У Дніпрі вже близько 400 учасників АТО/ООС отримали безкоштовне протезування зубів

Дніпро став одним із перших міст України, де з ініціативи мера Бориса Філатова з 2016 року проводять безкоштовне високотехнологічне зубопротезування учасникам АТО та Операції об’єднаних сил (ООС). За цей час стоматологічну допомогу, зокрема протезування зубів із використанням імплантів, отримали близько 400 військових. Цього року програмою охоплять майже 180 осіб.

_MG_5855

«Коли починали цю роботу, мало хто з ветеранів АТО знав, що можна безкоштовно зробити протезування зубів. Наприклад, у 2016 році цим скористалися 86 бійців. Поступово інформація поширювалася. Вже у 2017 році такий вид стоматологічної допомоги отримали 120 осіб, у 2018-му – 190. Нині у черзі перебувають близько 500 осіб згаданої категорії, з них майже 180 одержать допомогу цього року. На це у міському бюджеті передбачено 2 млн грн», – розповів під час прес-конференції 12 лютого головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Олександр Новіков.

Представник департаменту також наголосив: усю вичерпну інформацію про надання стоматологічної допомоги учасникам бойових дій, зокрема щодо безкоштовного зубопротезування, можна отримати у центрах первинної медико-санітарної допомоги чи у стоматологічних поліклініках. У цих медзакладах відпрацьований маршрут пацієнта, є закріплений за учасниками бойових дій фахівець.

Зі свого боку експерт зі стоматології департаменту, в. о. головного лікаря стоматологічної поліклініки № 3 Тетяна Ніколаєва зазначила: якщо на початку основне навантаження із зубопротезування учасників АТО було на стоматологічній поліклініці № 1, то наразі до цієї роботи долучилися й інші стоматполіклініки, а саме № 2 та № 3. У результаті реорганізації стоматологій значно покращилося надання допомоги бійцям, котрі мешкають на лівому березі міста. За рахунок приєднання стоматполіклініки № 4 до 3-ї вдвічі зросло фінансування на лікування та зубопротезування військових.

Цього року протягом січня у стоматологічній поліклініці № 1 було протезовано 17 ветеранів бойових дій на сході України.

«У нашій поліклініці працює постійна комісія з комплексного лікування та протезування учасників бойових дій. Спочатку пацієнта оглядає лікар-стоматолог, а далі, якщо необхідно, його направляють до стоматолога-ортопеда. Загалом за кожним таким пацієнтом закріплюється лікар, який надалі веде його диспансерний огляд», – повідомила в. о. головного лікаря стоматологічної поліклініки № 1 Марта Василишина.

Олександр Півторацький – один із тих військових, які вже отримали комплексне зубопротезування.

«Словами не передати відчуття радості від того, що зараз можу усміхатися. Коли вийшов з Іловайська, втратив сім зубів – переважно передніх. Самі розумієте, які це незручності. Високоякісне зубопротезування на сьогодні доволі дороге, а завдяки керівництву міста у Дніпрі це можна зробити безкоштовно. Вдячні, що про нас піклуються», – сказав чоловік.

Метки: Борис Филатов, зубопротезування, учасники АТО
Еще с сайта: