Про українських трудових мігрантів, які перерахували в країну минулого року $14млрд.

Зараз ми стоїмо на роздоріжжі.

Перший шлях це той, де українці будуть продовжувати жити на дві країні й далі. Тоді обсяги валюти в Україну будуть лише збільшуватись через те, що українці з кожним роком отримують більше або через збільшення заробітної плати, або за рахунок виїзду до країн із більшим рівнем оплати праці. Більшість українців мріє працювати не в Польщі, а в Чехії або Німеччині, що скоро стане реальністю.

Другий варіант розвитку подій є негативним: людини розчаруються в можливостях України та заберуть свої сім’ї та повністю емігрують. Тоді потік грошей із закордону почне знижуватись.

По першому варіанту йшли поляки, а по другому - литовці. Україні вкрай важливо працювати з цими людьми, щоб вони не розривали свої відносини з батьківщиною. Багато хто хотів би повернутися до країни, але низький рівень життя та відсутність перспектив їх лякає. Тому держава повинна почати проводити політику щодо своїх громадян, які працюють за кордоном.

А це надання подвійного громадянства, відсутність спроб позбавити субсидій родини мігрантів, надання юридичного супроводу щодо працевлаштування, покращення консульської допомоги та інші кроки.

 

Олексій Дорошенко