«Фактор Зеленського»: експерт назвав шанувальників коміка електоратом помсти

Фактор Зеленського

Ті, хто підтримують шоумена Зеленського, в такий спосіб виплескують протест і несприйняття умов, які склалися в країні останнім часом.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний консультант Михайло Чаплига.

Експерт, аналізуючи результати останніх соцопитувань, проведених КМІС, згідно з якими найвищу підтримку отримав шоумен Володимир Зеленський, зауважив, що багато хто оцінює підтримку Зеленського як позицію «проти всіх». Проте, вважає Михайло Чаплига, це не так.

«Це електорат людей, які хочуть помсти за все те, що відбулося за останні п’ять років в економічному плані і не тільки економічному. Тобто, це самодостатні люди, які самі себе забезпечують, які не потребують держави як такої, вони живуть у «відриві», а іноді всупереч державі. Вони самі дають собі освіту, самі сплачують податки, здійснюють своє медичне забезпечення, родини… Відтак, вони протестують проти того всього, що зараз почало відбуватися – і проти економічного спаду, і в плані безпековому», – зазначив політичний консультант.

Михайло Чаплига додав, що коли цим людям говорять про те, що Володимир Зеленський – непрофесійний політик і що він може погіршити ситуацію в країні, їм до таких ризиків байдуже.

«Таким чином вони демонструють своє ставлення до всіх інститутів та до політики», – пояснив експерт і додав, що «фактор Зеленського» і надалі буде зростати.

Гість програми додав, що соціологічно відбулися «перетоки», які вплинули на рейтинги Зеленського, Порошенка й Тимошенко, після заяви співака Святослава Вакарчука, що він не балотуватиметься на президентських виборах-2019.

Нагадаємо, 26,9% українців, які братимуть участь у голосуванні на президентських виборах, мають намір підтримати шоумена Володимира Зеленського. За ним у рейтингу – чинний Президент Петро Порошенко (17,7%) та лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко (15,8%). Такими є результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного з 31 січня до 10 лютого.

Додамо, у своїх прогнозах щодо результатів президентських виборів букмекери надають перевагу Петру Порошенку. На другому місці – Юлія Тимошенко. А от Володимир Зеленський – лише третій.

Метки: выборы2019