Вівторок, 19 березня 2024 року

ДПІ у Кіровському районі м. Дніпра повідомляє:

ДФС: на реконструкцію доріг буде спрямовано 8,14 млрд. гривень

Протягом січня-серпня поточного року на реконструкцію доріг в рамках експерименту щодо перерахування 50% від перевиконання надходжень митних платежів ДФС забезпечено 8 млрд. 140 млн. гривень.
Загалом за результатами 8 місяців 2017 року до державного бюджету перераховано 196,3 млрд. грн. митних платежів. Індикативні показники Міністерства фінансів України перевиконано на 12,2%, додатково забезпечено 21,3 млрд. гривень.
Порівняно з відповідним періодом минулого року фактичні надходження зросли на 34,9%, або майже на 50,8 млрд. гривень.
Зокрема, у серпні перераховано 26,9 млрд. грн. митних платежів, що складає 101,2% виконання індикативу Мінфіну, додатково надійшло 321 млн. грн. Порівняно з серпнем 2016 року надходження зросли на 23,9%, або майже на 5,2 млрд. гривень. Середньоденні  надходження у серпні 2017 року склали 1,2 млрд. грн., що порівняно з аналогічним періодом минулого року більше на 24%, або на 236 млн. гривень.
Протягом січня-серпня поточного року 10% від суми перевиконання, які спрямовуються, зокрема, на розбудову та реконструкцію митних постів, склали понад 2 млрд. грн., у тому числі: січень – 225,6 млн. грн., лютий – 203,9 млн. грн., березень – 369,4 млн. грн., квітень – 286,5 млн. грн., травень – 422,0 млн. грн., червень – 346,5 млн. грн., липень –178,6 млн. грн., серпень – 28,2 млн. грн.

 Зустріч із майбутніми платниками податків

Виховання у молоді – майбутніх платників податків, правової та економічної культури, відповідальності за виконання своїх обов’язків перед державою є одним із напрямів роботи органів державної фіскальної служби України. Про це та багато іншого дізнались девятикласники  CЗШ № 2 під час зустрічі із фахівцями ДПІ Центрального району м.Дніпра . Податківці, зокрема, допомогли учням зрозуміти основні закони економічного розвитку держави, розповіли про податки та збори, які сплачують громадяни.
Під час уроку школярі дізналися про важливість сплати податків і про те, що саме повнота та своєчасність наповнення державної скарбниці є запорукою добробуту держави і суспільства. Також присутніх ознайомили із Податковим кодексом України та розповіли про основні податки, порядок їх нарахування і сплати.
Податківці зазначили, що на сьогодні перед фахівцями фіскальної служби стоять такі важливі завдання, як роз'яснення норм Податкового кодексу України, оподаткування доходів фізичних осіб та активізація дій у рамках декларування доходів громадян. Ознайомили присутніх з електронними інформаційними ресурсами ДФС України, а також з роботою Центру обслуговування платників.
Майбутніх платників податків особливо зацікавили питання щодо реєстрації підприємницької діяльності, адже в подальшому багато хто з них планує стати підприємцем, працювати і сумлінно наповнювати скарбницю держави.
Під час зустрічі учні дізналися багато корисної інформації. З якого віку в Україні можна зареєструвати свій бізнес, які документи для цього потрібні та як їх заповнювати, в який термін реєструють підприємницьку діяльність та хто про це повідомляє контролюючі органи.
Особливу увагу молоді звернули на те, що податки можуть бути не лише джерелом наповнення бюджетів різних рівнів, а й інструментом регулювання тих чи інших соціально-економічних процесів, стимулювання окремих видів господарської діяльності. Учасники зустрічі прийшли до висновку щодо необхідності удосконалення форм та методів взаємодії із платниками податків, вивчення досвіду країн Європи та світу для того, аби взяти до уваги і запровадити в Україні все найкраще і найпрогресивніше.
Зустріч нікого не залишила байдужим, учні задавали чимало запитань, адже перед ними стоїть нелегкий вибір майбутньої професії.
Наприкінці зустрічі школяри висловили щиру подяку за участь у підготовці майбутніх спеціалістів та сподівання на подальшу плідну співпрацю ДПІ та учбового закладу.
Податківці сподіваються, що здобуті знання допоможуть учням у дорослому житті використовувати свої права та виконувати обов’язки свідомих громадян зі сплати податків.

Платники Центрального району зміцнили оборону України майже на 67 мільйонів

З початку цього року платники, які перебувають на обліку в ДПІ у Центральному районі м.Дніпра, сплатили 67,4 млн. грн. військового збору. У порівнянні з минулим роком надходження зросли на 24,9 млн. грн., або на 58,6 відс. Загалом із початку введення військового збору чернівчани поповнили ним держскарбницю на 184,2 млн. грн.
Сплата військового збору – це  внесок кожного громадянина для підтримання обороноздатності української армії та встановлення миру в нашій державі.
Військовий збір був введений в Україні з серпня 2014 року як додаткове джерело фінансування і підтримки армії, яка виконує завдання у зоні проведення АТО. Ставка збору становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.
Звертаємо увагу, що лише платники єдиного податку не сплачують військовий збір, решта податкових агентів є платниками військового збору.

Протягом 2017 року до органів ДФС у Дніпропетровській області надійшов 101 запит на інформацію

Протягом січня - серпня 2017 року до органів ДФС у Дніпропетровській області надійшов 101 письмовий запит на інформацію, що у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року менше на 158.

Із загальної кількості письмових запитів, від юридичних осіб надійшло 36 запитів, від громадян - 65.За наслідками розгляду запитів: задоволено – 69, направлено за належністю – 8, надано роз’яснення - 24.
Тематика письмових запитів протягом поточного року, в більшості, стосувалася інформації стосовно організації роботи територіальних органів ДФС, Центрів обслуговування платників, документальних перевірок суб'єктів господарювання тощо.
 
У Дніпропетровській області викрито незаконне виробництво розчинника

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області викрили хімічне підприємство, яке ухилилося від сплати 4,9 млн. грн. акцизного податку при реалізації незаконно виготовленої підакцизної продукції.
В рамках проведення операції «Акциз-2017» та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України встановлено, що службові особи одного із хімічних підприємств Дніпропетровської області у період з 01.01.2015 по травень 2017 року здійснювали незаконне виробництво та реалізацію дистиляту, який відноситься до категорії підакцизних товарів. У подальшому товар реалізовували різним СПД без складання та подання до ДФС необхідної звітності з акцизного податку та його сплати.
За результатами проведених обшуків вилучено та передано на відповідальне зберігання понад 28,8 тис. літрів дистиляту, вартістю більше 1 млн. грн. та сировину для його виробництва, лінію по розливу хімічної продукції, первинні документи щодо купівлі сировини для виготовлення розчинника та реалізації готової продукції; а також документи, які регламентують виробництво хімічної продукції.
Також проведено огляд двох інших дистилятів загальною кількістю 3835 літрів, з яких відібрані зразки для проведення експертизи.
Тривають слідчі дії.

Статистика та профілактика порушень митного законодавства

12 вересня п.р. у прес-центрі Інформаційного агентства «МОСТ-ДНЕПР» відбулася прес-конференція на тему: «Статистика та профілактика порушень митного законодавства» за участі начальника відділу інформаційно-аналітичної роботи управління протидії митним правопорушенням Дніпропетровської митниці ДФС Віталія Аксютіна.
Він повідомив: "З початку року Дніпропетровська митниця склала 202 протоколи про порушення митних правил на суму майже 42 млн. грн. У минулому році за аналогічний період було складено 77 протоколів на суму більше 107 млн. грн. Із загальної кількості протоколів цього року, - 170 складено про порушення митних правил за ознаками правопорушень передбачених статтею ч.3 ст. 470 ТК України (не доставка товарів, транспортних засобів комерційного призначення і документів до органу доходів і зборів призначення, видача їх без дозволу органів доходу і зборів або втрата).
З початку 2017 року спрямовані до правоохоронних органів 6 повідомлень про протиправну діяльність, які містять ознаки злочину : 1 випадок - контрабанда, 2 - ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів; 1 - контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин і 1 - підробка документів, друку, штампів і бланків. Окрім цього, Дніпропетровською митницею ДФС накладено стягнення у вигляді штрафу по 153 справах на суму більше 29 млн. грн.
"Зараз 72 постанови суду на суму більше 21 млн. грн. вже спрямовані до примусового виконання в Державну виконавчу службу України. Для реалізації передано конфіскованих товарів на суму більше 763 тис. грн. В поточному році направлено на розгляд до суду 45 справ на суму більше 4 млн. грн., 28 з яких знаходяться на розгляді, а по 17 вже винесена ухвала", - повідомив Віталій Аксютін.

Платники Дніпропетровщини задекларували за 2016 рік доходів на суму понад два з половиною мільярда гривень

ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє. В рамках кампанії декларування доходів, отриманих у 2016 році, є три важливі дати. Перша –  із 1 січня 2017 року платники податків подають декларації про доходи. Друга – 1 травня платники закінчують подавати декларації про доходи. Третя – до 1 серпня платники самостійно сплачують податок із задекларованих доходів. Варто зазначити, в межах декларування доходів впродовж року, громадяни можуть подавати декларації задля отримання податкової знижки.
Як зазначила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Інна Андрущак. «До територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність подали 43080 декларацій про майновий стан і доходи за 2016 рік, з яких 5992 декларації подано з метою отримання податкової знижки.
Загальна сума задекларованого ними оподатковуваного доходу за 2016 рік становить 2535,94 млн. грн. Слід відмітити, що цьогоріч свої доходи задекларували 189 мільйонерів.
Згідно з поданими деклараціями самостійно визначена до сплати сума податку на доходи фізичних осіб склала 96,99 млн. грн, що на 15,23 млн. грн. більше, ніж минулого року, а військового збору – 14,96 млн. грн., що на  1,9 млн. грн. більше, ніж минулого року Наразі до бюджету вже перераховано 93,553 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та військового збору 14,49 млн. грн.».
Відповідно до норм Податкового кодексу України, відповідальність за порушення порядку заповнення документів податкової звітності, несуть, зокрема, фізичні особи – платники податків та їх законі чи уповноваженні представники у випадках, передбачених законом.

Платники податків Дніпропетровщини звітують он-лайн

За підсумками серпня поточного року до органів ДФС у Дніпропетровській області надали звіти з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 52020 суб’єктів господарювання та з податку на додану вартість - 18610 суб’єктів господарювання.
Основні переваги звітування он-лайн - це зручність взаємодії із органами ДФС, відсутність черг та економія часу. Таким сервісом ДФС України скористалися 45752 платника Дніпропетровської області, направивши звітність по e-male.
Разом з тим, платники, які подають звітність засобами телекомунікаційного зв’язку, можуть скористатися наступними електронними сервісами ДФС України, зокрема:
- електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», що дає змогу оцінити податкові ризики діяльності з партнером по бізнесу;
- сервіс «Реєстр платників ПДВ» - інформує про зареєстрованих платників ПДВ;
- сервіс «Анульована реєстрація платників ПДВ» допоможе дізнатися про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду;
- сервіс «Електронний кабінет платника податків» - персональне, автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна, зокрема підготувати, заповнити та подати звітність та ін.
Доступ до вказаних сервісів можливий як із веб-порталу ДФС України (http://sfs.gov.ua), так і із субсайту "Територіальні органи ГУ ДФС у Дніпропетровській області" (http://dp.sfs.gov.ua).

За результатами виявлення порушень з оплати праці бюджети Дніпропетровської області отримали понад 25 мільйонів гривень

«Одним з пріоритетних напрямів роботи фіскальної служби області на сьогодні є легалізація заробітної плати. "Тіньова зарплата" є однією із найбільших проблем сучасної економіки, оскільки нелегальні доходи призводять до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників, позбавляючи їх соціальних гарантій», - зазначила в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Перегудова.
Проведеними фахівцями фіскальної служби області перевірками з початку 2017 року виявлено 1623 найманих особи, які не оформлені у відповідності до діючого законодавства. За рахунок оформлення трудових відносин з найманими особами роботодавцями за січень-серпень 2017 року забезпечено додаткові надходження з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску на загальну суму 2 млн. 35 тис.грн.
Також у результаті контрольно-перевірочної роботи, що здійснюються у поточному році за порушення законодавства з оплати праці роботодавцям нараховано 25,2 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та 578 тис.грн. єдиного соціального внеску.
Тож, ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу не необхідність вимагати від роботодавцiв офiційного оформлення трудових вiдносин. Громадяни повинні чітко усвідомлювати, що згода отримувати зарплату "в конвертах" може позбавити їх у майбутньому соціальних гарантій. А легалізація заробітної плати – це, насамперед, гідні умови життя для кожного з нас.

Приватний підприємець може здійснювати розрахунки як власними коштами так і з банківської картки

Інформують у ДПІ у Центральному районі м.Дніпра. Так, відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ.
Податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені ПКУ, законами з питань митної справи (п. 36.1 ст. 36 ПКУ).
Згідно із п. 35.2 ст. 35 ПКУ сплата податків та зборів здійснюється в готівковій або безготівковій формі, крім випадків, передбачених ПКУ або законами з питань митної справи.
Джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених ст. 87 ПКУ, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів (абзац перший п. 87.1 ст. 87 ПКУ).
Джерелом самостійної сплати грошових зобов’язань з податку на додану вартість є суми коштів, джерела яких зазначені в абзаці першому п. 87.1 ст. 87 ПКУ та обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. У разі сплати податкових зобов’язань, що виникли до 1 липня 2015 року, та/або погашення податкового боргу за податковими зобов’язаннями, що виникли до 1 липня 2015 року, перерахування коштів до бюджету здійснюється безпосередньо з поточних рахунків платника податків, відкритих у банках (абзац другий п. 87.1 ст. 87 ПКУ).
Постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 «Про затвердження Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах» (далі – Інструкція) визначено порядок відкриття банками рахунків клієнтів, використання коштів за ними і порядок їх закриття.
Відповідно до абзацу третього п. 1.3 Інструкції фізичні особи мають право відкривати рахунки для здійснення підприємницької, незалежної професійної діяльності та для власних потреб.
Водночас згідно із п. 2.1 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 із змінами та доповненнями, встановлено, що підприємства (підприємці), які відкрили поточні рахунки в банках і зберігають на цих рахунках свої кошти, здійснюють розрахунки за своїми грошовими зобов’язаннями, що виникають у господарських відносинах, пріоритетно в безготівковій формі, а також у готівковій формі (з дотриманням чинних обмежень) у порядку, установленому законодавством України.
Отже, джерелами сплати грошових зобов’язань або податкового боргу платників податків фізичної особи – підприємця або фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність є будь-які власні кошти.
Сплату грошового зобов’язання або погашення податкового боргу фізична особа – підприємець або фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність може здійснювати як власними коштами так і з банківської картки фізичної особи.

 Підприємствам, які застосовують нульову ставку податку на прибуток

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що з 15.08.2017 набула чинність постанова Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 №592 «Про затвердження Порядку переходу платників податку на прибуток підприємств до подання спрощеної податкової декларації з такого податку та форми спрощеної податкової декларації з податку на прибуток підприємств, який оподатковується за ставкою 0 відсотків відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України» (далі – постанова №592).
Постанову №592 видано з метою реалізації положень Закону України від 21.12 2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в України», яким, зокрема, запроваджено податкові канікули (застосування платниками податку на прибуток підприємств нульової ставки цього податку).
Так, платники податку на прибуток, які відповідають вимогам, встановленим пунктом 44 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ), з   1 січня 2017 року по 31 грудня 2021 року можуть застосовувати нульову ставку податку на прибуток iз поданням спрощеної податкової декларації.
Спрощена податкова декларація з податку на прибуток підприємств складається платниками щорічно за результатами кожного звітного (податкового) періоду, в якому застосовується нульова ставка цього податку, за формою, затвердженою постановою №592.
У разі відсутності підстав для застосування нульової ставки, платники подають податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за основною формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 №467).

