Як можна збільшити кількість працюючих в Україні

Якщо б в Україні відбулось аналогічне італійському свято “Битва апельсинів” на якому витрачено 350т апельсинів, то це б мінімально, за оптовими цінами, коштувало майже 9млн грн. В Україні це б викликало негативний резонанс через те, що половина населення не може собі ці апельсини дозволити, а тут викидається продукції на 9млн. Краще б роздали людям.

Саме так. Це і порівняння життя в економічно розвинутій демократичній країні та країні третього світу, що знаходиться на кордоні з ЄС, тобто Україні. А як ще це може сприймати людина яка живе на 1500грн пенсії? І якщо для тих, хто працює необхідні рівні можливості, то для тих, хто вже не може працювати або ніколи не міг працювати, це все ж таки соціальна справедливість. Але в країні навіть ті, хто працює заробляє лише, щоб задовольняти мінімальні потреби, то що можна говорити про тих, хто вже соціально не активний?

А які в нашій країни є варіанти, щоб збільшити кількість населення в найближчі п’ять років або двадцять років? Швидких існує три.

Перший найбажаніший: повернути українських трудових мігрантів, але він виглядає малоймовірним.

Другий шлях відповідає практиці Німеччини, США та Франції в залученні в Україну як трудових мігрантів громадян ще менш заможних країн, надаючи їм вид на проживання.

Третій варіант, це заохочувати людей пенсійного віку працювати й після виходу на пенсію, наприклад залишаючи субсидії на квартплату навіть якщо сумарний дохід вище за мінімально встановлений для надання субсидій.

Є два шляхи розраховані на довгий час очікування. Перший із них полягає в державній підтримці при народженні дітей. Він не може розглядатись, як єдиний спосіб рішення проблеми, оскільки останні майже 30 років показали, що перемоги ми тут не досягли.

І остання спроба змінити ситуацію на краще – збільшення тривалості життя українців, яке призведе до збільшення тривалості активного життя.

Україна повинна серйозно розглядати всі шляхи збільшення кількості працюючих як сьогодні, так і за 10 років. Зараз питання збільшення кількості працюючих не можна побачити в програмах кандидатів на очільника країни. Це і є розуміння, вірніше не розуміння, дня завтрашнього…

Олексій Дорошенко