Унікальні видання, підписані історичними постатями: Борис Філатов показав книжкове поповнення Бібліотеки імені Джона Маккейна

Бібліотека української діаспори імені Джона Маккейна, яку у Дніпрі заснували з ініціативи мера Бориса Філатова, отримала нове книжкове поповнення з США. Це – близько трьохсот примірників різної літератури з колекції професора Володимира Пилишенка. Нині книгозбірня активно готується до відкриття, котре заплановане на День міста.

_MG_9764.CR2

Так, до фонду бібліотеки передали низку історичних книжок. Зокрема, «Основи Конституції УНР», «Святе Євангеліє», видання, що описують Голодомор в Україні 1932-33 років, а також примірники книг про Організацію українських націоналістів. Крім цього, є екземпляр агітаційної летючки 50-х років минулого століття, що дає уявлення про виховання національної свідомості серед української діаспори в Америці тих часів. А ще – набір кліше для бофонів українських повстанців 40-50 років (однобічні грошові квитанції з фіксованим номіналом, - ред), а також англомовні видання, котрі розповідають історію єврейського народу.

«Ці книги мають не просто бібліографічну цінність, а й історичне значення. Є екземпляри з особистим підписом гетьмана Скоропадського. Багато книг про історію Української повстанської армії. Окрему увагу варто звернути на майже повне, мабуть, найповніше в Україні і не тільки, зібрання у п’ятдесяти томах «Літопис Української повстанської армії». Тут зібрані документи по всіх територіях і регіонах країни. Бойові накази, мапи, спогади та багато іншого. Було непросто зібрати все це, тим паче з декількох джерел», - зазначив міський голова Дніпра Борис Філатов.

_MG_9717.CR2

Разом із книжковою добіркою до Дніпра доставили і унікальні, оздоблені вручну, українські вишиванки ХІХ століття. Вони є частиною американської колекції, яку збирали протягом тривалого часу.

Загалом Бібліотека імені Джона Маккейна об’єднує колекцію книг, журналів українців у Сполучених Штатах Америки про Україну, її історію, громадських, політичних діячів, які видавалися впродовж ХХ ст. у США та європейських країнах. Крім цього, у фонді книгозбірні є збірки журналів, яким вже майже сто років. Вони вміщують події України та світу за кілька десятиліть. Розвиток бібліотеки активно підтримує українська діаспора у США.

Після відкриття, на яке запрошено чимало закордонних гостей, унікальну колекцію літератури в Україні побачать уперше. Увесь книжковий фонд буде розташовано у приміщенні Центральної міської бібліотеки, де нині триває ремонт.

_MG_9716.CR2 _MG_9718.CR2 _MG_9726.CR2

_MG_9723.CR2 _MG_9725.CR2