Про подання звітності з рентної плати

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з рентної плати» від 31.05.2017 № 545, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21 червня 2017 року за № 778/30646 (далі - Наказ № 545), внесено зміни до Податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03 вересня 2015 року за № 1051/27496 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2016 №927) (далі - Декларація).
З метою реалізації внесених змін Наказом № 545 ДФС розроблено форму Декларації та опис алгоритму контролю для арифметично-логічної перевірки даних документів звітності у процесі його атоматизованої обробки відображення показників в інтегрованих картках платників до них, які починають подаватись з 01 жовтня 2017 року. При цьому Декларації з місячним базовим податковим (звітним) періодом, визначеним відповідно до п. 257.1. ст. 257 Податкового кодексу України, до 30 вересня 2017 року приймаються за чинною формою Декларації (J0800203).

08 ВЕРЕСНЯ НАБРАВ ЧИННОСТІ ПОРЯДОК НАПРАВЛЕННЯ КОНТРОЛЮЮЧИМИ ОРГАНАМИ ПОДАТКОВИХ ВИМОГ ПЛАТНИКАМ ПОДАТКІВ.

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє! Порядок направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків (далі – Порядок) визначає механізм формування, надсилання (вручення) та відкликання податкових вимог контролюючими органами, та поширюється на платників податків, у яких виник податковий борг. Порядок затверджено наказом Мінфіну від 30.06.2017 р. № 610 (далі – Наказ № 610), який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 липня 2017 р. за N 902/30770. Наказ № 610 опубліковано в Офіційному віснику України від  08.09.2017 N 70 та набрав чинності з моменту опублікування.
Так, податкова вимога формуватиметься у разі, якщо платник податків не сплатить у встановлені Податкового кодексу України (далі – ПКУ) строки суму:
узгодженого грошового зобов’язання;
непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.
Податкова вимога не надсилатиметься (не вручатиметься), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не буде перевищувати 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн). У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує 60 н.м.д.г., контролюючий орган надсилатиме (вручатиме) податкову вимогу такому платнику податків.
Податкова вимога надсилається (вручається) платнику податків у письмовій та/або електронній формі, але не раніше першого робочого дня після закінчення встановленого ПКУ граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.
Крім загальних реквізитів, вона повинна містити відомості про:
факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави;
розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою;
обов’язок погасити податковий борг;
можливі наслідки його непогашення в установлений строк;
попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави;
можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

ПРОДАЖ ОВОЧІВ І ФРУКТІВ, ВИРОЩЕНИХ НА ВЛАСНІЙ САДИБІ, НЕ ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ.

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадує, що відповідно до положень Податкового кодексу України, не оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:
- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються. У разі перевищення розміру площі земельних ділянок більше 2 гектар, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (за ставками - ПДФО 18 % і військовим збором - 1,5 %).
Діяльність, пов'язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності.
При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (форма 3-ДФ, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 №32).
Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

 Розгляд заяв на розблокування податкових накладних/розрахунків коригування

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра зазначає, що відповідно до п.п.201.16.2 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податків має право подати документи та пояснення до Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) протягом 365 календарних днів з дати виникнення податкового зобов’язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування (далі – ПН/РК).
Всі надані платником податків пакети документів, вичерпний перелік яких затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №754/30622 зі змінами, опрацьовуються щоденно в порядку отримання документів.
Відповідно до п.21 Порядку роботи комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) або відмову в такій реєстрації, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №566, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №752/30622, рішення Комісії про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації складається за формою згідно з додатком до цього Порядку.
Це рішення підписується, реєструється та надсилається платнику податків у порядку, встановленому ст.42 розділу ІІ ПКУ, протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до п.п.201.16.2 п.201.16 ст.201 ПКУ.
Відповідне інформація з цього питання розміщена у категорії 101.17 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Яка сума витрат на оплату праці найманих працівників включається до складу витрат підприємця-загальносистемника?

