Скандал с Гриценко и Реестром избирателей: кандидат в президенты грозит судом ЦИК

Кандидат в президенты Анатолий Гриценко сообщил в Facebook, что собирался воспользоваться своим правом проверить проверить Государственный реестр избирателей, «чтобы предотвратить возможные фальсификации. Доступ ему дали, но предупредили, что работать он сможет только самостоятельно, только в здании ЦИК, в их специальном помещении, на их специальном компьютере, только в рабочие дни и только в рабочее время. Кандидат в президенты возмущен подобными нововведениями и собирается подавать в суд.

"Ігрища з Державним реєстром виборців: гарант «в темі» чи «в долі»?

Сьогодні на півгодини сходив до ЦВК. І одразу поставив штабу завдання готувати судовий позов. До самої ЦВК. Бо такого - в Україні ще не було!

Суть проблеми. Закон надає мені як кандидату право перевірити Державний реєстр виборців. Щоб виявити і вилучити з нього «мертвих і ненароджених», щоб запобігти можливим фальшуванням з боку влади, яка цей реєстр веде.

ЦВК видала мені реєстр і код/доступ до нього. Але попередила: на цих виборах, на відміну від попередніх, я уже не зможу працювати з реєстром де і коли мені зручно - лише в будівлі ЦВК, в їхньому спеціальному приміщенні, за їхнім спеціальним комп’ютером, лише в робочі дні й лише в робочі години 0900-1800. Я не зможу залучати до перевірки реєстру більше нікого, навіть зареєстрованих тією ж ЦВК моїх довірених осіб.

Тобто - як кандидат я вже не існую, такими ігрищами з виборів вони мене вже зняли? Маю зупинити поїздки країною, зупинити агітацію і сидіти перед їхнім компом з 0900 до 1800, знаєте скільки? При кількості виборців у 30+ мільйонів, щоб перевірити реєстр з виставленими ЦВК обмеженнями - одній людині треба 6000+ років! Стільки не живуть)

Такий «порядок по-новому», як виявилося, ЦВК нинішнього складу затвердила минулої осені, 25 жовтня. Кажуть, з подачі СБУ, яка раптом запіклувалася, аби кандидат у президенти не продав реєстр виборців десь на базарі чи не передав його Путіну.

Риторичні, бо СБУ це його єпархія, питання до гаранта: він «в темі» чи «в долі»? реагувати буде чи промовчить?

А от наш судовий позов до ЦВК - буде не риторичним! Бо такі ігрища небезпечні для країни і в демократичній державі - неприпустимі!

Принагідно звертаюся до всіх кандидатів у президенти: незалежно від конкурентності виборчого процесу, ми з Вами маємо спільно запобігти маніпуляціям з Державним реєстром виборців! Наша команда готова до такої співпраці."

гриценко

Метки: выборы2019