  що підтверджує державну реєстрацію юридичної особи або фізичної особи - підприємця відповідно до закону; податкова адреса суб'єкта господарювання; місце провадження господарської діяльності; види господарської  діяльності, обрані  фізичною  особою - підприємцем,  згідно  з  КВЕД ДК 009:2005,  у разі здійснення виробництва - також види  товару  (продукції),  що  нею виробляються; ставки єдиного податку або зміна  ставки,  обрані  суб'єктами господарювання; кількість осіб, які одночасно перебувають з фізичною особою підприємцем у трудових відносинах, та середньооблікова чисельність працівників у юридичної особи; дата (період)   обрання  або  переходу  на  спрощену  систему оподаткування.
Заява подається суб'єктом  господарювання  до органу державної податкової служби особисто або поштою.
Зареєстровані в  установленому  порядку  фізичні  особи  -  підприємці,  які до закінчення місяця,  в якому відбулася державна  реєстрація,  подали   заяву   щодо   обрання   спрощеної   системи  оподаткування  та ставки єдиного податку,  встановленої для першої
або другої групи,  вважаються платниками єдиного податку з першого  числа  місяця,  наступного за місяцем,  у якому виписано свідоцтво  платника єдиного податку.
Зареєстровані в  установленому  законом  порядку  суб'єкти  господарювання (новостворені),  які до закінчення місяця,  в якому
відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної  системи оподаткування та ставки єдиного податку,  встановленої для  третьої або четвертої групи, вважаються платниками єдиного податку  з дня їх державної реєстрації.

Питання 6: Якщо платники єдиного податку першої групи у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений Кодексом, то які дії такого платника ?
Відповідь: Платники єдиного податку першої групи,  які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників п. 291.4 ст. 291 гл. 1 р. XIV Кодексу, з  наступного   календарного   кварталу   за   заявою  переходять  на  застосування ставки  єдиного  податку,  визначеної  для  платників  єдиного податку   другої  або  третьої  групи,  або  відмовляються  від застосування спрощеної системи оподаткування.
Такі платники  до  суми перевищення зобов'язані застосовувати  ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.
Заява подається  не  пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом,  у якому допущено перевищення обсягу доходу.

У разі виявлення помилки у звіті з ЄСВ до закінчення терміну його подання страхувальник може повторно сформувати та подати звіт у повному обсязі
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська наголошує, що страхувальники зобов’язані формувати та подавати до контролюючих органів Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску (далі - Звіт) протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.
Згідно з п. 1 розділу V Порядку №435 при виявленні помилки у Звіті до закінчення терміну подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до фіскального органу за місцем обліку.
Чинним вважається останній електронний або паперовий Звіт, поданий страхувальником до закінчення термінів подання звітності.
Якщо страхувальником до закінчення терміну подання Звіту подаються лише окремі таблиці за поточний звітний період Звіту зі статусом «скасовуючи», «додаткова» цей Звіт не вважається Звітом і вважається таким, що не подавався.
Фахівці ДПІ нагадують, що з 1 грудня 2016 року, тобто за листопад 2016 р., слід подавати оновлений звіт з ЄСВ, відповідно до Наказу Мінфіну від 07.09.2016 р. №813, яким внесено зміни до звіту з ЄСВ (додаток 4), Порядку його складання та Інструкції про нарахування ЄСВ.

В ДПІ у Кіровському районі  в черговий раз зустрілися з бізнесом
Начальник ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Болдаш Наталія Юріївна зустрілась з представниками  бізнесу та громадськості Центрального району м.Дніпро.

