ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє:

Проведення податкових  перевірок
Відповідно до положень Податкового кодексу України (далі-Кодекс), документальні перевірки платників податків проводяться виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, та у визначені Кодексом терміни.
Так, тривалість проведення документальних планових перевірок не повинна перевищувати 30 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 10 робочих днів, інших платників податків - 20 робочих днів. Продовження строків проведення перевірок можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 5 робочих днів, інших платників податків - не більш як на 10 робочих днів.
Тривалість документальних позапланових перевірок не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, інших платників податків - 10 робочих днів.
Продовження строків їх проведення можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків - не більш як на 5 робочих днів.
У разі неможливості проведення перевірки платника податків у разі втрати або пошкодження первинних документів бухгалтерського обліку, терміни проведення таких перевірок переносяться до дати відновлення та надання документів до перевірки, а якщо оригінали документів з питань обчислення і сплати податків було вилучено правоохоронними органами - до дати отримання копій документів або забезпечення доступу до них.
Законодавство передбачає, що проведення документальної виїзної планової та позапланової перевірки великого платника податків може бути зупинено за рішенням керівника органу ДФС на строк, що не перевищує 30 робочих днів, а в разі необхідності проведення експертизи, отримання інформації від іноземних державних органів щодо діяльності платника податків, завершення розгляду судом позовів з питань, пов'язаних з предметом перевірки, відновлення платником податків втрачених документів перевірка може бути зупинена на строк, необхідний для завершення таких процедур.
Результати зазначених перевірок оформлюються у формі акта (у разі встановлення під час перевірки порушень) або довідки (якщо такі порушення відсутні), які складаються у двох примірниках, підписуються посадовими особами органу ДФС та платниками податків або їх законними представниками.

Засновники та керівники громадських і благодійних організацій повинні подати документи, що підтверджують статус неприбутковості
Незалежно від активності неприбуткових організацій найближчим часом їх засновники чи керівники зобов’язані надати органам ДФС за місцем реєстрації низку документів з тим, щоб підтвердити свій статус неприбутковості, - нагадують в ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська.
Насамперед, керівники неприбуткових організацій повинні привести у відповідність до вимог чинного законодавства свої установчі документи з тим, щоб відповідати критеріям неприбуткової організації. Звертаємо увагу, що  відповідно до вимог Закону України № 652-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій" неприбутковим підприємством, установою та організацією вважається підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам (п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України):
- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).  Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Разом з тим, обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
Отож, організації та підприємства, які мають намір зберегти статус неприбутковості у наступному 2017 році, повинні до кінця року привести у відповідність до вище окреслених вимог свої статутні документи та надати копії цих документів до органів ДФС за місцем реєстрації не пізніше 31 грудня 2016 року.
У випадку ненадання документів, такі платники податків виключатимуться з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Підприємці – спрощенці сплачують єдиний внесок у розмірі не менше 319 грн. на місяць з травня по листопад 2016 року
З 1 травня по 30 листопада 2016 року підприємці, котрі працюють в умовах спрощеної системи оподаткування,  сплачують єдиний внесок в розмірі від 319 до 7975 гривень, - звертають увагу в ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська..
Як відомо, цього року для  підприємців єдиного податку єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) нараховується  у розмірі 22%  на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Мінімальний страховий внесок – визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
З 01.05.2016 мінімальна заробітна плата - 1450 грн. Тобто, мінімальний страховий внесок на травень – листопад 2016 року становить 319 грн. за місяць (1450 грн.* 0,22). Максимальний розмір єдиного внеску  - 7975 гривень,
Право на звільнення від сплати єдиного внеску за себе мають фізичні особи - підприємці єдиного податку за умови, що вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують, відповідно до закону, пенсію або соціальну допомогу.
Таким чином, платниками – спрощенцями єдиний внесок сплачується незалежно від того, отримували вони дохід чи ні.

Вартість нагород не оподатковується ПДФО
Вартість нагород не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, відповідно - не оподатковується ПДФО, - звертають увагу в ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська.
Перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, та не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), міститься у статті 165 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс).
Отож,  відповідно до підпункту 165.1.38 пункту 165.1 статті 165 Кодексу не оподатковуються ПДФО вартість орденів, медалей, знаків, кубків, дипломів, грамот та квітів, якими відзначаються працівники, інші категорії громадян та/або переможці змагань, конкурсів.

