ДПІ у Кіровському районі м. Дніпра повідомляє:

Податкове законодавство порушують 60% роботодавців, які перевірялися ДФС

Протягом січня-вересня 2017 року органами ДФС під час перевірки суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам, порушення податкового законодавства виявлено в 60% перевірених платників.
До бюджетів донараховано понад 518 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, майже 106 млн. грн. єдиного внеску та близько 27 млн. грн. військового збору.
За вказаний період було виявлено 3 тис. найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцем без оформлення трудових відносин.
Крім цього, фахівці ДФС у складі робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створених за ініціативою місцевих органів виконавчої влади, здійснювали обстеження виробничих, торгових приміщень юридичних та фізичних осіб, місць здійснення підприємницької діяльності, а також проводили роз’яснювальну роботу з роботодавцями. За результатами цих заходів суб’єкти господарювання додатково уклали близько 32 тис. трудових угод зі своїми найманими працівниками.
За результатами проведеної роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств – боржників та застосування заходів контролю погашено заборгованість із заробітної плати у сумі 1 463,8 млн. грн. До бюджету надійшло 187,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 530,1 млн. грн. єдиного внеску.
До органів прокуратури спрямовано матеріали щодо 40 юридичних осіб, які мали довготривалу заборгованість із виплати заробітної плати.
Для підвищення рівня сплати податку на доходи фізичних осіб у січні – вересні 2017 року на засіданнях комісій та робочих групах при органах виконавчої влади заслухано майже 13,3 тис. працедавців, які нараховують заробітну плату нижче законодавчо встановленого рівня.
За результатами проведеної роботи майже 12,3 тис. працедавців підвищили рівень заробітної плати, до бюджету додатково надійшло: податку на доходи фізичних осіб – 35,6 млн. грн., єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 43,1 млн. грн., військового збору – майже 3,0 млн. грн.
Крім того, для підвищення рівня заробітної плати працівниками контролюючих органів проведено індивідуальну роз’яснювальну роботу з працедавцями, за рахунок якої у січні – вересні цього року підвищили рівень виплат 30,7 тис. працедавців, до бюджету додатково надійшло майже 94,5 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.
До органів прокуратури спрямовано матеріали та відомості щодо 352 підприємств, на яких виплата заробітної плати проводилась у розмірах нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.

Павло Дроняк: Надходження військового збору зросли більш ніж на третину

Протягом січня-вересня 2017 року до державного бюджету України надійшло 10,7 млрд. грн. військового збору. Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.
За його словами, цьогорічні показники на 31,6% перевищують аналогічний період минулого року. За 9 місяців 2016 року платниками було сплачено 8 млрд. грн.
«Серед основних причин зростання відрахувань військового збору є зростання заробітних плат та їх детінізація. Більше того, наші громадяни розуміють важливість цих коштів для нашої армії, а тому сумлінно сплачують їх», – зазначив Павло Дроняк.
Так, від доходів, задекларованих громадянами під час річного декларування, сплачено 259,3 млн., що на 32,1 млн. грн., або на 14 відс. більше ніж, за аналогічний період попереднього року. Станом на 01.10.2016 до сплати було задекларовано 227,2 млн. грн.
Нагадаємо, що військовий збір було впроваджено в Україні з серпня 2014 року, його ставка становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні.

До уваги платників Дніпропетровської області, які займаються адвокатською діяльністю!

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє про проведення Головним управління ДФС у Дніпропетровській області 2 листопада 2017 року семінару для платників податків, які займаються адвокатською діяльністю на тему: «Оподаткування адвокатської діяльності. Актуальні питання».
В семінарі приймуть участь керівництво та провідні фахівці ГУ ДФС у Дніпропетровській області, представники адвокатського об’єднання.
Захід відбудеться 2 листопада 2017 року об 11 год. 00 хв. за адресою: м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-а (зал засідань адмінбудівлі, IV поверх).
Запрошуємо адвокатів Дніпропетровського регіону прийняти активну участь у зазначеному заході.
Реєстрація учасників триває до 31 жовтня 2017 року за телефоном (056) 374-31-32.