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено у п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу України, далі – ПКУ.
Зокрема, до нього віднесено витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким підприємцем, які включають витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами розд. IV ПКУ).
Згідно з розділом III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається нарахований дохід повністю, без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку, а саме - без вирахування із суми нарахованого доходу сум ПДФО, який справляється за рахунок доходу найманої особи.
Таким чином, до складу витрат фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування включається сума заробітної плати, нарахованої найманому працівнику, без вирахувань.

Заповнюємо податковий розрахунок за формою №1-ДФ

Якщо працівник одночасно отримує зарплату і оплату за сумісництво
Працівник підприємства (менеджер) згідно з наказом працює за сумісництвом охоронцем. Як відобразити нараховані суми за місяць такому працівнику, якщо він одержує заробітну плату за основним місцем роботи та за сумісництвом? Які ознаки доходів зазначити у формі № 1ДФ?
Сумісництвом вважається виконання працівником крім своєї основної іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.
Оплата праці, у тому числі за сумісництвом, регулюється Законом України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці».
Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.
Оподаткування доходів фізичних осіб передбачено п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України, відповідно до якого платниками податку на доходи фізичних осіб (18 %) є фізична особа — резидент, яка отримує доходи, у тому числі з джерела їх походження в Україні.
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору.
Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. №4 (далі — Порядок №4), доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору, зазначаються за ознакою «101».
Отже, враховуючи, що оплата за сумісництвом проводиться за трудовим договором, то суми нарахувань доходів відображаються за ознакою «101» одним рядком сукупно із заробітної платою.

Внесено зміни до Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків – юридичними особами

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформує, що 09.09.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.07.2017 №657, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18.08.2017 за №1022/30890 (далі – Наказ №657), яким внесено зміни до Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків – юридичними особами та їх відокремленими підрозділами (далі – Порядок оформлення), затвердженого наказом Мінфіну України від 20.08.2015 №727 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1300/27745).
Зміни обумовлені Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».
Так, Наказом №567, зокрема:
◄ виключено норму щодо складання акта (довідки) перевірки виключно на паперовому носії (з метою надання можливості в подальшому надсилати акти через електронний кабінет платника податків (п.42.4 ст.42 Податкового кодексу України (далі – ПКУ));
◄ передбачено порядок оформлення фактів відмови посадових (уповноважених) осіб платника податків розписатися у направленні (при проведенні перевірок дотримання законодавства з питань державної митної справи – у посвідченні) на проведення перевірки, фактів відмови у допуску до проведення перевірки (у зв’язку із змінами до п.81.1 ст.81 ПКУ);
◄ внесено зміни щодо порядку і термінів подання платниками податків заперечень до актів (довідок) перевірок та додаткових документів (5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки)) та їх розгляду органами Державної фіскальної служби України (терміни їх розгляду збільшено на 2 робочі дні) (у зв’язку із змінами до п.86.7 ст.86 ПКУ);
◄ внесено зміни щодо порядку винесення питань на розгляд комісії по спірних питаннях – доповнено можливістю їх винесення не лише під час перевірки або розгляду заперечень, а і в інших випадках (у разі необхідності).
Також до Порядку оформлення внесено інші зміни щодо удосконалення структури акта (довідки) перевірки та інформації, що підлягає відображенню у матеріалах перевірки.
Прийняття зазначеного Наказу дозволить удосконалити порядок оформлення органами ДФС матеріалів документальних перевірок платників податків – юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів.
Наказ №657 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 08.09.2017 №70.

 

Метки: налоговая инспекция
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.