Перевірити стан розрахунків з бюджетом можна через «Електронний кабінет платника», - ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська
Створивши  персональне робоче в сервісі «Електронний кабінет платника» на єдиному веб - порталі ДФС України, кожен підприємець може  без візиту до податкового інспектора ознайомитися зі станом розрахунків з бюджетом.
«Працювати в «Електронному кабінеті платника» зручно, а реєстрація в цьому сервісі не вимагає якихось спеціальних навичок. Варто лише отримати посилений сертифікат на електронний ключ цифрового підпису, який безкоштовно видають в органах ДФС, та зареєструватися. Отож, скориставшись можливостями цього сучасного сервісу, представники підприємництва не матимуть потреби відвідувати податкову інспекцію для проведення звірки», - на цьому важливому моменті під час зустрічі з підприємцями – спрощенцями наголосила заступник начальника ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська  Євгенія Самсоненко.
Посадовець ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська.підкреслила, що ДФС  постійно працює над вдосконаленням електронних сервісів, оскільки бізнес надає перевагу сучасним інформаційним технологіям при здійсненні господарської діяльності.
Отож, у ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська.пропонують платникам податків  скористатися  можливістю отримувати необхідну інформацію саме через «Електронний кабінет платника».
Нагадуємо, що вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.
Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП), зокрема безкоштовно ЕЦП можна отримати в АЦСК Інформаційно - довідкового департаменту ДФС (http://acskidd.gov.ua/).

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська інформує про особливості оподаткування податком на нерухоме майно квартири, яка перебувала у спільній сумісній власності
Відповідно до підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є, зокрема фізичні особи, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.
Якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом (п.п. «б» п.п. 266.1.2 п. 266.1 ст. 266 Кодексу).
Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Кодексу).
Згідно з п.п. 14.1.129.1 п.п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 Кодексу до об’єктів житлової нерухомості, віднесених відповідно до законодавства до житлового фонду, належить, зокрема квартира – ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання.
Перелік житлової та нежитлової нерухомості, яка не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, наведено у підпункті 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу.
Базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (п.п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 Кодексу).
За наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється виходячи із бази оподаткування, зменшеної відповідно до п.п. «а» п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Кодексу та відповідної ставки податку (п.п. «а» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Кодексу).
Згідно з п.п. «а» п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Кодексу база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів. Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають, зокрема у власності фізичних осіб. Пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової нерухомості для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів (п.п. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 Кодексу).
Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості (п.п. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 Кодексу).
Згідно з п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 Кодексу податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Кодексу, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Фізична особа сплачує податкове зобов’язання за звітний рік протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.п. 265.10.1 п. 265.10 ст. 265 Кодексу).

ДФС проведе опитування для оцінки якості обслуговування
Понад 1,3 млн платників податків оцінюватимуть якість обслуговування у службі. У рамках створення сучасної системи обслуговування платників податків протягом жовтня 2016 року ДФС за підтримки Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) буде проведено широкомасштабне опитування.
Це опитування дозволить ідентифікувати проблемні питання, які виникають при взаємодії громадян з фіскальними органами, та оперативно вирішити їх.  Отримані результати будуть використані для підготовки плану дій з удосконалення сервісів ДФС, для навчання і мотивації працівників, що повністю відповідає стратегії розвитку ДФС на 2016-2018 роки.
Опитування буде анонімним та добровільним. Усі відповіді залишаться конфіденційними і будуть використані виключно в цілях опитування.
Результати опитування будуть оприлюднені на офіційному веб-порталі ДФС та сторінці ДФС у Facebook одразу після їх опрацювання.

Один з напрямів роботи фіскальної служби - легалізація заробітної плати
Однією зі складових в роботі ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська.є захист інтересів наших співвітчизників у дотриманні роботодавцями норм трудового законодавства, легалізація ринку зайнятості населення, відмова від виплат зарплати в «конвертах».
За нинішніх реалій, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботи, зокрема, і нелегальної. Найпоширеніша форма нелегальної зайнятості – використання робочої сили без оформлення трудового договору між підприємцем-фізичною особою і найманим працівником і в останні роки ця тенденція не спинилася. Таким чином приватні підприємці ухиляються від оподаткування своїх реальних прибутків, а також фактичних заробітків та різних доплат найманим працівникам через видачу зарплати в так званих «конвертах», поза відомістю, без сплати податків, платежів до державного і місцевих бюджетів, єдиного соціального внеску.
Суб`єктам господарювання слід пам’ятати – використання нелегальної робочої сили, не оформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником – це порушення трудового законодавства, яке передбачає адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.
З метою забезпечення надходження до місцевого бюджету податку на доходи фізичних осіб ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська.налагоджена робота з органами місцевого самоврядування та контролюючими органами по питанню забезпечення виконання вимог законодавства про оплату праці та податкового законодавства.
Користуючись нагодою звертаю увагу працедавців і працівників!Сумлінні платники податків в нашій державі, як в інших країнах світу є шановнішими членами суспільства, адже ці люди створюють робочі місця, формують дохідну частину бюджету. Однак такої шани заслуговують не всі платники. Недоотримані місцевими бюджетами суми податку з доходів фізичних осіб не дають змогу в повному обсязі та своєчасно виплачувати пенсії, заробітну плату бюджетним установам, фінансувати дошкільні та учбові заклади, здійснювати підтримку малозабезпечених верств населення, виконувати соціальні програми. Варто зазначити, що громадяни, які погоджуються отримувати зарплату в «конвертах», не лише сприяють розвитку тіньових схем ухилення від оподаткування, а й позбавляють себе соціальної захищеності, адже вони матимуть пенсію тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Отримуючи неофіційну заробітну плату, працівник повністю беззахисний перед роботодавцем.

Наслідки реалізації пального без реєстрації
Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" до Податкового кодексу України внесені зміни та доповнення щодо накладення штрафів у випадку: здійснення суб'єктами господарювання (далі - СГ) операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому Кодексом (п. 117.3 ст. 117 Кодексу); порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних (ст. 1202  Кодексу).
Факт реалізації суб’єктом господарювання пального без реєстрації його платником акцизного податку може бути встановлено як камеральною перевіркою (за даними Єдиного реєстру податкових накладних), так і документальною перевіркою, відповідно, штрафи, встановлені п. 117.3 ст. 117 Кодексу, застосовуються за результатами таких перевірок.
Так, згідно з п. 117.3 ст. 117 Кодексу здійснення СГ операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому Кодексом, - тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.
Крім того, наслідком нереєстрації платником акцизного податку з реалізації пального є порушення ним граничних термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН, встановлених ст. 231 Кодексу, та/або відсутності з його вини зареєстрованих акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН.
Підстави та розміри штрафів, які мають бути застосовані до платника податків за порушення ним порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в ЄРАН, встановлено ст. 1202  Кодексу.
Сплата штрафів, які застосовані відповідно до п. 117.3 ст. 117 та ст. 1202  Кодексу, здійснюється на бюджетні рахунки за кодом класифікації доходів бюджету 14021900 (Пальне).

Про виконання нотаріусами функції податкового агента
Відповідно до п. 174.4 ст. 174 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчення договорів дарування в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку.
При видачі свідоцтва про право на спадщину, або посвідчення договорів дарування на користь фізичної особи – резидента нотаріуси виконують функції податкового агента лише в частині надання інформації контролюючим органам і не зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок до бюджету з доходу у вигляді вартості успадкованого майна.
Для інформування контролюючого органу нотаріуси можуть подавати Податковий розрахунок за ф. № 1ДФ, в якому заповнюються графи 1, 2 та 5 та 3а. У зазначених графах відображається: порядковий номер, реєстраційний номери облікової картки, ознака доходу, та (за наявності) сума доходу, отриманого платником внаслідок прийняття ним спадщини (подарунка). Інформація щодо отриманих громадянами доходів у вигляді спадщини (подарунків) відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ за чотирма ознаками доходу «113» – «116» залежно від ступеня споріднення спадкоємця зі спадкодавцем або за однакою доходу «117» для прийнятих у спадщину заощаджень, поміщених до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, погашення яких не відбулося.

