ДПІ у Кіровському районі м. Дніпра повідомляє:

За 4 місяці 2017 року на Дніпропетровщині зібрано майже 21,4 млрд. грн. податкових і митних платежів та 3,4 млрд. грн. єдиного внеску

З початку 2017 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено збір платежів до бюджетів усіх рівнів (без урахування ЄСВ) 21 млрд. 385,6 млн. грн. що на 5 млрд. 175,5 млн. грн. більше, ніж у січні - квітні 2016 року. Про це проінформувала перший заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.
Так, до державного бюджету впродовж чотирьох місяців 2017 року спрямовано 15 млрд. 361,9 млн. грн., що на 3 млрд. 880,4 млн. грн. бiльше, ніж за аналогічний період  2016 року.
Надходження поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону склали 6 млрд. 023,8 млн. грн. Це на 1 млрд. 295,2 млн. грн. більше фактичних надходжень за підсумками січня - квітня 2016 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 3 млрд. 405,9 млн. грн. Порівняно з 2016 роком надходження зросли на 890,2 млн. грн.

За зниженими ставками акцизу у І кварталі розмитнено більше 11 тисяч автомобілів

У січні – березні 2017 року за зниженими ставками акцизного збору на вживані транспортні засоби було розмитнено 11 004 імпортних автомобілів. До бюджету надійшло 884 млн. гривень платежів.
Найбільше вживаних авто у І кварталі поточного року було ввезено з Німеччини – понад 4,9 тис. та з Франції – майже 2,3 тис. автомобілів.
Загалом, за три місяці поточного року в Україну імпортовано понад 21,9 тис. легкових автомобілів загальною вартістю 416,9 млн. дол. США. До бюджету сплачено майже 4,3 млрд. грн. платежів.
За цей період було порушено 92 справ щодо незаконного переміщення автомобілів на загальну суму понад 7,6 млн. гривень. Найбільше автомобілів з порушеннями митних правил були ввезені з Польщі – 42 авто та Угорщини – 28 легкових автомобілів.
Довідково.
Знижені ставки акцизного збору розповсюджується на транспортні засоби, виготовлені після 1 січня 2010 року, та діятимуть до 31 грудня 2018 року. Нормами Закону Україну від 31 травня 2016 року №1389 «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» встановлено, що знижені ставки акцизного податку не застосовуються якщо легкові автомобілі мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.

Дніпропетровська митниця ДФС з початку року спрямувала 100 млн.грн. на реконструкцію доріг

З початку 2017 року Дніпропетровською митницею ДФС до Державного бюджету України забезпечено надходження 6011,3 млн.грн., що на 17,8 % або на 909 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року.
Загальне перевиконання індикативних показників доходів загального та спеціального фондів Державного бюджету України з початку року становить понад 185 млн. грн.
У рамках експерименту з фінансового забезпечення здійснення заходів на реконструкцію та поточний ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення, а також поліпшення дорожньої інфраструктури на реконструкцію доріг Дніпропетровською митницею ДФС направлено у лютому 22 млн. грн., у березні 33 млн. грн., в квітні майже 45 млн. грн.

"Податківець майбутнього"

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що Університет державної фіскальної служби України ініціює проведення Всеукраїнського інтелектуального конкурсу «Податківець майбутнього», регіональні переможці якого матимуть нагоду відвідати  Київ  і на два дні  відчути себе студентами-податківцями або студентами-митниками.
Метою проведення конкурсу є популяризація податкової та митної грамотності, допомога учням реалізувати творчі здібності, а вчителям і батькам дати додаткову можливість організувати для школярів змістовне дозвілля.
Однією з складових Всеукраїнського конкурсу «Податківець майбутнього»  є  інтелектуальний  конкурс,  що  буде  проходити  серед учнів 9-11 класів 12-13 травня 2017 року на базі Университету державної фіскальної служби України (м. Ірпінь, Київська область).
Реєстрація на сайті Університету. Анкети надсилати на електронну адресу: feo_dek@ukr.net. Контакти:  вул. Університетська,31, м. Ірпінь, Київська область, 08201, тел.: (04597)56-595, 61-599. www.nusta.еdu.ua

У ПЕРШОМУ КВАРТАЛІ 2017 РОКУ НА КОРИСТЬ ОРГАНІВ ДФС ВИРІШЕНО 107 СПРАВ НА СУМУ 138,6 МЛН.ГРН.

