У Дніпрі для укладання бордюрів уперше в Україні застосували унікальну технологію монолітного відливу

У Дніпрі розпочали укладання бордюрів за бразильською технологією, що передбачає монолітний відлив. Такий спосіб в Україні застосовують уперше.

Нині роботи тривають на Запорізькому шосе (кільце на перетині вулиць Аеропортівська та Запорізьке шосе). Тут працює унікальна для України машина, що просто на місці здатна створювати дорожню окантовку будь-якої форми та довжини. Бордюр застигає за кілька годин, а вже менш ніж за тиждень він готовий до експлуатації. Машина також оснащена електронним управлінням.

_MG_5220.CR2

«Ми залучили бразильських фахівців. Вони навчали наш персонал. Протягом тижня підбирали формулу бетону, адже були різкі висловлювання щодо якості бетону, який виготовляють різні місцеві компанії. Врешті постачальник виготовив необхідну суміш, що має багато певних волокон. Буде декілька типів укладання. Зокрема, й формула для тротуарних доріжок», – зазначив один із заступників міського голови Дніпра Бориса Філатова під час огляду ділянки ремонту 20 березня.

_MG_5240.CR2

Так, за словами Михайла Лисенка, машина виготовляє до 3-4 метрів бордюру за хвилину. Це не лише швидше, а й в рази надійніше за старі технології.
Комунальним працівникам Дніпра новації до вподоби. Їхні бразильські колеги співпрацею також задоволені.

«Технологія та техніка, що застосовуються тут, справді унікальні для вашої країни. Можна робити бордюри на різних дорогах, з різною конфігурацією. Це дуже корисно для нових проектів із цікавими формами бордюрів. Багато залежить від якості бетону. У вас дуже хороші працівники. Вони справді якісно працюють з обладнанням», – повідомив комерційний директор компанії IMB-Brazil Рубен Кайтено.

Згодом на кільці перетину вулиць Аеропортівська та Запорізьке шосе облаштують зелену зону.

Загалом бордюри за новою технологією встановлюватимуть по всьому місту – під час поточних і капітальних ремонтів. Виняток зроблять лише для центральної частини Дніпра – там укладатимуть гранітні камені.

_MG_5283.CR2 _MG_5223.CR2 _MG_5215.CR2 _MG_5212.CR2

Метки: укладання бордюрів