В Мечникова умер боец, который закрыл своим телом дочь

Сегодня «Днепр вечерний»  написал о том, что в больнице им. Мечникова врачи борются за жизнь старшего сержанта Николая, который свои телом закрыл дочь во время обстрела. Только что заместитель главного врача по хирургической помощи больницы им. Мечникова Юрий Скребец в Фейсбук  написал о том, что бойца не стало.
- Що у вас на думці?
Біль.
Микола отримав смертельне поранення голови і пішов чесно і свято.
Як Українець, захищаючи свою землю.
Як Чоловік, не витримавши, що його донька воює, а він – ні.
Як Батько, накривший її собою під час обстрілу.
Надскладна тривала операція. Боролися до останнього. Навіть коли розуміли, що мозок загинув, чотирі рази запускали зупинене серце.
Але його поранення за всіма канонами було несумісним із життям. Я за фахом нейрохірург, можу сказати це кваліфіковано. Поглянути лише на його КТ-грами.
Цього тижня загинули ще два бійці з пораненнями голови. Обидва транспортовані в лікарню Мечникова в термінальній комі (ІІІ ступеня), фактично із загиблим мозком. Сучасна реаніматологічна апаратура в змозі якийсь час підтримувати життя фізичного тіла навіть без керівництва з боку мозку – штучно дихати та примушувати битись серце. Але ж це тимчасово.
З мобільних шпиталів таких пациєнтів транспортують до Мечникова, навіть коли немає ніякої надії. Щоб потім не було сумнівів, що хоч щось не було зроблено для пораненого.
Ми приймаємо всіх таких бійців і боремось до останнього.
Але навіть загибель героїв стає приводом для деяких бажаючих відкрито або приховано позловтішатися з наших «неуспіхів».
Що сказати… Недоумок – це не хвороба, а статус. Тому й невиліковний, - написал Юрий Скребец.

Метки: боец АТО, больница Мечникова, смерть