Проспекту Нигояна в Днепре ничто не угрожает – официально

Как ранее сообщал «Днепр вечерний», в Днепре суд отменил переименование проспекта Калинина. Соответствующее решение несколько дней назад принял Днепропетровский апелляционный административный суд. Решение о переименовании проспекта Калинина в проспект Сергея Нигояна было принято без проведения общественных слушаний и без учета мнения местных жителей.

Но на самом деле проспекту Нигояна ничего не угрожает, о чем на своей странице в ФБ проинформировала руководитель пресс-службы Днепровского горсовета Юлия Витвицкая.
«Як стає зрозуміло з тексту рішення суду (див. нижче), визнано протиправним та скасованолише п. 1 рішення Дніпропетровської міської ради №22/60 від 28.01.2015 року в частині «перейменування проспекту Калініна у проспект Сергія Нігояна». Що ж стосується п. 2 і 3 того ж таки рішення – щодо внесення змін у реєстри фізичних осіб, юридичних осіб та нерухомого майна – вони залишаються в силі.

«Не треба хвилюватись! Мешканці Нігояна і всі юридичні особи залишаються на проспекті Нігояна. І будуть залишатися, адже вже запущена процедура повторного перейменування. Міський голова Борис Філатов видав розпорядження – ще у червні, не чекаючи всіх цих судів – щодо проведення громадських слухань. Вони будуть 17 серпня в будівлі Чечелівської районної ради. Про час проведення їх всі жителі проспекту будуть повідомлені заздалегідь. Потім рішення пройде комісії, виконком і буде винесене на сесію. Закон буде дотримано і права усіх громадян враховано», - запевнив начальник управління правового забезпечення міськради Артем Павлов.

Слід відзначити, що рішення суду спирається саме на порушення прав громадян, які при першому перейменуванні були позбавлені можливості висловитись під час громадських слухань, яких не було.

Втім, щодо зворотного перейменування проспекту на комуністичного діяча Калініна, судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду висловились однозначно: «відмовити». Відтак, жодних суперечок із Законом Україні 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» прийняте рішення не несе.

«Так, це булла організаційна помилка. Вона була допущена депутатами попереднього скликання, і буде нами виправлена. Суд нам вказав на неї. Але ми вже призначили громадські слухання і все зробимо по закону, як треба», - запевнив журналістів заступник міського голови Дніпра Олександр Санжара».

Метки: переименование, проспект Калинина, проспект Нигояна, суд