Зовнішньоторговельний обіг Дніпропетровської митниці ДФС за дев’ять місяців поточного року перевищив 5,5 млрд. доларів

Протягом січня - вересня 2017 року у Дніпропетровській митниці ДФС оформлено майже 121,7 тис. митних декларацій всіх типів, що на 9,7 тис. декларацій, або на 8,7% більше аналогічного періоду минулого року. З них 57,4 тис. (47,2%) – експортні, 52,2 тис. (42,9%) – імпортні, 12,1 тис. (9,9%) - оформлено в інших митних режимах.
Кількість взятих Дніпропетровською митницею ДФС на облік суб’єктів ЗЕД станом на 01.10.2017 дорівнює 7213. Всього за 9 місяців 2017 року взято на облік 511 суб’єктів ЗЕД.
Зовнішньоторговельний обіг Дніпропетровської митниці ДФС за дев’ять місяців 2017 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшився на 28% та склав 5 млрд. 574 млн. дол. США. При цьому, імпортовано товарів на 2 млрд. 744 млн. дол. США, що на 23% більше, ніж торік, експортовано - на 2 млрд. 829 млн. дол. США, що на 33% більше, ніж минулого року. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу складає 85,7 млн. дол. США.
Фіскальною службою значна увага приділяється спрощенню митних процедур та скороченню часу, який суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності витрачають на оформлення товарів. Результатом роботи митниці, спрямованої на покращення сервісу, є стабільні показники середнього часу митного оформлення імпортних та експортних вантажів, які складають 75 хв. та 30 хв. відповідно.
Також, 7 підприємствам області надано статус уповноваженого експортера, який дає право українському експортеру самостійно визначати та декларувати походження товарів незалежно від вартості на товаро - супровідних документах, що прискорює процедуру експорту товару. Нагадуємо, що такий статус може надаватися будь-якому експортеру, який часто перевозить товари за Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співробітництвом з атомної енергії і їхніми державами-членами від 27.06.2014 року, ратифікованої Законом України від 16 вересня 2014 №1678-VII.

У Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області проведено сеанс телефонного зв’язку

Днями у ГУ ДФС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» старшого оперуповноваженого з ОВС управління внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Дніпропетровській області ГУ ДФС у Дніпропетровській області Павла Хороших на тему: «Профілактичні заходи щодо недопущення корупційних дій працівниками органів ДФС у Дніпропетровській області».
В процедурі спілкування з ініціаторами дзвінків розглянуто питання щодо повноважень інспекторського складу фіскальної служби при проведенні документальних перевірок фінансово-господарської діяльності підприємств та інше.
Крім того, отримано повідомлення від суб’єкта підприємницької діяльності щодо ускладнення надання в одну з ДПІ м. Дніпра податкової декларації в електронному вигляді.
Як захід реагування, УВБ організовано взаємодію між платником податків та ДПІ, що сприяло оформленню відповідного договору про визнання електронних документів між сторонами на протязі наступних декількох годин.
Інших зауважень на адресу працівників фіскальної служби області від ініціаторів дзвінків не надходило.

З січня по вересень 2017 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області до суду направлено 41 кримінальне провадження

З початку 2017 року в провадженні слідчого управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області перебувало 359 кримінальних проваджень, з них: 141 – залишок на початок року та 218 прийнято до провадження у звітному році.
Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались слідчими впродовж 9-ти місяців 2017 року, закінчено 122 кримінальних проваджень, з яких до суду скеровано 41 провадження, в т.ч: з обвинувальним актом – 34 кримінальних проваджень; для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності – 7.
Крім того, протягом 3-х кварталів поточного року за підслідністю направлено 58 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень – 43.

На «гарячій лінії» - електронні сервіси ДФС України

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», який проведено начальником обслуговування платників ДПІ у Центральному районі м.Дніпра Світланою Іщенко був присвячений питанням роботи електронних сервісів ДФС України.
Пропонуємо вашій увазі питання, що найбільше турбують платників податків та відповіді на них.

Питання 1: Які електронні сервіси та послуги надаються органами ДФС?
Відповідь: Сформувати та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також почерпнути іншу корисну інформацію можна, скориставшись сервісами «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків».
Для платників діє загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (спрощено «ЗІР»), який дозволяє здійснювати пошук інформації з проблемних питань, особливостей справляння різних податків і зборів, в тому числі з використанням ключових слів, назв нормативно-правових актів, шляхом перегляду відомостей за певні періоди часу.
Також ДФС України пропонує скористатися наступними сервісами: «Інформація з реєстрів», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Дані Реєстру волонтерів АТО», «Інформація про максимальні роздрібні ціни», «Система обліку публічної інформації (тестова версія»)», «Реєстр індивідуальних податкових консультацій».
Сервіс «Пульс» гарантує платнику послуги з оперативного вирішення проблемних питань, моментальне реагування на заявлені факти неправомірних дій або бездіяльності працівників служби.
«Декларування громадян» надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді;
Також на веб-порталі відомства розміщено сервіси «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна митниця».
На сьогодні електронне спілкування, електронні сервіси стали нормою, відсунувши на другий план паперову бюрократію, черги, непорозуміння в спілкуванні тощо.
Питання 2: Які функції включає електронний сервіс "Електронний кабінет платника"?
Відповідь: Державна фіскальна служба запустила модернізований електронний сервіс "Електронний кабінет платника".
Вхід до кабінету здійснюється за адресою cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.
Сервіс включає дві функціональні частини: відкрита (загальнодоступна) і приватна (особистий кабінет).
Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису). Зокрема, через відкриту частину платник має можливість:
- скористатися інформацією з реєстрів, які є загальнодоступними (дані про взяття на облік платників; дані реєстру платників ПДВ; дані реєстру страхувальників; дані реєстру платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги РРО);
- отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов'язкових платежів та подання звітності (податковий календар);
- отримати контакти і адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП);
- ознайомитися з новинами ДФС;
- скористатися іншою корисною інформацією.
Робота з електронним сервісом в персональній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП), де після ідентифікації особи надається можливість:
- скористатися індивідуальним податковим календарем;
- переглянути та перевірити свої облікові дані;
- створити запит для отримання інформації;
- подати реєстраційну заяву платника податку на додану вартість (ПДВ), заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ, заяву про видачу довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів;
- направити лист органу ДФС;
- переглянути стан розрахунків з бюджетом;
- зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних; - скористатися сервісами системи "Електронного адміністрування ПДВ" (для платників ПДВ).
Фізичним особам після ідентифікації також надано можливість за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі (особистий кабінет – «Стан розрахунків з бюджетом»)

Через «Електронний кабінет платника» можливо подати Декларацію з податку на прибуток.

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформує про можливість подання засобами електронного зв’язку, а саме через сервіс «Електронний кабінет платника» податкової декларації з податку на прибуток підприємств за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 №467 (далі – Декларація), для платників податку на прибуток з базовим звітним періодом квартал.
Звертаємо увагу на тому, що відповідно до вимог п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями платник податку на прибуток подає разом з Декларацією фінансову звітність, яка є невід’ємною частиною Декларації.
Оскільки форма Декларації містить обов’язкові для заповнення позначки щодо наявності поданих до Декларації додатків – форм фінансової звітності (абзац 11 п.48.3 ст.48 Податкового кодексу України), то Декларація подається після подання фінансової звітності і отримання квитанцій щодо її прийняття.
Додатково: граничний термін подання Декларації за ІІІ квартал 2017 року – 09.11.2017.

В 2018 році зазнає змін порядок сплати та адміністрування єдиного соціального внеску

Про це розповідає перший заступник начальника ДПІ у Центральному районі м.Дніпра В’ячеслав Петерс
Посадовець акцентує увагу бизнес - спільноти краю, що Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни і до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Усі запроваджені зміни щодо розміру та обчислення ЄСВ наберуть чинності з 01.01.2018 року.
У які терміни з 01січня наступного року сплачуватимуть ЄСВ фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність?
Для фізичних осіб – підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування; осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або осіб, які проводять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності; членів фермерського господарства встановлено нові строки сплати єдиного внеску.
Зазначені особи будуть зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок. У 2017 році дана категорія платників внески сплачувала - один раз на рік .
У якому розмірі будуть сплачувати ЄСВ з 01.01.2018 року  фізичні особи-підприємці, які перебувають на 1–й групі спрощеної системи оподаткування?
Для представників бізнесу, що обрали спрощену систему оподаткування ставка та терміни перерахування ЄСВ залишилися незмінні – щоквартально у розмірі 22 відсотки від суми нарахованого доходу, але не нижче як від мінімальної  заробітної плати.
Але разом з тим, серед нововведень Закону № 2148-VIII є те, що платники єдиного податку групи 1 втрачають право на сплату ЄСВ у сумі не менш ніж 0,5 мінімального страхового внеску. Тобто платники єдиного податку 1 групи мають сплачувати ЄСВ не менше мінімального розміру.
Чи передбачено змінами право на пільгу при сплаті ЄСВ?
У 2018 році до таких категорій, що звільняються від сплати, окрім підприємців на загальній системі оподаткування та єдиному податку, добавлено членів фермерського господарства. Ця категорія платників звільняється від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст..26 Закону про пенсійне страхування, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Для роздрібної торгівлі пивом необхідний касовий апарат та ліцензія

