Депутаты спекулируют на теме праздников в Украине, — Разумков

В Верховной Раде намного больший спектр вопросов для рассмотрения, чем просмотр календаря праздников или языковой тематике.

Об этом в эфире информационного проекта «Первые о главном. Комментарии» на телеканале ZIK говорил политолог Дмитрий Разумков.

 

«Дискусія навколо того, скільки українцям потрібно святкувати, має настільки яскраво виражений підтекст через те, що народним депутатам, напевно, важко показати якісь інші глобальні досягнення. Бо такі теми як національні свята, мовні питання є, м’яко кажучи, не першочерговими. Є набагато більший спектр питань, які варто було якнайшвидше розглянути у Верховній Раді України, але вони не виносяться на поверхню, щоб відкласти або відтінити інші менш ефективні та менш комфортні для представників влади питання», – вважає політолог.

 

Він проаналізував інфографіку, яку розробив Інститут національної пам’яті щодо переліку свят в Україні.

 

«Все ж 8 березня припиняє бути святом у тому значенні, яке воно має сьогодні. Хоча воно залишається святковим днем, але вже не буде вихідним. Я ж чомусь вважаю, що наші жінки варті такого свята. Не хочете його називати так як зараз, то назвіть по-іншому. Точно так само як свого часу була ідея переназвати 1-2 травня, і це не є проблемою. Для мене ж залишається відкритим питання щодо 9 травня. Думаю, що і моїй бабусі, котра є учасницею бойових дій, буде важко сприйняти таке рішення.  Тому, якщо ми хочемо, щоб національна пам'ять була нею для всіх, то варто було б враховувати позицію усіх громадян», – прокоментував Разумков.

 

Також, за його словами, Україна має приблизно таку ж кількість вихідних днів, як і у європейських країнах, але економічно до них не дотягує.

 

«Польща має одинадцять вихідних, Бельгія – десять, Німеччина – дев’ять, Україна – дев’ять, Швейцарія – дев’ять, Велика Британія – вісім, Греція – сім. Але щодо Греції є окрема історія, бо там окрім вихідних є ще сієста. Фактично, у них щодня півдня є вихідним. Тому порівнювати цю країну з Україною буде не зовсім коректно. Якщо ж ми візьмемо інші держави, то з економічної точки зору і потенціалу, при всій повазі, ми сьогодні до них не дотягуємо», – наголосив він. Читайте більше тут:

 

Метки: Верховная Рада, календарь праздников