Погані та хороші новини для Путіна

Легкість, з якою Трамп віддав наказ стрельнути по Сирії, заскочила публіку зненацька. І підозрюю, що Путіна теж
- Make America Great Again!
- Yes, We Can!

Ударом по Сирії Дональд Трамп ефектно реалізував головне гасло Барака Обами: Yes, we can (так, іронія долі).

З іншого боку, нічний політ томагавків – це і є реалізація того самого головного гасла Трампа: Make America Great Again.

Тож хоч в якомусь сенсі все у цих двох президентів склалося. Тому що послідовні.

Бульбашка потенційної "Великої угоди" луснула. Про те, що це бульбашка, я колись писав тут.

Легкість, з якою Трамп віддав наказ стрельнути, заскочила публіку зненацька. І підозрюю, що Путіна теж. Хоча його люб'язно попередили. Сильні можуть собі дозволити таку розкіш.

Утім, я геть не певен, що в глибині своєї душі Путін повністю засмутився. Удар в чомусь вигідний йому, тому що військова загроза з боку Америки отримала наочний доказ. І цей доказ можна продавати нечисленним союзникам та власному народові. Крім того, загальна стратегія Росії полягає у поширенні керованого хаосу і війни будь-якого виду, тому американські ракети лягли в ціль не лише фізично, але і політично.
Але поганих новин для Росії значно більше і головна така: тепер на будь-якому театрі бойових дій – дипломатичному, розвідувальному, військовому або в кіберпросторі – Путін має враховувати, що Трамп дійсно може ушкварити. А це серйозний фактор стримування.

Утім, це тепер має враховувати і Україна. І не лише щодо оборони, Донбасу і Криму, а й щодо реформ та внутрішньої політики.

Удар США по Сирії зміцнює позиції України у нашій війні з Росією. Готовність Трампа до різких дій означає для нас цілий спектр, як нових можливостей, так і нової відповідальності.

США залишаться прихильними до Мінських угод, але тепер шанси на підвищення рівня допомоги Україні у безпековому секторі суттєво зростають.

Але так само США, які ось так легким рухом можуть запустити бойові томагавки, не будуть обтяжені сентиментами у разі необхідності застосування м'якшої, але не менш впливової сили в Україні, якщо щось піде не так. А це вже безпосередній сигнал нашим політикам та неформальним вершителям доль українців.

Повторюю свою мантру: єдність України, успішні реформи і жорстка безпекова політика – це ключ не лише до виживання, а й до перемоги у жорстокому світі.

А світ жорстокий. І буде ще жорстокіший. Тож насолоджуйтеся життям і зміцнюйте, а не роздовбуйте свою країну. І тоді все буде добре.

Дмитро Кулеба

Постійний представник України при Раді Європи

Метки: Путин, Сирия
Loading...