Як підприємцю прозвітувати про дохід, отриманий не від підприємницької діяльності
У ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська.роз’яснюють, що фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені Податковим кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.
Згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, платником самостійно здійснюється остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.
Варто зазначити, що у разі, якщо фізична особа – підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими для платників податку – фізичних осіб.
Фізичні особи – підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений пп. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи .
Зокрема, податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, платниками податку на доходи фізичних осіб – підприємцями подаються протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (до 9 лютого).
Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу.
Тобто, у річній податковій декларації фізичної особи – підприємця поряд з доходами від підприємницької діяльності відображаються також інші доходи з джерел їх походження з України (спадщину, подарунки, інвестиційний дохід тощо) та іноземні доходи і відповідно остаточний розрахунок суми податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб здійснюється з суми загального річного оподатковуваного доходу за звітний податковий рік. Сума податку на доходи фізичних осіб, визначена фізичною особою – підприємцем за підсумками остаточного розрахунку і зазначена ним у річній податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого кодексом для подання такої податкової декларації.

Перехід зі спрощеної системи на загальну: чи можна врахувати витрати, здійснені до переходу
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців передбачений ст. 177 Податкового кодексу України.
Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця. Зокрема, до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів входить вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів.
При цьому, оскільки виручкою фізичної особи – підприємця вважається дохід, отриманий у грошовій та негрошовій формі, то датою при формуванні загального оподатковуваного доходу є дата фактичного надходження коштів на банківський рахунок (у касу) або отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів, тобто застосовується касовий метод. До складу витрат включаються тільки витрати, які пов’язані з отриманням доходу та підтвердженні відповідними документами про їх оплату.
Враховуючи викладене вище, оскільки для визначення чистого оподатковуваного доходу витрати фізичної особи – підприємця на загальній системі оподатковування формуються при отриманні доходу, то така фізична особа має право врахувати суму витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу, незалежно від того на якій системі оподаткування вони фактично були понесені.

Дохід від незареєстрованого виду діяльності відображається підприємцем в 1ДФ
Якщо фізична особа-підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України (далі – ПК) для платників податку-фізичних осіб.
Фахівці ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська. зауважують, що при виплаті доходу податковий агент відповідно до п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПК зобов’язаний утримати податок на доходи фізичних осіб із суми виплаченого доходу, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПК.
Разом з тим, відповідно до п. 177.8 ст. 177 розд. IV ПК, під час нарахування (виплати) фізичній особі-підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності у межах обраних ним видів такої діяльності, якщо фізичною особою-підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, податкові агенти не утримують податок на доходи у джерела виплати.
При цьому, сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) на користь таких фізичних осіб-підприємців, відображається у податковому розрахунку за формою №1ДФ під ознакою доходу «157». Однак це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до п.п. 14.1.195 та п.п. 14.1.222 п. 14.1 ст. 14 ПК.
Відтак сума оподатковуваного доходу, виплачена фізичній особі-підприємцю, отримана від виду діяльності, який не зазначено у документі, що підтверджує її державну реєстрацію, відображається в податковому розрахунку за формою №1ДФ під ознакою доходу «157».

До місцевого бюджету Кіровського району надійшло майже 70 млн грн плати за землю
З початку року власники та орендарі земельних ділянок Кіровського району сплатили до місцевого бюджету району 69,7 млн грн земельного податку. При цьому 64,6 млн грн забезпечили юридичні особи, 5,1 млн. грн – фізичні .У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року находження цього податку збільшились на 29,2 млн. грн. У вересні 2016 року надходження склали 7,1 млн грн.
Фахівці ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська.нагадують, що плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. З дня виникнення права власності або права на користування земельною ділянкою власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю.
Ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, встановлюють органи місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.
Фізичні особи мають сплатити суму цього податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Термін вручення повідомлень-рішень фізичним особам до 1 липня поточного року.

За вісім місяців поточного року співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено понад 100 службових розслідувань та перевірок
На протязі січня – серпня 2016 року УВБ ГУ ДФС області прове- дено 115 службових розслі- дувань та перевірок, за результатами яких:
- розпочато 26 кримінальних проваджень у відношенні працівників фіскальної служби;
- винесено 37 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС у Дніпропетровській області щодо вжиття заходів реагування, усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності;
-  до дисциплінарної відповідальності притягнуто 26 працівників територіальних підрозділів ГУ ДФС області.
Проведено 27 перевірок стану охорони приміщень підрозділів ГУ ДФС області, при цьому у всіх випадках виявлені недоліки.
В ході профілактичних заходів щодо недопущення корупційних проявів з боку працівників ГУ ДФС області, УВБ проведено понад 240 лекцій та співбесід з ними та кандидатами на вступ до лав служби.
Перевірено 88 кандидатів на зайняття посад в підрозділах ГУ ДФС області, з яких 4 відмовлено у призначені на посаду.
Крім того, за вісім місяців поточного року з питань запобігання проявам корупції було розміщено 18 публікацій у пресі та відбулось 32 виступи на телебаченні та радіо.

