ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

 

єпископа Дніпропетровського і Криворізького Симеона боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату

Дорогі браття і сестри!
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
У День Світлого Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа сердечно вітаю кожну боголюбиву християнську душу радісним привітанням миру! Христос Воскрес із мертвих, і Його гріб від цієї миті став джерелом життя.
Той, у Чиїх руках влада над життям і смертю, Хто не мав гріха, був зганьблений і проклятий людьми і помер на хресті, щоб звільнити рід людський від рабства, прокляття і смерті. «У Христі, — говорить святий Амвросій Медіоланський, — воскрес світ — людство, у Ньому воскресли небеса, у Ньому воскресла земля». Жертвою Христовою була знищена й сама причина наших нещасть — гріх, було відновлено в людині образ Божий. І більше того, Спаситель світу зробив нас співучасниками слави Божої, всиновивши людину, яка колись знехтувала любов’ю Отчою. Тому Христос для всіх віруючих у Нього стає Начальником життя (Діян. 3: 15), Первенцем серед померлих (1 Кор. 15: 20), Новим Адамом, Який приводить до життя вічного (1 Кор. 15: 22).
З Воскресінням Христовим воскресла на землі свята істина й посоромилася всяка неправда. Довгим і тяжким був час старозавітнього очікування пришестя Спасителя. Та коли, нарешті, прийшов у цей світ Господь — Сама Істина— світ Його не пізнав. До своїх прийшов і свої Його не прийняли (Ін. 1: 10–11). Над Істиною поглумилися, віддали на муки і прибили цвяхами до хреста. Але Воскрес Христос, а з Ним — уся правда і доброчесність. Воскрес Христос, і поклав початок новому життю і новій людині. Воскресіння Христове є настільки важливою подією, що святий апостол Павло вказує на неї, як на критерій істинності всього християнського учення: “А якщо і Христос не воскрес, то й проповідь наша марна, марна і віра ваша” (1 Кор. 15: 14).
Незбагненна любов Отця Небесного до роду людського принесла в жертву за звільнення людства від влади смерті Єдинородного Свого Сина, Який поклав початок воскресіння всіх нас для вічного життя і нескінченної радості в оселях Небесних. Святитель Іоан Золотоустий в Огласительному слові на Пасху закликає: “Нехай ніхто не боїться смерті, бо смерть Спасителя визволила нас. Затриманий смертю, Він подолав її. Зійшовши в пекло, полонив пекло і засмутив його... Христос Воскрес, і немає жодного мертвого у гробі...”. Смерть уже не є страшною, для віруючих у Христа вона стала упокоєнням від земних турбот і переходом у інший світ — світ добра, світла й радості. Слова Господа про те, що кожний віруючий у Нього не помре ніколи — запорука майбутнього нашого воскресіння у плоті, яке, завдяки Воскресінню Христовому, є цілком природним і реальним. І вже тут, на землі, ми маємо нагоду долучитися до цього безсмертя, бо кожен, хто з благоговінням і вірою причащається Тіла і Крові Христових у Таїнстві Євхаристії, сам стає частинкою Його Божественної природи і спадкоємцем благ майбутнього віку.
Український народ сьогодні переживає непрості часи. Економічні й політичні негаразди призвели до того, що багато хто зневірився у справедливості, озлобився, палає зловтіхою і жадобою помсти. Дехто замкнувся в собі, став байдужим до інших. Але хіба можливо за такого стану душі творити та будувати життя? Хіба можна зло перемагати злом? «Ні, — говорить святий апостол Павло, — не бувай переможений злом, а перемагай зло добром!» (Рим. 12: 21). Але де взяти сили, запитаєте ви, для виконання заповідей Спасителя? Відповідь зрозуміла: Той, Хто закликає нас до довершеного добра – подає необхідні для цього сили. Тільки б ми самі захотіли не лише слухати слово Христове, але й виконувати його, бути не пасивними спостерігачами або марнослівними критиками, але справжніми співпрацівниками Христовими і Його святих.  
У цей світлий День, «його ж створив Господь» (Пс. 117: 24), нехай наша великодня радість буде подякою Богові за Його любов до нас, багаті милості й щедроти! Нехай цю радість відчують усі, хто почує слова великоднього привітання:
«Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!»
Пасха Христова.
З ласки Божої Симеон,
Єпископ Дніпропетровський і Криворізький.
2012 рік, м.Дніпропетровськ.

Loading...
Loading...