В Кривом Роге бьют газовщиков. Глава «Нафтогаза» считает — сами виноваты

ПАО "Криворожгаз" заявляет о нападении на ее сотрудников неизвестных лиц и блокировании работы предприятия.

"Сегодня, при осмотре систем газоснабжения, после вчерашнего незаконного срыва пломб АО "Криворожская теплоцентраль", на рабочую машину ПАО "Криворожгаз" напали неизвестные лица, разбив стекло в служебном автомобиле и пытаясь нанести телесные повреждения сотрудникам предприятия.

Сегодня в 18:00 в Кривом Роге вынуждена прекратить работу наша аварийная служба из-за блокирования работы предприятия неизвестными нам лицами", - говорится в сообщении предприятия в социальной сети.

Тем временем свою позицию по ситуации с подачей газа на котельные Криворожской ТЭЦ высказал глава Нафтогаза Андрей Коболев:

" Облгази не тільки регулярно крадуть газ державної компанії, але й шантажують місцеві громади, зловживаючи своїм монопольним положенням".

Нафтогаз заявляет, что причина отсутствия тепла в домах криворожан - неподготовленность Криворожской ТЭЦ к отопительному периоду.

"Не можете выполнить наших требований, чтобы получать газ на льготных условиях - покупайте его по коммерческой цене" - примерно так вкратце можно пересказать заявление НАК.

" З тих одиниць тепловиків, які мали проблеми з документами чи боргами, більшість ці проблеми вже вирішили спільно зі своєю місцевою владою. Київ, Київська область, Одеса, дві заарештовані ТЕЦ на Львівщині, сусіднє КП «Криворіжтепломережа» у Кривому Розі вже отримують газ і дають тепло людям.

Що стосується АО «Криворізька теплоцентраль», іншої ТЕЦ у Кривому Розі, її керівництво не підготувалося до зими, не забезпечило виконання умов, щоб отримувати пільговий газ. Так що у першу чергу питання слід задавати туди.

Можна також долучити до рішення проблеми місцеві органи влади та Фонд державного майна України, як органу управління цієї компанії.

Поки вимоги закону не виконані, Нафтогаз має рівно стільки ж підстав постачати газ цьому тепловику, скільки і сам облгаз або будь-який інший постачальник. Криворізька теплоцентраль може купити газ на ринку на довільних умовах, якщо не хоче/не може працювати з Нафтогазом на пільгових.

До речі, пан Фірташ має достатньо газу, щоб не перекривати постачання. Як мінімум, він забезпечує сировиною Сумихімпром, але з якоїсь причини не бажає допомогти жителям Кривого Рогу. І це саме його облгаз перекрив подачу газу. Так що #ФірташВідкрути"

В социальной сети появились призывы к ветеранам АТО собираться завтра на митинг у Криворожгаза.

КривойРог

Метки: АО "Криворожская теплоцентраль", отопление, ПАО «Криворожгаз»