Під час чергової зустрічі з громадськістю в ДПІ у Центральному районі м.Дніпра пояснили, які є особливості при торгівлі пивом підприємцями.
Оскільки пиво віднесено до алкогольних напоїв, суб’єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримувати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Також звернули увагу, що однією з умов отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім столових вин) є наявність зареєстрованого належним чином реєстратора розрахункових операцій (книги обліку розрахункових операцій).
Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів.
Отже, фізичні особи-підприємці - платники єдиного податку другої та третьої груп мають право здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив, у тому числі пива, виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО) при проведенні розрахунків.
Водночас, дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО) фізичними особами-підприємцями, які сплачують єдиний податок та здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках, за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів.
Однак, при перевищенні річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) у розмірі 1 млн грн застосування РРО є обов’язковим.

На екскурсію - до податкової

Днями до податківців Центрального району м.Дніпра на «День відкритих дверей» завітали студенти Технологічного коледжу Дніпропетровського державного аграрно – економічного університету. Зустріч розпочалась в Центрі обслуговування платників, де фахівці ДПІ розповіли про адміністративні послуги, що надаються платникам податків, про спектр електронних сервісів ДФС, про сучасні методи подання звітності в електронному вигляді. Податківці розповіли, що сьогодні платник податків може не відвідуючи податкову зареєструватись підприємцем, подавати податкову звітність в електронному вигляді, отримувати електронну консультацію. Зазначили, що електронні сервіси ДФС - це значна економія часу і коштів платників податків.
Далі студенти з цікавістю ознайомились з роботою підрозділів ДПІ. Головний державний інспектор сектору адміністрування місцевих податків і зборів, екологічного податку та рентної плати території обслуговування платників ДПІ у Центральному районі м. Дніпра Олена Дячкова прочитала студентам лекцію з основ податкового законодавства, та поділилася практичним досвідом з питань щодо адміністрування плати на землю, рентних платежів та екологічного податку.
В ході зустрічі звернули увагу студентів на їх право на часткову компенсацію за оплату навчання, тобто податкову знижку за навчання за 2016 рік, та нагадали, що подати декларацію на отримання знижки можна до ДПІ до 31.12.2017 року.
Варто зазначити, що гості не лише уважно слухали розповідь співробітників інспекції, але й цікавилися різними питаннями діяльності фіскальної служби та отримали фахові відповіді від податківців.

Довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки не надано: чи є підстава для відмови у прийнятті податкової декларації з плати за землю

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадує, що відповідно до п.286.1 ст.286 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – ПКУ) підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Згідно з п.286.2 ст.286 ПКУ платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Оскільки подання довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки передбачено у разі подання першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) або у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі та вона має інформаційний характер, тому неподання платником плати за землю разом з податковою декларацією за звітний період такої довідки (витягу) не є підставою для відмови у прийнятті податкової декларації з плати за землю.

 Застосування РРО ФОПом – платником єдиного податку другої групи при перевищенні обсягу доходу понад 1 млн. грн.

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформує.
Згідно із п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи, другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП)) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн.
У разі перевищення у календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн., застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’зковим.
Застосування РРО розпочинається з першого числа місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Отже, ФОП – платник єдиного податку другої групи, яка в календарному році перевищила обсяг доходу 1 млн. грн., зобов’язана з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО.
Водночас, якщо ФОП здійснює розрахунки за реалізовані товари (надані послуги) винятково у безготівковій формі, РРО така особа не застосовує.