З початку року Дніпропетровська митниця ДФС відкрила 85 справ про порушення митних правил
27 вересня п.р. в медіа-центрі "Мост-Днепр" відбулася прес- конференція на тему: «Протидія митним правопорушенням» за участі начальника відділу протидії митним правопору- шенням управління боротьби з митними правопорушеннями Дніпропетровської митниці ДФС Віталія Аксютіна.
За його словами: «З початку 2016 року Дніпропетровською митницею складено 85 протоколів про правопорушення митних правил на суму майже 108 млн. грн. В порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, було складено 70 протоколів на суму майже 16 млн. грн. Варто відмітити, що за результатами розгляду митних справ про порушення митних правил накладено штраф в 40 справах на суму більше, ніж 3 млн. грн.".
Віталій Аксютін відмітив, що основними правопорушеннями при перетині кордону є подання документів з неправдивими відомостями відносно вартості і кількості товару, і його найменувань (побутова техніка, транспортні засоби тощо), а також не декларування товарів і транспортних засобів для комерційного призначення.

Чергову «схему» ухилення від сплати податків ліквідовано в Дніпропетровській області
Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках проведення операції „Урожай-2016” ліквідовано неза- конну діяльність групи осіб направлену на ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
Встановлено, що ухилення від сплати податків здійснювалися при експортних операціях сільгосппродукції.
На підставі ухвал суду проведено обшуки за місцями реєстрації, знаходження, проживання фігурантів провадження, а також в офісних приміщеннях, що належать та використовують фігурантами.
За результатами обшуків вилучено мобільні телефони, документацію та 485 тонн ячменю орієнтовною вартістю 2 млн. грн.
Слідчі дії тривають.

Куди сплачувати податки, якщо юрособа змінила місцезнаходження?
ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська нагадує , що на сьогодні спрощено процес укладання договорів про визнання електронних документів із територіальними органами ДФС, а саме: платник податків укладає один договір із територіальним органом ДФС за основним місцем обліку, який надає право подавати податкові документи до будь-якого органу ДФС, в якому такий платник перебуває на обліку.
Юридичні особи — платники податків до закінчення року обліковуються в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що вони є платниками податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) — з ознакою того, що вони є платниками податків з наступного року.
У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватися на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов'язки платника податків, а контролюючий орган стосовно нього здійснює адміністрування таких податків.
Водночас у разі зміни місцезнаходження суб'єктів господарювання — платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Неустойка, отримана кредитором, оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором
Відповідно до частини першої ст.549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Згідно з пп.14.1.54 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) дохід з джерелом його походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПКУ, згідно з пп.164.2.14 п.164.2 ст.164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені).
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18 відс., визначену ст.167 ПКУ (пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).
Крім того, доходи, визначені ст. 163 ПКУ, є об'єктом оподаткування військовим збором (пп.1.2 п.16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).
Пунктом 163.1 ст.163 ПКУ встановлено, що об'єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються інші доходи, крім доходів, визначених ст.165 ПКУ (пп.164.2.20 п.164.2 ст.164 ПКУ).
Ставка військового збору становить 1,5відс. об'єкта оподаткування, визначеного пп.1.2 п.16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ (пп. 1.3 п.16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).
Згідно з пп.1.4 п.16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст.168 ПКУ, за ставкою, визначеною пп.1.3 п.16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ.
Враховуючи викладене, дохід у вигляді неустойки, нарахований (виплачений) юридичною особою фізичній особі, включається до складу її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.
Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб неустойки, отриманої кредитором, Державна фіскальна служба України роз’яснила у листі від 07.09.2016 р. №19353/6/99-99-13-02-03-15.

Метки: налоговая инспекция
Loading...