У Дніпрі відбувся перший в Україні форум представників громадських рад

Дніпро прийняв перший Всеукраїнський форум представників громадських рад «Дієві громади – якісні рішення влади – спроможні громади». Його провели з ініціативи міського голови Дніпра Бориса Філатова спільно з Фондом Конрада Аденауера. Протягом двох днів панельних дискусій понад сто лідерів об’єднань та фондів, а також експерти з децентралізації й представники органів місцевого самоврядування з різних областей країни обговорювали найкращі практики розвитку суспільних ініціатив. 

_MG_5617

«Це – чи не найбільший форум громадських рад. У Дніпрі з ініціативи нашого мера нині є вагома підтримка органів самоорганізації населення. Зокрема, це відображено у бюджеті міста на 2019 рік», – зазначив секретар міської ради Олександр Санжара.

Представники громадських рад при міських та обласних радах переконані: ідея провести такий форум та теми, які на ньому обговорюють, справді на часі. Адже під час форуму презентували, зокрема, й ексклюзивний досвід розвитку громад, взаємодії суспільства з владою.

«Дуже правильний, своєчасний та потрібний захід. Мене зацікавив блок громадської експертизи. Було чимало тем про організаційні питання, щодо співпраці з органами влади, досвід вирішення проблем в інших містах», – розповів представник Новомосковського району Віктор Бондаренко.

_MG_5646

«Хочеться подякувати місцевим органам влади Дніпра за організацію такого всеукраїнського заходу. Дніпро став центром цієї активності. Треба залучати містян до роботи через громадські ради. Це – одна з форм. Адже поєднання думок зменшує конфліктність ситуацій, а довіра між органами влади та громадськістю зростає. Це – один із механізмів вивчення реальних потреб», – додав спікер форуму, координатор Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області Вадим Головченко.

У Фонді Конрада Аденауера підкреслили: важливо, що ініціатива проведення такого заходу надійшла саме від влади Дніпра. В організації також підтримали проект Бориса Філатова щодо децентралізації влади на рівні міста й надання більших повноважень мешканцям.

«Для нас важливо, щоб ідеї йшли від громадянського суспільства або влади. Добре, що ініціатива провести цей форум належала безпосередньо керівництву міста. А ще – добре, що ми можемо допомогти у проведенні цього заходу в Дніпрі», – заявив Тім Петерс, керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні (Харків).

Нагадаємо, з ініціативи міського голови Бориса Філатова наступного року у Дніпрі обсяг програми «Бюджет участі» зросте до 31,3 млн грн, а забезпечення програми співфінансування проектів ОСББ і ЖБК збільшиться до 38 млн грн. Відповідні видатки враховано у міському кошторисі на 2019 рік.

_MG_6092 _MG_6067

Метки: громади, форум