Яна Зинкевич на инвалидной коляске покорила Черную Гору

Свое 22-летие легендарный госпитальер Яна Зинкевич встретила на Черной Горе в Карпатах, куда поднялась, несмотря на то, что передвигается на инвалидной коляске. Об этом она сообщает в Фейсбуке.

яна 1

«На своє 22-річчя я підкорила наймістичнішу вершину Карпат – Чорну Гору, або Піп Іван. Історики сперечаються за автентичність назви, а всі гуцули з великою повагою ставляться до людей, які змогли подолати надзвичайно складний маршрут.
Я – мабуть перша людина на інвалідному візку, яка змогла піднятися до обсерваторії і відчути велич Чорногори. Гори сили, де за древніми переказами народний улюбленець Олекса Довбуш поборов темну силу. Колись, легендарний опришок побачив на камені чорта. Знав він, що Господь подарує велику силу тому, хто вб’є Темного Князя. На вершині гори Довбуш поцілив та вбив «діття». Чорна кров розлилася по всій горі, а Олекса забрав його пояс і став «заговореним від куль».

яна 2

Доторкнутися до легенди і стати на 2028 метрів сильнішими і приїхали Госпітальєри у верховіття Карпат. Найбільшим подарунком, були декілька хлопців у військовому камуфляжі,з синьо-жовтим прапором, які підійшли потиснути мені руку і, не встидаючись власних сліз, згадували, як перетнулися зі мною на фронті. Їх нехитрі подарунки і щирі слова вдячності за врятовані життя – напевно і є найвища нагорода, найкращий дар за 4 роки війни з Росією. Війни зі Злом. Війни за дві з половиною тисячі врятованих українців, за дві з половиню тисячі людських світів – саме стільки врятували Госпітальєри українських воїнів.
По дорозі назад коротенько зупинилися біля найтихішого озера в Карпатах. В переказах воно є символом любові до рідного краю. В прадавні часи вороги взяли полонянкою доньку місцевого магната, аби той показав дорогу через гори. Він завів їх в долину і вночі, наказав розпалити вогнище, аби ніби відігнати диких звірів. Він знав, що загориться хмиз і всі згорять. Дивився батько на те, як горіла його донька з тими ворогами і закам’янів від горя. А на тому місці зробилося озеро і вилетіла звідти світла голубка. З тих пір на тому озері нема ані хвильки.
Таке неймовірне День народження для мене, зробили друзі Госпітальєри, а доторкнутися до казки гостинно запросила садиба Олегова Хата в Дземброні.
Я щиро дякую усім за привітання і підтримку»!

Метки: Черная гора, Яна Зинкевич
Loading...