Сергій Притула: Ми жартуємо тією мовою, якою думаємо

Вже третій рік поспіль у гастрольному графіку «Вар’ятів» із Сергіем Притулою за Дніпром забито дату 1 квітня. Дніпро артисти люблять за чуйну публіку, а також за спогади, пов’язані з молодістю та участю частини колективу в іграх Дніпровської Ліги КВК. Цієї весни у ПК «Шинник» о 17.00 та о 20.00 «Вар’яти» покажуть нову 2-годинну програму і нові історії з нашого з вами життя. Напередодні виступу ми поспілкувались з очільником гумор-шоу «Вар’яти» телеведучим Сергієм Притулою.

Притула_фото

- Сергій, сьогодні «Вар’яти» – єдине гастролююче україномовне шоу. Це – принципова позиція? Бо люди навіть не завжди помічають, якою мовою їх смішать.

- Так! І це саме те, що ми намагаємось показати людям, які живуть в Україні – українською можна гарно жартувати. Ба більше, конкурентно! І що значить «принципова позиція»? Ви маму любите принципово? Так і тут. Ми жартуємо тією мовою, якою думаємо і розмовляємо. Нам це вдається. Людям це подобається. То навіщо щось змінювати? В Україні є дуже багато російськомовних гумористів. Ми поважаємо їх працю і сміємося з їх жартів. Але ще 30 років тому все було навпаки. Вважаю за потрібне трохи вирівняти «баланс».

- За часів КВК ви у складі команди «Тернопільська особлива» брали участь в іграх Дніпровської ліги. Тоді ви були єдиною україномовною командою. Для російськомовного Дніпропетровська це було незвичним, хоча глядач вас любив. Як це - бути не такими, як усі?
- Та звик. У ТО «АМІК» ми були першою і довгий час єдиною україномовною командою КВК. Потім вже по наших стопах йшли і «Набла», і «Берегомет», і «Бомба», і багато інших. А першопрохідцем бути з одного боку важко, з іншого цікаво. Це ж такий собі виклик, розрив шаблону. Потім я був єдиним україномовним резидентом ComedyClub UA. Тут ніякого дискомфорту теж не було. Та більше, відчував велику відповідальність, щоб те, що креативлю я, не поступалось рівнем колегам по «цеху». Зрештою ця відмінність приносила більше приємностей, аніж навпаки. Я досі згадую, як на ігри «Особливої» приходив «свій» глядач. Не забуду молодого чоловіка, який ламаною українською хвалив нас після виступу. Я в той момент відчував, що ми робимо щось набагато цікавіше, ніж міністерство культури.

- Чи змінилась публіка за ті роки, що ви до нас приїжджаєте? Та, яка ходила на «Тернопільську особливу» і та, яка приходить тепер на «Вар’ятів»?
- Думаю, що змінилась, так само, як і ми – стала дорослішою. І це нормально. Виросли ми, одружились, у нас з’явились діти. Відповідно і теми для жартів змінились. Відповідно і публіка, яка на нас реагує, трішки змінилась. Ми зараз більше орієнтовані на своїх ровесників, аніж на студентів, як 10-15 років тому.

- На відміну від багатьох ваших колег, ви відмовилися від політичного гумору – чому?
- Та якось з першого дня роботи так вирішили. Вже піднуджує від того політичного гумору. Він усюди! У телевізорі, на радіо, в журналах, в інтернеті, в гумористичних шоу, на шкільних КВК і на новорічних ранках у дитячих садках. І ще ми туди ж? Ні, дякую. Нам більше подобається нива побутового гумору. Цей гумор і автентичніший, і довговічніший. І нам у цій царині працювати комфортніше. Про політику є кому жартувати.

- Хто працює над змістовною частиною проекту – це колективний продукт або персональне авторство?
- Так вже повелось, що хлопці працюють парами: один дует «закриває» питання мініатюр і пісень, інший – мініатюр і монологів. Колективна робота – це короткі жарти. Звісно ж, якщо у когось з хлопців трапляється ступор, а всі ми люди творчі і пишемо не з-під палки, а коли є натхнення, то колеги приходять на допомогу і допомагають один одному.

- Ваші очікування від найближчих концертів у Дніпрі.
- Мені важливо, щоб люди, які вийдуть із залу після нашого концерту, сказали: «Було крутіше, ніж минулого разу». Ми просто не маємо права понижати планку.

- Що «Вар’яти» побажають дніпрянам сьогодні?
- Аби здорові були, платили податки і не дозволяли чиновникам вилазити собі на голову! Дніпро! Святкуй День сміху разом з гумор-шоу «Вар’яти»!
(1 квітня, ПК «Шинник», 17.00 та 20.00. Квитки: на сайті internet-bilet.ua).

Юлия КЛИМЕНКО

Метки: Сергей Притула