Або як кажуть у нас на Мальдівах і Сейшелах

П‘ятниця. Ранок. Позняки.

Вчителька молодших класів готує сніданок. Вона заглядає в холодильник, бачить відкриту банку чорної ікри. Вчителька бере банку, викидає в урну і відкриває нову. Вчора після вечері вона не закрила банку, а тому ікра обвітрилась. А як кажуть у них у вчительскій кімнаті - не для того я навчалась 5 років щоби потім давитись сухою чорною ікрою. Жінка зупиняється біля вікна. Її увагу вкотре привертає черга біля турагенства відомої міжнародної організації. Не дивлячись на те що на годинику була шоста ранку, люди підходили і підходили, залишаючи свої бентлі та роллс ройси на узбіччі. Оскільки на парковці не залишилось місць. Відтоді як президентом став Порошенко українцям стало дуже складно поїхати відпочити на Мальдіви чи Сейшели. Народ став більше заробляти і попит дуже швидко перевищив пропозицію. Аби встигнути придбати тур люди займали чергу біля агенцій зі світанку задовго до відкриття, давали хабарі щоб придбати путівку без черги. Вважалося за велику удачу якщо в родині був співробітник турагенції. Батьки передавали своє місце в агенціях в спадок дітям, онукам. Деякі родини витрачали тижні щоб бодай переступити поріг турагенства.

Жінка посміхнулась. В минулому році їй пощастило і вона змогла придбати тур на Сейшели всього лише за 50 тисяч євро. Це навіть нижче ніж після перемоги Порошенка на президентських виборах може собі дозволити середній клас. Відпочивати в Україні вона не любила, тому що куди не підеш - в магазин чи ресторан, всюди можна зустріти президента або генерального прокурора. Вони дуже любили спілкуватись з народом і іноді інкогніто ходили по базару чи їхали на метро. Тому вона як і більшість її друзів лікарів державних лікарень любила відпочивати від надмірної демократії закордоном на Мальдівах чи Сейшелах.

Жінка вийшла з будинку. Підійшла до сміттєвих урн і побачила експерта Тараса, який копирсався і облизувався у недоїдках. Вони кинула пакет з якого викотилась банка з чорною ікрою. Експерт Тарас жахнувся:

- Ви викидаєте пів банки чорної ікри?

- Так. Я можу собі це дозволити. Коли в країні справжнє, а не вигадане економічне зростання - такі несправжні експерти як ви стають непотрібними владі. А такі вчителі молодших класів, люди які виховували суспільство - а значить владу, такі люди як я починають заробляти стільки скільки заробляли такі експерти як ви, тоді коли економічне зростання потрібно було вигадувати, по телевізору переконуючи голодних за гроші голодних в тому що вони багато їдять! Якщо прийдете сюди ввечері, скажу сусідці-пенсіонерці нехай винесе вам консервованих трюфелів. Вона з минулого року надто багато закрила. Гарного дня, експерте Тарасе. Або як кажуть у нас на Мальдівах і Сейшелах - без надмірностей тут.

Михайло Ткач

 

Метки: юмор
Еще с сайта: