Курс на виживання: чому держава знищує дрібний бізнес?

Шевченко (2)Вже цього року набули чинності закони, які регулюють бізнес-клімат в Україні. В усіх розвинених країнах світу малий та середній бізнес є рушійною силою економіки, яка має позитивний вплив на соціальну та економічну сфери. У нашій державі нині діючий уряд намагається знищити малі та середні підприємства, з яких від початку року закрилися близько 300 000 і цей ніскільки не втішний процес триває. У підсумку випливає катастрофічна цифра – щонайменше мільйон безробітних.

Останнім часом складається враження, що ширина поясу, що змушений затягнути бізнес, досягла його шиї. Причиною є не лише фінансова криза і проблемне українське законодавство, але й постійні «перевірки».
Багато українських підприємців щиро повірили у те, що анонсований і розрекламований владою продовжений мораторій на перевірки бізнесу принесе спокій від «податкових акул». Мораторій, звісно, був продовжений до 31 грудня 2017 року, але не для всіх контролюючих органів.
Разом із прийнятим законом про мораторій держава запровадила й інші форми «батога» для бізнесу і фактично сформувала «букет із нових законів», які суттєво ускладнюють життя українських підприємців. Працював підприємець чи ні, але він зобов’язаний сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі 704 грн. на місяць. Дуже дивний підхід уряду, коли підприємці повинні платити податок невідомо з чого, навіть якщо вони не отримують прибуток.
Вводяться великі штрафи за неоформлених працівників і зарплати «в конвертах».
- Штраф у розмірі до 3-х мінімальних зарплат (9600 грн. у 2017 році) передбачений для роботодавця, який не допускає до перевірки державного інспектора праці (крім випадків, коли предметом перевірки є зарплата “в конвертах” або неоформлення трудових договорів, що вважається більш вагомим порушенням);
- Штраф у розмірі 100 мінімальних зарплат (320 000 грн.) передбачений для роботодавця, який не допустив інспекцію до перевірки, якщо її предметом є зарплата «в конвертах» або неоформлені працівники.
У той же час нижня планка санкцій багатьох кримінальних злочинів мінімальна. Влада в злодіях бачить, мабуть, соціально близький елемент.
Наприклад, за крадіжку ви можете відбутися штрафом до 850 грн..
За грабіж також можна обмежиться від 850 до 1700 грн.
Шахрайство – до 850 грн.
Уряд замість того, щоб стимулювати економіку, здійснює жорстку фіскальну політику та змушує припиняти діяльність самозайнятого населення, а з тим остаточно знищити дрібний та середній бізнес на користь олігархів, залишивши при цьому найбідніше населення (за субсидії якого найімовірніше заплатять дрібні підприємці) і той невеликий прошарок олігархічних сімей, які й надалі сидітимуть на потоках.
Судячи з дій уряду, висновок напрошується тільки один: для них найстрашніші злочинці та найбільш соціально небезпечні особистості – це приватні підприємці.
На жаль, основним девізом нашої влади є : «Друзям - усе, іншим – закон».
Але ж коли не буде бізнесу, то не буде робочих місць! Нам необхідно знайти найбільш ефективний спосіб для стимулювання зростання невеликих підприємств. Уряд має по-новому подивитися на систему оподаткування бізнесу.
Олександр Шевченко - голова Індустріальної районної організації
ВО «Батьківщина» у м.Дніпро

Метки: бізнес, держава