Протягом І кварталу 2017 року на розгляді в судах різних інстанцій знаходилось 9,7 тис. справ за участі органів ДФС у Дніпропетровській області на загальну суму 11,7 млрд. грн., у порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість справ зменшилась на 893, сума збільшилась на 48,9 млн. грн.
За три місяця поточного року розглянуто 175 справ на суму 247,6 млн. грн., з них, на користь органів ДФС вирішено 107 справ на суму 138,6 млн. грн. (або 61,1 відс. від кількості та 56,0 відс. від суми розглянутих судами справ); на користь платників податків вирішено 68 справ на суму 108,9 млн. грн. (або 38,9 відс. від кількості та 44,0 відс. від суми розглянутих справ).
У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року показник позитивного вирішення на користь територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області збільшився по кількості на 15,6 відс., по сумі на 1,1 відс.

Понад 150 млн. гривень ПДФО отримав місцевий бюджет Центрального району м.Дніпра

Вказана сума податку на доходи фізичних осіб надійшла протягом чотирьох місяців. Про це повідомили в ДПІ у Центральному  м.Дніпра та відзначили, що зокрема сума надходжень ПДФО за квітень склала  55 млн.грн.
Окрім того, до місцевих бюджетів протягом січня-квітня 2017 року надійшло: єдиного податку – 30,4млн.грн., земельного податку та орендної плати – 39,4 млн.грн., акцизного податку – 8,4 млн.грн.
Загалом до бюджетів місцевих громад за 4 місяці надійшло 240,8 млн.грн., що на 45,0 % або на 75,7млн. грн. більше минулорічного показника. Індикативний показник ДФС України виконано на 116,7%, додатково отримано 35,8 млн. грн.
У фіскальній службі відзначають, що наповненню місцевих бюджетів приділяють саму пильну увагу, адже це і економічний розвиток регіону, і виконання усіх соціальних програм.

Обговорення проблемних питань на зустрічі з бізнесом у ДПІ у Центральному районі м.Дніпра

Днями в приміщенні ДПІ у Центральному районі м.Дніпра відбулася зустріч заступника начальника інспекції – начальника управління податків і зборів з юридичних осіб Конашенко Т.В. з представниками місцевої бізнес-спільноти.
«На сьогоднішній день зусилля держави і фіскальної служби направлені на створення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності суб’єктами господарювання. Одним із спільних кроків на шляху до порозуміння між фіскальною службою та платниками податків є впровадження електронного документообігу», - саме така думка висловлювалась присутніми на зустрічі.
Всім учасникам зустрічі наголошено,  що впровадження сучасних інформаційних технологій дозволяє зберегти дорогоцінний час для бізнесу шляхом уникнення черг в податкових інспекціях та заощадити кошти на придбання бланків і паперу. Адже сьогодні йдеться не лише про можливість подання звітності в електронному вигляді. Розуміючи важливість оптимізації цього процесу для платників податків, Державна фіскальна служба України запровадила цілу низку безкоштовних сервісів для платників податків, скориставшись якими можна отримати необхідну послугу, довідку чи інформацію не виходячи з офісу чи дому.
В ході проведення зустрічі податківці проінформували платників податків про зміни і новації податкового законодавства 2017 року.
Наприкінці зустрічі всім роботодавцям надані роз’яснення на запитання, що надходили під час заходу.

Фахівці податкової служби Центрального району  м. Дніпра провели зустріч зі студентами

Серед важливих напрямів роботи ДПІ у Центральному районі м.Дніпра – робота з формування та вдосконалення високої податкової культури населення для утвердження в суспільстві ідеології добровільної сплати податків. І проводиться вона, як з нинішніми платниками податків, так і з майбутніми – дітьми та молоддю. Ось і нещодавно фахівці служби зустрічали студентів Дніпропетровського  коледжу технології та дизайну.
Перш за все студентів коледжу ознайомили з функціонуванням податків на різних етапах історичного розвитку, про період становлення фіскальної служби  в сучасній Україні.
Під час екскурсії у приміщенні інспекції студенти відвідали Центр обслуговування платників при ДПІ, де на власні очі побачили як приймаються звіти від платників податків, ознайомились із структурою інспекції та реальною роботою фахівців служби. Дізналися про електронні сервіси фіскальної служби.
У підрозділах оподаткування юридичних та фізичних осіб студенти дізнались про останні зміни з податкового законодавства та ознайомились із цьогорічними особливостями декларування доходів громадян, процесом адміністрування різноманітних податків і зборів. Під час розповіді особливу увагу було приділено роз’ясненню негативних наслідків виплати заробітної плати „в конвертах”.
Звернули увагу студентів на право скористатися податковою знижкою у разі сплати платником податку коштів за здобуття освіти у вищих та середніх професійних закладах. Подати до ДПІ за місцем реєстрації   податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік на отримання податкової знижки можна до 31 грудня 2017 року.
Резюмуючи побачене студенти зауважили, що по-перше – робота податкової служби основана на довірі та партнерських стосунках із платниками податків. По-друге – відзначили зручність контактів з ДПІ – адже платники податків можуть звітувати, як в електронному форматі, так і особисто, отримавши повну, комплексну інформацію з нарахування та сплати податкових платежів.
А завершилось спілкування словами вдячності спеціалістам ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС Дніпропетровській області за їхню небайдужість у формуванні світогляду молодих громадян та уявлення про обрану професію.

 Додаток 2 до податкової декларації з ПДВ: зміни – 2017

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 №276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за №269/30137) (далі – наказ №276), який набрав чинності 01.03.2017, внесено зміни, зокрема, до форми податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація) та додатків до неї.
Додаток 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» з урахуванням змін, внесених наказом №276, містить Таблиці 1, 2 та 3.
Таблицю 1 додатку 2 доповнено новою графою 5, в якій з графи 4 зазначається та сума від’ємного значення (що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду), яка отримана платником як правонаступником від платника податку, що реорганізувався.
З метою реалізації положень пункту 198.7 статті 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами додаток 2 доповнено двома заявами (таблицями), а саме:
«Заява платника податку, що реорганізується (подається у складі податкової декларації з податку на додану вартість за останній звітний (податковий) період)» (таблиця 2);
«Заява платника податку, що є правонаступником платника податку, якого реорганізовано (подається у складі податкової декларації з податку на додану вартість за звітний (податковий) період після узгодження суми від’ємного значення за результатами документальної перевірки контролюючим органом)» (таблиця 3).

Оновлено декларації платників єдиного податку

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що у Мін’юсті Україні 10.04.2017 р. за № 478/30346 зареєстровано наказ Мінфіну України від 17.03.2017 р. № 369, яким внесено зміни до форм податкових декларацій для платників, які застосовують спрощену систему оподаткування, зараєстрованих власним наказом від 19.06.2015 р. № 578.
Декларація для фізичних осіб — підприємців
Ставки податку, що застосовують платники третьої групи, зазначені у розділах ІV та V декларації, змінено з  2 % і 4 % на 3 % та 5 % відповідно.
Рядок 15 розділу VI декларації доповнено виноскою, якою визначено, що якщо підприємець уточнює період, який був до прийняття нової форми декларації, то у цьому рядку потрібно зазначати суму єдиного податку із рядка 29 декларації, затвердженої наказом Мінфіну України від 21.12.2011 р. № 1688 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».
Декларація для юридичних осіб третьої групи
Внесено зміни до визначення суми пені, що нараховується платником самостійно. Так, нарахування пені здійснюватиметься відповідно до пп. 129.1.3 п. 129.1 та абзацу другого п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу.
Таким чином, при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, нарахування пені розпочинається після закінчення 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу).
На суми грошового зобов’язання, визначеного пп. 129.1.3 п. 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (абзац другий п. 129.4 ст. 129 Кодексу).
У декларації також змінено ставки податку з 2 % і 4 % на 3 % та 5 % відповідно.
Декларація для платників четвертої групи
Змінами викладено по-новому виноску 8, яка стосується рядків 1.1 — 1.4 та 2 декларації. У цих рядках зазначаються категорія, площа, нормативна грошова оцінка, ставка податку, річна сума податку земель сільськогосподарського призначення (сільськогосподарські угіддя, у т. ч. для сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті):  рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження та землі водного фонду.
Так, змінами уточнено, що ці рядки заповнюються одним рядком щодо всіх земельних ділянок за одним кодом органу місцевого самоврядування за Державним класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (далі — КОАТУУ). За потреби (у разі наявності земельних ділянок за одним кодом органу місцевого самоврядування за КОАТУУ з різною нормативною грошовою оцінкою) кількість рядків 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 та 2 може бути збільшено.
Також внесено зміни до визначення суми пені, що нараховується платником самостійно. Так, нарахування пені здійснюватиметься відповідно до пп.129.1.3 п. 129.1 та абзацу другого п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу (див. зміни для юридичної особи третьої групи).
Крім цього, у відомостях про наявність земельних ділянок, дату укладання документів, які засвідчують/підтверджують право власності та/або користування земельними ділянками (право користування, у т. ч. на умовах оренди) зазначати потрібно буде не тільки у форматі місяць та рік, а ще й день укладення таких документів.
Такі самі правила стосуються заповнення дати державної реєстрації земельних ділянок.
Наказ набирає чинності з дня опубліковання.

