Україна відзначає річницю Революції Гідності

revolyutsiya_gidnosti

Україна в понеділок, 21 листопада, відзначає третю річницю Революції Гідності. В цей день у Києві і інших містах України відбудеться близько 380 масових заходів, участь в яких, за попередніми підрахунками візьмуть 66 тисяч осіб.

За повідомленням ГУ Нацполіції України, публічну безпеку на вулицях забезпечуватимуть майже 18 тисяч правоохоронців - 15 тисяч поліцейських та 3 тисячі нацгвардійців. Напередодні річниці в МВС повідомили про підвищену загрозу терактів в Києві 21-22 листопада.

З 6:00 в Києві через заплановані масові акції перекрили центральні вулиці. Також закрили вихід зі станції метро "Хрещатик" на Інститутську.

Українські політики вже привітали громадян країни з річницею.

"З Днем Гідності та Свободи!" - написав президент України Петро Порошенко в Twitter.

Опублікував привітання і прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"З Днем Гідності та Свободи, українці! Разом ми довели - ми єдині у прагненні бути незалежними та жити в демократичній країні!" - написав він в Twitter.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов у привітанні наголосив, що спроби "підпорядкувати Майдан своїм амбіціям та інтересам" приречені на поразку.

"Досвід Помаранчевого Майдану і Революції Гідності доводить, що ні гроші, ні партійна кон'юнктура, ні політичні інтереси не можуть організувати Майдан. Лише народ, його воля здатні створити справжній Майдан і справжню революцію. А той, хто намагається сфальшувати Майдан, створивши штучну кальку, підпорядкувати його своїм амбіціям та інтересам, буде приречений на поразку. Майдан - це воля та душа народу. Її неможливо ні підробити, ні зупинити, ні знищити!" - підкреслив Турчинов.

"Три роки тому ми вийшли на Майдан, щоб захистити свій вибір, отримати можливість побудувати цивілізовану, європейську, демократичну, вільну Україну. Ми вийшли на Майдан, щоб нас побачили і почули. Ми хотіли змінити країну і не збиралися відступати. Кожен день для нас був як останній. Спочатку були сотні, їх підтримали тисячі, але після спроби розігнати мітинг кийками, після побиття студентів піднялись сотні тисяч та мільйони людей. Волі мільйонів ніщо не могло протистояти - ні зброя, ні сила, ні підступність. Майдан переміг - перемогла Революція Гідності! За це ми змушені були заплатити страшну ціну - ціну життя найкращих синів та доньок України. Вічна пам'ять Героям, які віддали свої життя за нашу з вами свободу!" - зазначив Турчинов.

Привітав українців і екс-прем'єр України Арсеній Яценюк.

"Ми ще не знали, які пережиття і випробування попереду. Але ми відчували і вірили - якщо будемо разом, то нам усе вдасться. Я бережу цю віру. Найбільше моє бажання - щоб ми, українці, перемогли агресора, зло і несправедливість. І щоб ми були разом. Ми все зможемо зробити", - написав він на сторінці в Facebook.

Міністр юстиції України Павло Петренко в свою чергу нагадав, що українці вийшли на Майдан тому, що хотіли жити у вільній і сильній європейській країні.

"З того часу Мін'юст зробив чимало реформ - ми впровадили електронні сервіси, створили такий важливий і потрібний соціальний проект, як бюро правової допомоги, а найголовніше - перетворили Міністерство юстиції з системи пострадянського зразка в орган обслуговування громадян, який надає якісні та сучасні послуги. Ми не зупинимося і обов'язково переможемо разом! З Днем Гідності і Свободи, Україно!" - написав він.

Голова Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко наголосив, що за гідність і свободу Українського народу варто боротися з російським агресором до остаточної перемоги.

"За Гідність і Свободу Українського народу варто боротися з російським агресором до остаточної перемоги. Збройні Сили готові до цього і демонструють це щоденно. Ми переможемо, тому що достойно виконуємо свій обов'язок!" - написав Муженко в Facebook.

Нагадаємо, 21 листопада 2013 року в день, коли уряд прем'єра Миколи Азарова зірвав підписання угоди про Євроінтеграцію, після чого в центрі Києва почали збиратись перші мітингуючі.

Обозреватель

Метки: річниця Революції Гідності