Інформаційне повідомлення

щодо справи за позовом регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області про визнання права державної власності на Будинок Союзів, розташований у місті Дніпропетровську по пр.К.Маркса, 93.

У грудні 2006 року регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області звернулося з позовною заявою про визнання права державної власності на нерухоме майно, розташоване у місті Дніпропетровську по пр.К.Маркса, 93.
Підставою для направлення зазначеного позову слугувало звернення від 06.03.06 року № 23 Дніпропетровської обласної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників харчової, переробної промисловості та суміжних галузей стосовно дій відносно профспілкового майна колишнього СРСР, в тому числі і цього майна, та документи, які були надані Управлінням Служби безпеки України у Дніпропетровській області.
Постановою від 19.02.08 року Верховного Суду України по даній справі були скасовані всі попередні судові рішення, та справу направлено на новий розгляд до господарського суду Дніпропетровської області. В цій постанові Верховного Суду України зазначається, що підставою для її винесення є, крім іншого, постанова Верховної Ради України «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР» від 4.02.1994 року № 3943. Згідно пункту 1 цієї постанови, до законодавчого визначення суб’єктів права власності майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташованого на території України, зазначене майно тимчасово є загальнодержавною власністю.
Постановою від 3 грудня 2008 року Вищого господарського суду України по цій справі було відмовлено в задоволенні касаційної скарги регіонального відділення, та залишено без змін попередні судові рішення.
15.01.10 року по цій судовій справі генеральним прокурором України О.Медведько було внесене до Верховного Суду України касаційне подання в інтересах держави в особі регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області на постанову від 3 грудня 2009 року Вищого господарського суду України.

Loading...
Loading...