Коли алкоголь та сигарети ввозяться без письмового декларування та сплати митних платежів

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформує, що порядок ввезення на митну територію України громадянами алкогольних напоїв та тютюнових виробів визначений ст. 376 Митного кодексу України (далі – МКУ). Відповідно до норм цієї статті громадяни мають дотримуватись певних правил та обмежень:
Насамперед, не допускається ввезення на митну територію України алкогольних напоїв та тютюнових виробів громадянами, які не досягли 18-річного віку. Ті ж, хто перетнув цю межу, тобто досяг віку 18 років, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування із розрахунку на одну особу у таких кількостях:
- 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;
- 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв.
Зауважимо, що на громадян, які не досягли 18-річного віку, поширюється і заборона вивезення за межі митної території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів (ч. 4 ст. 373 МКУ).
Загальні правила вивезення (пересилання) громадянами товарів за межі митної території України визначено ст. 371 МКУ.

Сума внесків, сплачених роботодавцем за договорами довгострокового страхування життя, включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повіддомляє, що сума внесків, сплачених роботодавцем за договорами довгострокового страхування життя або недержавного пенсійного забезпечення авансом на весь рік, включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку за виключенням суми, що не перевищує 15 відс. нарахованої таким працедавцем суми заробітної плати платнику податку лише того місяця, в якому здійснюється перерахування страхових внесків, але не більш як 2,5 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, у розрахунку за місяць за сукупністю таких внесків.
Відповідно до п.п. «в» п.п. 164.2.16 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, сума страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), внесків на пенсійні вклади, внесків до фонду банківського управління, сплачена будь-якою особою - резидентом за платника податку чи на його користь, крім сум, що сплачуються роботодавцем-резидентом за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку, якщо така сума не перевищує 15 відс. нарахованої цим роботодавцем суми заробітної плати платнику податку протягом кожного звітного податкового місяця, за який сплачується пенсійний внесок, внесків до фондів банківського управління, але не більш як 2,5 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, у розрахунку за місяць за сукупністю таких внесків.

Оподаткування доходів від продажу власної продукції тваринництва

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформує, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Так, відповідно до пп.165.1.24 ПКУ при продажу власної продукції тваринництва  груп  1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.
У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений цим підпунктом розмір, фізична особа зобов’язана надати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва.
Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.
Детальніше у роз‘ясненні ДФС України, яке розміщено на офіційному веб-порталі у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 103.25).

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Базою оподаткування вищезазначеного податку є загальна  площа  об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (з переліком нерухомості, що не є об’єктом оподаткування  можна ознайомитись у п.п. 266.2.2. статті 266 ПКУ).
Ставки встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад. Згідно внесених змін ставка оподаткування у 2017 році встановлюється у розмірі, що не перевищує 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 року (3200 грн.), тобто 48 грн. за 1 кв. метр бази оподаткування.
Збережено норму щодо сплати додаткових 25000 гривень на рік власниками житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та 500 квадратних метрів (для будинку), за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку).
Відповідальність за несплату або несвоєчасну/неповну оплату податку на нерухоме майно така ж, як і для інших податків. Згідно п. 126.1 ПКУ, застосовується штраф y розмірі:
- 10% вiд погашеної суми податкового боргу — при затримці до 30 календарних днів;
- 20% вiд погашеної суми податкового боргу — при затримці більше 30 календарних днів.
Якщо податок буде сплачений несвоєчасно, то згідно ст. 129 ПКУ після граничних термінів для його сплати на суму податкового боргу нараховуватиметься пеня з розрахунку 120% річних ставки НБУ, що діє на день виникнення податкового боргу.
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра звертає вашу увагу на наступне: якщо загальна  площа  об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі його часток (для кожного з співвласників) перевищує  пільги зі сплати податку на нерухомість, які залишились на рівні минулого року, а саме:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.
проте Вами не отримано податкове повідомлення – рішення, або ж якщо Ви не погоджуєтесь з розрахунком податку або виявили розбіжності в наявній інформації про об’єкт нерухомості, просимо звернутися до ДПІ у Центральному районі м.Дніпра з оригіналами документів на нерухомість для вирішення вищезгаданих питань.
Нарахування по вищезазначеному податку також можна дізнатись у електронному кабінеті платника ДФС України при наявності електронного цифрового підпису.

