Традиционный бесплатный концерт Зеленского для АТОшников и людей с инвалидностью активисты расценили как подкуп избирателей

В Ужгороде студия “Квартал 95” дала дополнительный бесплатный концерт, вход на который был только по приглашению, представители “Гражданской сети “Опора” заявляют, что это содержит признаки подкупа избирателей.

Как сказано на сайте ОПОРЫ:

9 лютого, в Ужгороді відбувся концерт Студії «Квартал 95» за участі кандидата в Президенти Володимира Зеленського. Концерт гумористів був анонсований заздалегідь, квитки на нього можна було купити на сайті та у касах театру. Ціни на квитки коливалися у межах від 350 до 1950 гривень. Однак, як стало відомо спостерігачам ОПОРИ, того ж дня, за 3 години до заявленого концерту, пройшов ще один, вхід на який був виключно за запрошенням. Попереднього публічного анонсу свята не було, як можна було отримати запрошення – достеменно невідомо.

Обидва заходи пройшли у залі Закарпатського обласного муздрамтеатру. У касі  спостерігачу ОПОРИ повідомили, що на концерт, який почався о 17:00, могли зайти лише за запрошенням, які мали змогу отримати заздалегідь учасники АТО та члени їхніх сімей, люди з інвалідністю тощо. Волонтерка організації, яка працює із військовослужбовцями, розповіла, що отримала від організаторів 100 запрошень для того, аби роздати їх військовим.

Інша відвідувачка розповіла у коментарі комунікаційниці ОПОРИ, що запрошення на концерт можна було отримати поштою. Для цього потрібно було надіслати заявку, а організатори плануючи концерт у тому чи іншому місті, вже присилали по заявкам запрошення. Бажаючих було в рази більше, ніж міг вмістити драмтеатр в Ужгороді.

У коментарі місцевим журналістам, аудіо якого є у розпорядженні комунікаційниці ОПОРИ, Володимир Зеленський зазначив, що такі благодійні концерти вони проводять регулярно, однак раніше вони про це не розповідали, бо їх не запитували, а піаром команда не займалася. Зі слів кандидата, це для них традиційно - безкоштовний концерт вдень, а ввечері - комерційний.

 

«У факті організації безкоштовного концерту можуть вбачатися ознаки порушенням правил ведення виборчої кампанії з боку кандидата Зеленського - зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА  за виборами в Закарпатській області Ярослав Гулан. - Кандидату заборонено надавати виборцеві на пільгових умовах товари чи послуги і при цьому згадувати його ім’я. Проведення безкоштовного концерту за участю кандидата у Президенти може сприйматися саме як надання виборцеві послуг, а це вже містить ознаки підкупу виборців. Також варто додати, що кандидат де-факто використовує свою роботу як ресурс якщо не для прямої агітації, то для впізнаваності свого імені. А це вже відхилення від задекларованого у Законі принципу участі у виборах на рівних засадах. Адже не кожен кандидат у Президенти може організувати виборцеві безкоштовний гумористичний концерт. Відтак кандидатам доцільніше б у період виборчої кампанії організовувати зустрічі з виборцями і пояснювати свої політичні програми, а не безкоштовні та комерційні концерти. Це вже питання більше до політичної культури».

Метки: выборы2019