Під час зустрічі обговорили  проведення  реформування  фіскальної служби і податкової  системи та актуальні питання діяльності суб’єктів господарювання.
«Реформування фіскальної служби – це пріоритетне завдання Уряду.  Поряд із  структурними  змінами  вдосконалюється адміністрування податків і зборів  та запроваджуються нові сервіси для платників податків», - сказала Болдаш Наталія Юріївна
За її словами, всі зміни та реформи, які сьогодні відбуваються в службі, спрямовані головним чином на створення оптимальних умов для платників податків та стимулювання розвитку бізнесу.
Учасники зустрічі  також обговорили питання щодо залучення потенційних платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за якими відсутня інформація в органах ДФС до сплати податку та внесення змін до установчих документів неприбуткових організацій.
«Ми  підтримуємо  діалог з бізнесом для  обговорення  питань, які виникають у суб’єктів господарювання, та пошуку оптимальних шляхів їх вирішення. Завдяки такій співпраці можна уникнути непорозумінь з платниками та  налагодити  партнерські відносини», – зазначив керівник.

Новини для платників акцизного податку
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська  повідомляє, що 22.11.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.09.2016 № 841 «Про внесення змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.10.2016 за № 1365/29495 (далі – наказ № 841).

Наказом № 841 змінено форму декларації акцизного податку, порядок її заповнення та подання, які були затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 105/26550 (далі – наказ № 14).

Зокрема, декларацію акцизного податку доповнено двома додатками:
1) Додатком 1прим. 1 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу», який обов’язково заповнюється всіма платниками акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробниками) незалежно від того чи був у звітному періоді об’єкт оподаткування;
2) Додатком 9 «Заява про порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування».

У Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку внесено зміни до розділів звітності, в яких декларуються податкові зобов’язання з реалізації палива (розділ В) і реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (розділ Д).

Подолаємо корупцію разом
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська наголошує що суспільно-політичні процеси, які відбуваються в Україні, вказують що не лише її розвиток, але і існування можливе лише при ефективній протидії корупції, як основному деструктивному фактору.
В країні створена система спеціально уповноважених органів, діяльність яких направлена на боротьбу з корупцією. В структурі Державної фіскальної служби України функціонує Головне управління внутрішньої безпеки, в т.ч. територіальні підрозділи внутрішньої безпеки, головним завданням якого є профілактика, виявлення та припинення корупційних тенденцій та проявів.
При цьому ефективна діяльність підрозділів внутрішньої безпеки безпосередньо залежить від бажання та волі платників податків викривати хабарників.
У січні – жовтні 2016 року до відділу внутрішньої безпеки надійшло 33 звернень громадян та юридичних осіб на дії податківців та митників. За результатами розгляду підтвердились факти, викладені у 8 зверненнях (тобто у кожному четвертому). В минулому році за вказаний період працівниками підрозділу розглянуто 44 таких звернень, факти підтвердилися в 13 випадках.
Реагуючи на виявлені порушення в поточному році за переданими матеріалами органами прокуратури розпочато 8 кримінальних проваджень за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.362, ч.2 ст.364, ч.1, 3 ст.368 Кримінального кодексу України, 3 особи притягнуто до кримінальної відповідальності, 2 справи скеровано для розгляду та прийняття рішення до суду.
Керівникам територіальних органів внесено 4 подання про усунення виявлених службовими перевірками недоліків, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 8 працівників служби, 2 звільнено.
Як бачите, досягнень не багато, але Ви маєте бути переконаними, що жоден факт не залишиться без прискіпливої перевірки та, при підтверджені, реагування.
Просимо зважити, що на боці корупціонерів грає час, а тому Ваше зволікання з їх викриттям ускладнює доказування вини.
Інформацію про випадки порушення Ваших прав, спонукання до надання неправомірної вигоди з боку працівників податкових та митних органів, а також інші правопорушення, можна повідомити, завітавши чи направивши листа до відділу внутрішньої безпеки за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 155, каб. 318-321 (приміщення ДПІ у м. Полтаві).
Телефонні повідомлення Ви можете залишити на оновлений всеукраїнський телефонний сервіс „Пульс” - (044) 284-00-07. Лінія працює  цілодобово: у робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії приймають працівники, а у неробочий час - інтерактивний автовідповідач.
Конфіденційність та об’єктивність перевірки Вашого звернення гарантується.
Пам’ятайте, принципова громадська позиція кожного є запорукою ефективної діяльності Держави. Не залишайтесь осторонь.

Оподаткування додаткового джерела заробітку
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська інформує, що здача в оренду власного майна є додатковим джерелом заробітку, а це може бути одна кімната у квартирі, сама квартира, гараж, дачний будинок тощо. Юридичне оформлення таких правовідносин відбувається шляхом підписання договору про найм (оренду) нерухомого майна. Здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватись фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця фізичною особою – підприємцем.
Досить часто громадяни України забувають, що згадане джерело заробітку підлягає оподаткуванню. Стаття 170 Податкового кодексу визначає особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду, житловий найм.
Орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів після його закінчення необхідно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%  із суми отриманого доходу.
Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника податку.
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що крім відповідальності за несплату податків, не потрібно забувати і про те, що право на оформлення субсидій надається особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла.

Щодо методологічних помилок які допускаються платниками Рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертає увагу платників Рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (далі – Рентна плата) на методологічні помилки заповнення платниками Рентної плати податкової звітності, а саме:
- неправильне застосування розміру встановлених ставок Рентної плати;
- неправильне заповнення коду радіозв’язку.
Із пошириних помилок платників є також помилка щодо не перенесення данних з графи 8 «Податкове зобов’язання» Розрахунку до графи 4.3 Податкової декларації з Рентної плати, або вказано суму, котра не відповідає Розрахунку.
Нагадуємо, що платники Рентної плати обчислюють суму Рентної плати виходячи з виду радіозв’язку, розміру встановлених ставок та ширини смуги радіочастот по кожному регіону окремо (п.п.254.5.2 п.254.5 ст.254 Податкового кодексу України).
Акцентуємо увагу, що для ширини смуги радіочастот до 30 МГц (15х2) у кожному регіоні окремо, що належать окремому платнику Рентної плати – користувачу радіочастотного ресурсу, застосовується понижувальний коефіцієнт 0,75 (п.254.4 ст.254 Податкового кодексу України).

З 1 грудня поточного року прожитковий мінімум та мінімальна зарплата зростуть до 1600 гривень
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що відповідно до Закону України від 25.12.2015 №928-VIII «Про Державний бюджет України на 2016 рік» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №928) з 01.12.2016 зростає розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму у порівнянні з 01.05.2016.
Так, відповідно до статті 7 Закону №928 з 01.12.2016 встановлено прожитковий мінімум на одну особу у розрахунку на місяць у розмірі 1544 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення у таких розмірах:
- дітей віком до 6 років – 1355 гривень;
- дітей віком від 6 до 18 років – 1689 гривень;
- працездатних осіб – 1600 гривень;
- осіб, які втратили працездатність – 1247 гривень.
Статтею 8 Закону №928 визначено, що з 01.12.2016 мінімальна заробітна плата становитиме:
- у місячному розмірі 1600 гривень;
- у погодинному розмірі 9,59 гривні.
Зміна цих показників з 01.12.2016 вплине, зокрема, на:
- максимальний розмір доходів, на який нараховується єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) (25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), який складатиме 40 000 грн. (з 01.05.2016 по 30.11.2016 – 36 250 грн.);
- максимальний розмір єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку за себе (22% від максимальної бази нарахування єдиного внеску) – 8 800 грн. (з 01.05.2016 по 30.11.2016 – 7 975 грн.);
- мінімальний розмір єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку за себе (22% від мінімальної зарплати) – 352 грн. (з 01.05.2016 по 30.11.2016 – 319 грн.).

Столові вина можна реалізовувати без ліцензії
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що Державна фіскальна служба України у листі від 15.11.2016 №24600/6/99-95-42-01- 15 (далі – лист ДФС №24600) щодо реалізації столових вин без ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями повідомила наступне.
Відповідно до преамбули Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон) цей Закон визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.
Дія цього Закону не поширюється на роздрібну торгівлю винами столовими, крім випадків, передбачених цим Законом, а також на виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, напоїв медових, наливок і настоянок, виготовлених громадянами в домашніх умовах для власного споживання.
Згідно з частиною тринадцятою ст.15 Закону роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
З урахуванням викладеного, роздрібна торгівля виключно столовими винами може здійснюватись суб’єктами господарювання без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Разом з цим, при здійсненні господарської діяльності необхідно враховувати норми статей 15–2 та 15–3 Закону, якими встановлено обмеження щодо продажу та споживання столових вин.
Лист №24600 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/70329.html

Продаж імпортних товарів – яка ж база для ПДВ
Наразі актуальним є питання стосовно визначення бази оподаткування податком на додану вартість операцій платника податку з постачання на митній території України товарів, раніше ввезених на митну територію України.
Загальні правила визначення бази оподаткування операцій з постачання товарів/послуг наведені у п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України - вона визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни).
Отож, для операцій платника податку з постачання на митній території України товарів, раніше ввезених таким платником податку на митну територію України, база оподаткування визначається за загальним правилом - виходячи з їх договірної вартості, але не нижче ціни придбання, без урахування величини митної вартості.

Цьогоріч 922 сую’єкта господарювання Центрального району м.Дніпро розпочали свій бізнес
З початку року на облік до ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровска  поставлено 922 суб’єктів господарювання, з них 464 – юридичні особи та 458 фізичних осіб-підприємців. Крім того зареєстровано 992 платника єдиного внеску, в т.ч. 464 юридичні особи  та 458фізичних осіб  - підприємців.Про це повідомила начальник відділу обслуговування платників Світлана Василівна Іщенко .
Загалом станом на 01.11.2016 на основному обліку в інспекції, яка обслуговує Центральний район м.Дніпро, перебувають 12742 платників, серед яких 7917юридичних та 4823 фізосіб-підприємців.
Також посадовець зазначила, що загальною передумовою реалізації права на підприємництво є державна реєстрація, тобто діяльності кожного господарюючого суб’єкта, фізичної чи юридичної особи передує обов'язковий етап легалізації.
– Для спрощення умов ведення бізнесу термін державної реєстрації та взяття на облік в органах ДФС юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців скорочено до одного дня. Ми запрошуємо всіх представників бізнесу до співпраці, зі свого боку обіцяємо завжди допомагати як теоретичними знаннями податкового законодавства, так і практичними навичками їх застосування, – підкреслила Світлана Василівна Іщенко.

Платники Центрального району м.Дніпро отримали від фіскальної служби більше  93 тисяч послуг
Протягом січня-жовтня 2016 року ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська було надано 93,8 тисяч послуг. в тому числі адміністративних 5,4 тис. За словами заступника начальника ДПІ Євгенії Сергіївни Самсоненко близько 88 відсотків таких послуг були отримані через Центр обслуговування платників.
Як свідчить статистика за звітний період найбільш запитуваною була послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Станом на 01.11.2016 року надано 1,5 тисяч таких послуг.
Друге та третє місце за популярністю посіли послуги з реєстрації книги обліку розрахункових операцій та надання витягу з реєстру платників єдиного податку. Цих послуг станом на 01.11.2016 року надано 1,6 тис. та 0,6 тис. відповідно.
Для зручності платників кожна послуга має інформаційну картку, в якій  зазначено інформацію про суб’єкта, що надає адміністративну послугу, нормативно-правові акти, які це регламентують, та умови її отримання. Так, зокрема, з інформаційної картки платники можуть дізнатися про перелік документів, необхідних для отримання довідки, порядок та спосіб їх подання, термін її видачі, способи отримання результату тощо.