Вимагайте від роботодавців виплати заробітної плати відповідно до законодавства

Проблема виплати заробітної плати в «конвертах» і неоформлених працівників все ще залишається не вирішеною остаточно.
Обсяг надходжень з податку на доходи фізичних осіб є значним вкладом до місцевих бюджетів, тому реалізація завдань по виконанню соціально економічних програм безпосередньо пов'язана з виплатою легальної заробітної плати.
Небезпека тіньової зарплати полягає не лише в тому, що бюджет недоотримає кошти так потрібні для соціальної сфери, а і в тому, що сам працівник погоджуючись на зарплату «у конвертах» втрачає відпускні під час щорічної відпуски, допомогу з тимчасової непрацездатності, декретні виплати, отримання банківських кредитів, майбутню пенсію тощо.
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра закликає роботодавців легалізувати зайнятість населення та відмовитися від зарплати в «конвертах» та звертається до найманих працівників - вимагайте від роботодавців виплати заробітної плати відповідно до законодавства, оскільки це - захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші соціальні виплати.

Заборгованість платника податків по ЄСВ списанню не підлягає

Фахівці ДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадують, що відповідно до ст. 25 Закону України №2464 сума недоїмки не підлягає списанню, зокрема в разі укладення з платником єдиного соціального внеску мирової угоди відповідно, до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», крім випадків повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які, відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» несуть зобов’язання із сплати єдиного внеску.
Строк давності щодо стягнення сум недоїмки по єдиному соціальному внеску, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Нові довідники податкових пільг

Державною фіскальною службою України затверджено нові довідники податкових пільг: Довідник № 84/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету; Довідник № 84/2 інших податкових пільг станом на 01.10.2017 року.
Нагадуємо, згідно із пунктом 16.1.6 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб’єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).
Дані відповідних довідників використовуються платниками податків під час заповнення Звіту про суми податкових пільг за формою, затвердженою постановою КМ України від 27.12.2010 № 1233.

Щодо порядку здійснення розрахунків в іноземній валюті у 2017 році

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформує.
Валютний контроль в Україні передбачає жорсткі строки розрахунків із нерезидентами і пеню за порушення цих строків. Відлік законодавчо встановленого строку розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності при здійсненні експортних операцій банк починає з наступного календарного дня після дня оформлення митної декларації або підписання акта, рахунку (інвойсу) або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання транспортних, страхових послуг.
При цьому у разі порушення законодавчо встановленого строку розрахунків за експортним договором нарахування пені починається з першого дня після закінчення такого строку розрахунків та здійснюється за кожний день прострочення, включаючи день зарахування виручки на поточний рахунок резидента.
Згідно зі статтею 1 Закону України від 23.09.94 р. № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (далі – Закон № 185) виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах. Але такий строк не може перевищувати 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності.
Згідно зі статтею 2 Закону № 185 строк проведення розрахунків за імпортними операціями резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, не може перевищувати 180 календарних днів з моменту здійснення резидентом авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується.

Онука отримала в спадщину від бабусі квартиру: чи виникає обов’язок сплати податку на доходи фізичних осіб?

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що 25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23.02.2017 №1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини».
Відповідно до внесених Законом №1910 змін, починаючи з 2017 року, за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.
Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки (п.п.14.1.263 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу).
Згідно із ст.174 Податкового кодексу об’єкти дарування, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини.
Отже, якщо онука у 2017 році отримала в спадщину від бабусі квартиру, обов’язку сплати податку на доходи фізичних осіб не виникає.

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН - ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧІВ!

ДПІ у Центральному районі м. Дніпра нагадує громадянам, які мають у власності чи користуванні земельні ділянки, про необхідність терміново сплатити земельний податок за 2017 рік.
На даний час далеко не всі громадяни сплатили за користування земельними ділянками.
Згідно з п. 14.1.147. ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №275 5-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, який повинні сплачувати власники землі та землекористувачі з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Земельний податок необхідно сплатити протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. В разі, не отримання податкового повідомлення-рішення, необхідно звернутися для його отримання до податкової інспекції за місцем розташування земельної ділянки.
Тож, ДПІ у Центральному районі м. Дніпра звертається до громадян, найкоротші терміни виконати свій конституційний обов’язок та сплатити плату за землю, що мається в у власності чи користуванні. Зустрінемо Новий рік без боргів.

До вартості електронної книги доведеться додати 20%.

ДПІ у Центральному районі м. Дніпра повідомляє, що відповідно до п. п. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України від від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва на митній території України.
Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.
Отже, режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений п. п. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України, поширюється на операції з:
- постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва;
- підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві) та розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників і словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва.
Враховуючи викладене, операції платника податку з постачання (передплати) електронних версій періодичних видань засобів масової інформації вітчизняного виробництва, оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Метки: налоговая инспекция
Loading...
Loading...