Весняне прибирання Дніпра: комунальники оновлюють дорожню розмітку, очищають місто від піску та висаджують дерева

У Дніпрі триває весняне прибирання. Наразі комунальники оновлюють розмітку на дорогах, очищають їх від піску, яким шляхи посипали взимку, висаджують дерева.
Як повідомив виконувач обов’язків міського голови Дніпра Михайло Лисенко, понад 12 млн кв. метрів доріг та тротуарів у місті планують прибрати від піску до 1 травня. Наразі це роблять і вручну, і за допомогою техніки.

_MG_7744
«Цього року було багато опадів. Тому цієї зими ми висипали на дороги у п’ять разів більше піщано-соляної суміші, ніж минулої. Зараз вона скупчилася на тротуарах і дорогах. Ми прибираємо її вручну та технікою. Все місто плануємо розчистити до 1 травня, а потім підтримуватимемо порядок. Маємо таке доручення від Бориса Філатова. Залучені всі машини, які придбали. Вони комбіновані: взимку розсипали піщано-соляну суміш, а на літній період ми встановили на них пилосмоки», –сказав Михайло Лисенко.
Директор комунального підприємства «УРЕА» Артур Оганесян додав, що для впорядкування міста задіяли 21 пилосмок, 17 одиниць маломеханізованої техніки, яка разом з бригадами ручного прибирання наводить лад на тротуарах, бульварах та у скверах, 10 одиниць поливомийної техніки.

_MG_7675
Ручне прибирання забезпечують 300 комунальників. На 90 вулицях Дніпра до середини літа нанесуть свіжу дорожню розмітку. «Дорожню розмітку буде оновлено на 630 кілометрах доріг. Усе йде за графіком: розмітка вже нанесена на Донецькому шосе, роботи ведуться на вул. Малиновського. Також ми розмічаємо пішохідні переходи біля 154 навчальних закладів міста», – розповів заступник директора КП «Дорсервіс» Геннадій Комаров.
Розмітку наносять фарбою. Крім цього, використовують технологію пластикової розмітки. Якщо фарбу потрібно оновлювати двічі на рік, гарантійний термін служби пластикової розмітки – 7 років. Таку розмітку раніше зробили на Набережній Заводській, Січеславській Набережній, Набережній Перемоги.

_MG_7814
«Пластикова розмітка виконується спеціальним полімерним розчином. Цьогоріч таку розмітку буде нанесено на пр. Слобожанському, на вул. Космічній та низці інших центральних вулиць. Полімерна розмітка, яку ми робили раніше, добре себе зарекомендувала: вона стійка і до піскосоляної суміші, і до великогабаритного транспорту. На жаль, за рік ми не можемо нанести її в усьому місті через велику вартість, тож роботи проводяться поетапно», – додав виконувач обов’язків міського голови Михайло Лисенко.
Також триває озеленення міста. Комунальники висаджують дерева, засівають газони. Садитимуть і квіти. «Сьогодні ведуться роботи на проспектах Поля, Яворницького (район танка) та Гагаріна. На проспекті Поля ми висаджуємо клени. У квітні-травні заплановано посадити близько 4,5 тис. дерев на червоних лініях та у дворах. Крім цього, на проспектах засіваємо газони. Загалом планується засіяти близько 60 тис. кв. метрів. Також ми висадимо майже 110 тис. квітів на центральних алеях та у районах міських парків. До озеленення міста залучені всі працівники нашого комунального підприємства», – повідомив директор КП «Зеленбуд» Олег Плітченко.

_MG_7767
Нагадаємо, нещодавно мер Дніпра Борис Філатов повідомив, що у місті розпочинається безстрокова акція «Дніпро – простір чистоти». Дніпрянам пропонують долучитися до прибирання міста. Зі свого боку мерія готова надати необхідний інвентар та матеріали.

 

Метки: уборка города