ЕС обеспокоен предложенными Порошенко изменениями в закон о прокуратуре

По словам Томбинского, эти изменения угрожают независимости антикоррупционной прокуратуры

Европейский союз (ЕС) обеспокоен изменениями в закон "О прокуратуре", которые предложил президент Украины Петр Порошенко. Об этом говорится в заявлении главы представительства ЕС в Украине Яна Томбинского.

Напомним, Петр Порошенко предлагает Верховной Раде Украины лишить генерального прокурора права назначать сотрудников Специализированной антикоррупционной прокуратуры кроме руководителя, руководителя подразделения антикоррупционной прокуратуры и заместителей.

"Я, однако, обеспокоен изменениями, которые предлагают внести в закон "О прокуратуре" (4055), которые угрожают независимости Специализированной антикоррупционной прокуратуры через предоставление большого количества дискреционной власти генеральному прокурору", - заявил Томбинский.

Он также отметил, что Украине необходимо в 2016 году ввести эффективную систему декларирования доходов, которая будет касаться всех должностных лиц.
Томбинский

Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський:

«Я вітаю роботу, що ведеться поточного тижня у Верховній Раді щодо важливого актикорупційного законодавства, яке також є частиною зобов’язань України, які стосуються візової лібералізації. Проекти законів про виявлення, розшук та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (4056), та про арешт майна та інститут спеціальної конфіскації (4054) відповідають стандартам ЄС.

Я однак стурбований змінами, що їх пропонують внести до закону «Про прокуратуру» (4055), які загрожують незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури через надання забагато дискреційної влади Генеральному прокурору.

Окрім того, дуже важливо не зволікати та запровадити у 2016 році, у відповідності до зобов’язань України, ефективну систему декларування статків. Така система має бути всеохопною та стосуватися усіх посадовців, які працюють у сферах і на посадах, що є уразливими до корупції. Посадовці повинні будуть повторно подати свої декларації в електронній формі, аби дозволити Національному агентству з питань запобігання корупції, щойно вона буде у стані повної працездатності, здійснювати свою роботу. Наразі саме час – після восьми місяців неефективних спроб створити це агенство та побачити його у дії».

РБК-Украина

Метки: закон о прокуратуре, Томбинский
Loading...
Loading...