Боротьба з податковими правопорушеннями - запорука своєчасного наповнення бюджету.
«Постійне надходження до бюджетів податків та інших обов’язкових платежів є важливим чинником належного функціонування держави, запорукою успішного соціального, економічного розвитку та добробуту, розвитку місцевого самоврядування громадян» - наголосила заступник начальника ДПІ – начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Конашенко Тетяна  Вікторівна під час зустрічі з представниками бізнесу.
Проте не всі платники податків сумлінно виконують один із найголовніших обов’язків перед державою, вдаються до різних порушень податкового законодавства — від несвоєчасної сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджету відповідного рівня до умисного ухилення від їх сплати. Один із шляхів наповнення бюджетів – це виявлення та руйнування наявних схем мінімізації податкових зобов’язань. Зокрема, це стосується припинення зловживань, які впроваджуються суб’єктами господарювання під час обрахування податку на додану вартість.
З метою упередження порушень та для забезпечення безумовного дотримання вимог податкового законодавства фахівцями підрозділів аудиту ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська проводяться відповідні контрольно-перевірочні заходи. За результатами перевірок за 10 місяців 2016 року до бюджету надійшло донарахованих  сум 4,1млн грн.

АКТУАЛЬНО ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПДВ: ПОРЯДОК ПОДАННЯ ЗАЯВИ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПЛАТНИКОМ ПДВ!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що порядок реєстрації платників податку на додану вартість (далі – #ПДВ) та форми заяв про реєстрацію платників ПДВ визначаються Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, що затверджене наказом Міністер ства фінансів України від 14.11.2014 №1130 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233) зі змінами та доповненнями (далі – Положення №1130).
Пунктом 3.5 розділу III Положення №1130 визначено, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника ПДВ, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника податку на додану вартість за формою №1-ПДВ (додаток 1 до Положення №1130) (далі – Заява).

Заява подається особисто такою фізичною особою або безпосередньо керівником або представником юридичної особи – платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати Заяву засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Заява про добровільну реєстрацію як платника ПДВ може бути подана державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця далі – ФОП). Електронна копія Заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючих органів одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або ФОП.

У заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника ПДВ.
Заява платника ПДВ має бути подана контролюючому органу:
а) особами, які підлягають обов’язковій реєстрації – не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 Податкового кодексу України (далі – ПКУ);
б) особами, які прийняли добровільне рішення про реєстрацію платниками ПДВ, або особами, які відповідають вимогам підпункту 6 пункту 180.1 статті 180 ПКУ – не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних;
Якщо багатостороння угода про розподіл продукції передбачає можливість реєстрації не лише оператора, але й інвесторів як платників ПДВ за угодою, такі інвестори мають подати Заяви в одному звітному (податковому) періоді до 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому інвесторами було прийнято рішення про реєстрацію. Перебіг строку у 3 робочих дні, установленого для реєстрації платника ПДВ контролюючим органом, розпочинається з першого календарного дня, що настає за днем отримання контролюючими органами Заяв від усіх інвесторів, які не діють як оператори.
Якщо з’являється новий інвестор за багатосторонньою угодою про розподіл продукції, за якою всі інвестори, які не діють як оператори, вже зареєстровані як платники ПДВ, такий новий інвестор зобов’язаний подати Заяву за угодою до 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, у якому така особа набула прав та обов’язків інвестора.
Оператор зобов’язаний повідомити контролюючі органи за своїм місцем обліку та за місцем обліку відповідних інвесторів про прийняття рішення про реєстрацію всіх інвесторів як платників ПДВ за угодою протягом 10 календарних днів після прийняття такого рішення;
Заява обов’язково має бути підписана заявником із зазначенням дати. Усі розділи Заяви підлягають заповненню (крім розділу 2 для юридичних осіб, які подали заяву державному реєстратору у спосіб, визначений в абзаці третьому підпункту 1 пункту 3.5 Положення №1130).
Заява подається особою, відповідальною за утримання та внесення ПДВ до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність або договору управління майном, одночасно із документами для взяття на облік договору про спільну діяльність або договору управління майном.
Особливості подання особами, що реєструються платниками ПДВ, Заяви у разі обрання ними або переходу на спрощену систему оподаткування, зміни ставки єдиного податку або відмови від спрощеної системи оподаткування визначені у пункті 3.6 розділу III Положення №1130.

Loading...
Loading...