Інформаційне повідомлення стосовно позовної заяви Свято-Тихвінського жіночого монастиря Дніпропетровської Єпархії Української Православної Церкви

У вересні 2009 року до господарського суду Дніпропетровської області звернувся з позовною заявою Свято-Тихвінський жіночий монастир Дніпропетровської Єпархії Української Православної Церкви з вимогою повернути із державної власності Свято-Тихвінському жіночому монастирю нерухоме майно, а саме: будівлі та споруди, розташовані за адресою: м.Дніпропетровськ, вул.Чичеріна, 171, та визнати за Свято-Тихвінським монастирем право власності на зазначене майно.

При цьому відповідачем по цій справі Свято-Тихвінський жіночий монастир визначив регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області.
Проте, у довідці від 13 липня 1959 року Уповноваженого Ради у справах російської православної церкви при Раді Міністрів СРСР по Дніпропетровській області зазначається, що в зв’язку з майбутнім закриттям монастиря згідно з рішенням виконавчого комітету облради трудящих № 631-018 від 26.06.1959 року зазначені у позові приміщення загальною площею 2 306,3 кв.м., в тому числі житлової - 933,3 кв.м., з присадибною земельною ділянкою 39,348 кв.м. передаються облзабезу для використання під дитячий будинок. Тобто, «де-юре», це нерухоме майно було передано до обласної комунальної власності.
Однак, не зважаючи на це, регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області було змушене вийти у суд у якості відповідача.
Ухвалою від 14 вересня 2009 року господарський суд Дніпропетровської області (суддя Кощеєв І.М.) порушив провадження за позовною заявою Свято-Тихвінського жіночого монастиря, та одночасно за власною ініціативою господарський суд залучив до участі в цій справі в якості третіх осіб: Міністерство освіти та науки, Дніпропетровську обласну раду, КП «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації».
Ухвалою від 22 жовтня 2009 року та ухвалою від 17 листопада 2009 року господарський суд Дніпропетровської області залучив до участі в справі в якості третіх осіб - обласний комунальний заклад освіти «Дніпропетровська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 1 для дітей з вадами розумового та фізичного розвитку», Дніпропетровську міську раду та в якості третьої особи - службу в справах дітей Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
Одночасно господарський суд Дніпропетровської області залучив вже в якості відповідача -2 по цій справі - Дніпропетровську обласну раду.
Під час розгляду цієї справи стало відомо, що спірне майно входить до складу майна, стосовно якого рішенням від 21.09.05 року № 72/30 Дніпропетровська міська рада доручила Дніпропетровській обласній раді управляти об’єктами комунальної власності.
В послідуючому, під час розгляду справи 17.12.09 року в господарському суді Дніпропетровської області з боку Свято-Тихвінського жіночого монастиря Дніпропетровської Єпархії Української Православної Церкви було оголошено проект мирової угоди, яка визначає виключно відносини між Свято-Тихвінським жіночим монастирем та Дніпропетровською обласною радою відносно подальшого перебування у приміщеннях, що є предметом позовних вимог монастиря, дітей обласного комунального закладу освіти «Дніпропетровська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 1 для дітей з вадами розумового та фізичного розвитку», та не стосується повноважень регіонального відділення Фонду державного майна України.

Loading...
Loading...