“Про Дніпро на Дніпрі” від Самопомочі”

Нарешті наша пізнавальна прогулянка Дніпром відбулася! Всі охочі дочекалися більш сприятливої погоди, аби відвідати екскурсію «Про Дніпро на Дніпрі» та черговий раз помилуватися вечірнім містом з середини ріки.

IMG_5246

Таку зустріч вже після всіх святкових днів представники міської організації «Об’єднання «Самопоміч» вирішили організувати, аби поспілкуватися із однодумцями та з користю провести час усім разом.

Окрім більш менш знайо-мих історичних та сучасних фактів, гості пароплаву «Сура» почули вперше про далекоглядні плани радянських очільників щодо нашої Набережної, яка попри все є найдовшою в Європі і сьогодні. Цікаво було дізнатися і про колишнє козацьке селище Мандриківка, і про Дніпровські пороги, а також Лоцмани, Кодацьку фортецю та про селище Старі Кодаки. А чи ви знали, що на території нашої області розташовано понад 18000 курганів різних епох, і ця цифра постійно збільшується?

Наш залізничний Мерефо-Херсонський міст, один з перших таких аркових споруд в Європі, був збудований за особливою технологією, коли колії мають досить небезпечний градус повороту, а його будівництво розпочинали ще до початку Першої світової війни.

IMG_5263

Попри нове і цікаве найбільшу дискусію серед слухачів викликали теорії про можливо більший вік нашого міста. Адже ще до возведення Катеринослава на території сучасного Дніпра вже проживали постійні мешканці!

Місто на трьох пагорбах – центр відродження України - не перестає дивувати, з якого боку на нього не подивитися!
Навіть після закінчення подорожі друзі ще довго обговорювали визначні факти нашого улюбленого міста Дніпра.

Знаючи свою історію, людина спроможна збудувати величне майбутнє!

Друзі, дякуємо, що приєдналися до нас!

В єдності - сила!

Loading...