Серйозний удар по Порошенко

І це лише початок. Кампанія стає все більш гострою

 

Розслідування bihus.info про корупцію в оборонному секторі може стати серйозним ударом по передвиборчих позиціях президента Порошенка, оскільки руйнує його патріотичний імідж.

 

Усе залежить від резонансу і того, як цим скористається опозиція. Зараз і Тимошенко, і Ляшко вже активно використовують цю тему. Команда ж Порошенко, зі свого боку, буде прагнути мінімізувати та нейтралізувати цю шкоду, вимагатиме спростування інформації. Це буде контрпіар – інших методів у цьому випадку я не бачу. Повністю закрити цю тему не вдасться, а ось запуск паралельних версій допоможе зменшити медійний ефект.

 

Загалом, ініціювати конфлікти з журналістами – це помилка. Тут влада діє на своїх політичних рефлексах. Це відома піар-стратегія: якщо журналісти звинувачують, треба дискредитувати джерело інформації. Та як свідчить досвід, а особливо в Україні: якщо починають звинувачувати журналістів, політологів, експертів – влада, зрештою, іде в мінус.

 

Як ставиться до скандалів з журналістами електорат, зокрема Порошенка? Саме ядро електорату сліпо вірить своєму кандидату. Вони попри все будуть його підтримувати, відкидаючи будь-які обвинувачення та критикуючи журналістів.

 

Але є чимало виборців, які коливаються. Тобто зараз готові підтримати Порошенка з його патріотичною позицією, і раптом отримують інформацію про такі серйозні звинувачення на його адресу. Це може їх відштовхнути, і тоді вони виберуть когось з опозиційних, чи відносно поміркованих кандидатів.

 

Адже понад 30% українців – це ті, які не визначались з вибором взагалі. Та я знаю і багато з тих, хто коливається між кандидатами: Зеленський чи Гриценко, Порошенко чи Тимошенко, Зеленський чи Порошенко. Для тих, хто почав підтримувати Порошенка лише останні два місяці й не остаточно впевнений у своєму виборі, такі історії можуть зіграти важливу роль. Тож ефект можливий, та настільки він буде масштабним і серйозним – це питання.

 

Хоча коли Зеленського постійно звинувачують у зв’язках з Коломойським, то, як ми бачимо, більшість його виборців не реагує – просто-таки не приймає – ці звинувачення. Тим не менш, вчорашні дані КМІС показали, що рейтинг Зеленського трошки зменшився – так само як і Порошенка і Тимошенко. У випадку з Тимошенко, можливо, спрацював скандал з Мангером – головою Херсонської облради, який є фігурантом у розслідуванні по справі Гандзюк.

 

Тож варто пам’ятати, що це лише початок. Ми ще побачимо звинувачення з обох боків. Кампанія стає все більш гострою. Ось в Мюнхені Тимошенко анонсувала, що її команда представить дані по зв’язках Порошенка і Медведчука.

Володимир Фесенко, політолог, директор Центру політичних досліджень "Пента"

Новое время

https://nv.ua/ukr/opinion/seryozniy-udar-po-poroshenko-50008083.html

Еще с сайта: