Американці винайшли новий спосіб зберігання концентрованої сонячної теплової енергії

спосіб зберігання концентрованої сонячної теплової енергії

Інженери з Державного університету Орегону (США) знайшли новий спосіб зберігання концентрованої сонячної теплової енергії, який відрізняється низькою собівартістю і в майбутньому може використовуватися для широкого практичного застосування.

Як пояснюють науковці, їх розробка базується на новому відкритті в області термохімічного зберігання енергії, яке передбачає використання хімічного перетворення в повторюваних циклах утримання теплової енергії.

Простіше кажучи, нове рішення дозволяє ефективно «законсервувати» отриману сонячну енергію та використати її при необхідності в майбутньому, повідомляє ресурс 3dnews.ru.

Як відомо, сонячна теплова генерація передбачає використання величезної станції з чималою кількістю дзеркальних поверхонь, які з високою точністю направляють сонячні промені на спеціальний приймач. Ця концентрована енергія використовується для нагрівання газу, який, у свою чергу, обертає турбіну електричного генератора. Теплові сонячні системи безпечні, але їх ефективність порівняно низька.

Винайдена американськими інженерами нова термохімічна батарея може використовуватися для зберігання і вивільнення енергії. У порівнянні з іншими рішеннями, винахід відрізняється 10-кратним збільшенням щільності зберігання енергії, а також має менші габарити і дешевший у виробництві.

ecotown

 

Метки: альтернативные источники энергии, солнечная энергия, США