ВИМОГИ ДО ЗВЕРНЕННЯ ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ НА ОТРИМАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ПОДАТКОВОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадує, що з 01.04.2017 набрала чинності нова редакція статті 52 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями (далі – #ПКУ).
Відповідно до пункту 52.1 статті 52 «Податкова консультація» ПКУ звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації у письмовій формі повинно містити:
- найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;
- код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
- зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;
- підпис платника податків;
- дату підписання звернення.
На звернення платника податків, що не відповідає вимогам, зазначеним у цьому пункті, #податкова_консультація не надається, а надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України від 02.10.1996 №393/96-ВР «Про звернення громадян» зі змінами та доповненнями.

У разі навчання в інтернатурі вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів платник податку має право на податкову знижку

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадує, що згідно Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Згідно із Положенням про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III - IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.09.1996 № 291, спеціалізація (інтернатура) є обов’язковою формою післядипломної підготовки випускників всіх факультетів медичних і фармацевтичних вищих закладів освіти III - IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів незалежно від підпорядкування та форм власності, після закінчення якої їм присвоюється кваліфікація лікаря (провізора) - спеціаліста певного фаху.
Таким чином, інтернатура (спеціалізація) є невід’ємною ланкою безперервного процесу підготовки у вищому медичному і фармацевтичному закладах освіти фахівців за напрямом професійного спрямування.
Враховуючи наведене, суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм статті 166 Податкового кодексу України, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.

Виробничі розмови працівників по телефону не оподатковуються

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що до загального оподатковуваного доходу громадянина включається дохід, отриманий ним як додаткове благо у вигляді вартості безеплатно отриманих товарів (робіт,послуг) визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни товарів, індивідуально призначеної для такого громадянина, крім сум, зазначених  у п.п. 165.1.3 п. 165.1 ст.165 ПКУ.
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь громадянина, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.
Тобто, у разі якщо з мобільних телефонів, які обліковуються на балансі працедавця, працівником здійснюються виробничі розмови, то вартість цих розмов не розглядається як додаткове благо працівника та не оподатковується.

Підприємці-спрощенці можуть виходити на міжнародний рівень

повідомляє, що громадяни, які мають постійне місце проживання на території України, можуть здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо зареєстровані як фізичні особи - підприємці. Цього вимагають норми Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність». Цим же Законом до видів зовнішньоекономічної діяльності, зокрема, віднесено експорт та імпорт товарів, капіталу та робочої сили.
Підприємець може обрати спрощену систему оподаткування у разі, якщо він відповідає вимогам, установленим ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Ця ж стаття визначає види діяльності, у разі здійснення яких підприємці не можуть бути платниками єдиного податку.
Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, в якому здійснювалися такі виді діяльності або відбулися зміни організаційно-правової форми (ст. 298 ПКУ).
Отже, підприємець - платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови, що ним не здійснюються види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Податкова застава: коли виникає право

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра  повідомляє, що згідно з п. 89.1 ст. 89 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) право податкової застави виникає:
- при несплаті у строки, встановлені ПКУ, суми грошового зобов’язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, – з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;
- при несплаті у строки, встановлені ПКУ, суми грошового зобов’язання, самостійно визначеної контролюючим органом, – з дня виникнення податкового боргу;
- у випадку, визначеному в п. 100.11 ст.100 ПКУ, – з дня укладання договору про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань.
Розстрочення, відстрочення грошового зобов’язання чи податкового боргу надається окремо за кожним податком і збором.
Якщо сума грошового зобов’язання чи податкового боргу, заявлена до розстрочення, відстрочення, становить 1 мільйон гривень і більше, розстрочення, відстрочення надається лише за умови:
- передачі у податкову заставу майна платника податків, балансова вартість якого дорівнює або перевищує заявлену до розстрочення, відстрочення суму грошового зобов’язання, - у разі розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань;
- перебування у податковій заставі майна платника податків, балансова вартість якого дорівнює або перевищує заявлену до розстрочення, відстрочення суму податкового боргу, - у разі розстрочення, відстрочення податкового боргу.
Строки сплати розстрочених, відстрочених сум або їх частки можуть бути перенесені шляхом прийняття окремого рішення та внесення відповідних змін до договорів розстрочення, відстрочення.
Право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
Якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою ніж сума податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно.
Якщо балансова вартість такого майна не визначена, його опис здійснюється за результатами оцінки, яка проводиться відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
При збільшенні суми податкового боргу складається акт опису до суми, відповідної сумі податкового боргу платника податків, у порядку, передбаченому ст. 89 ПКУ.
Право податкової застави не поширюється на майно, визначене п.п. 87.3.7 п. 87.3 ст. 87 ПКУ, на іпотечні активи, що належать емітенту та є забезпеченням відповідного випуску іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, на грошові доходи від цих іпотечних активів до повного виконання емітентом зобов’язань за цим випуском іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, а також на склад іпотечного покриття та грошові доходи від нього до повного виконання емітентом зобов’язань за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій.
Право податкової застави не застосовується, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису (абзац перший п. 89.3 ст. 89 ПКУ).

Правила оподаткування вартості путівок

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра  звертає увагу на те, що до доходу, який оподатковується ПДФО не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування (підпункт 165.1.35 пункт 165.1 статті 165 Податкового кодексу України).
Тобто, звільнення від ПДФО поширюється виключно на платників податків – членів профспілки, які отримують від такої профспілки путівки для власного оздоровлення та оздоровлення неповнолітніх дітей. Сімейна профспілкова путівка, надана платнику податків, до якої включається і вартість оздоровлення іншого члена сім’ї або дітей після 18 років, оподатковується ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1.5% від розміру отриманого доходу на оздоровлення таких членів сім’ї.
Вартість путівок на санаторно-курортне лікування або відпочинок, які надаються за рахунок коштів підприємств чи установ - роботодавців платникам податку - працівникам та їх неповнолітнім дітям, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких платників як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

До уваги неприбуткових підприємств, установ та організацій!

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра   звертає увагу ,що набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №195, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р № 440. Роз’яснення щодо внесених змін надано листом ДФС України від 18.04.2017 №10382/7/99-99-15-02-01-17 «Про набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №195»
Листом Міністерства фінансів України  від 10.04.2017 №11210-09-10/9687 надано уточнення до листа ДФС України від 03.03.2017 №4486/6/99-99-15-02-02-15 стосовно питання коригування фінансового результату до оподаткування на суми штрафних (фінансових) санкцій та пені, які перераховуються на користь фізичної особи - підприємця та органів ДФС, для застосування положень підпункту 140.5.11 пункту 140.5 статті 140 Податкового кодексу України лист ДФС України від 18.04.2017 №9772/7/99-99-15-02-02-17 «Про коригування фінансового результату до оподаткування».

Метки: налоговая инспекция