Представники мерії Дніпра відвідали Придніпровську ТЕС, де у рамках меморандуму з містом впроваджують природоохоронні заходи

17 вересня відбулася зустріч представників мерії Дніпра та керівництва Придніпровської ТЕС, під час якої йшлося про виконання зобов’язань у рамках меморандуму про співпрацю між містом і компанією ДТЕК. Документ, зокрема, передбачає впровадження природоохоронних заходів. Такі зустрічі відбуваються щомісяця. Делегація міськради вже втретє приїхала на підприємство.

«Проблема забруднення повітря – одна з найважливіших у нашому місті, тож ми вважаємо за необхідне відстежувати виконання всіх пунктів меморандуму з ДТЕК. Не можна очікувати, що на підприємстві з майже 70-річною історією результат буде миттєвим, проте ми задоволені перебігом процесу. Наразі 21 пункт із 27-ми – на стадії реалізації», – зазначила директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ірина Козлова.
Із директором підприємства Сергієм Дегтяренком представники мерії оглянули територію й цехи та обговорили виконання зобов’язань, передбачених меморандумом. Як відомо, документ підписали третього квітня цього року міський голова Дніпра Борис Філатов і генеральний директор ТОВ ДТЕК Максим Тімченко. Серед його пунктів – будівництво електрофільтрів на блоці № 10 та заходи з переведення десятого й дев’ятого блоків на вугілля газової групи. За словами директора Придніпровської ТЕС, це допомагає зменшити викиди пилу. Крім цього, завдяки використанню вугілля газової групи та суміші такого вугілля з різних родовищ ТЕС вдалося скоротити й викиди діоксиду сірки.
«Модернізація підприємства відбувається за графіком. На 9-му енергоблоці вже встановлено близько 60% обладнання, триває активна фаза монтажу, нам потрібно ще 3-4 тижні. Що стосується блоку № 10, там обсяг робіт більший. Там уже завершений демонтаж, встановлено кран, який почне монтаж нового обладнання. Також із серпня у нас почав працювати пункт моніторингу, який фіксує показники викидів у повітря. У майбутньому ці дані передаватимемо до міської ради», – зазначив Серій Дегтяренко.
За словами заступника начальника управління комунальної екології департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Івана Бондаря, побачене на ТЕС дає можливість говорити, що заходи, які заплановані на 2018 рік, будуть виконані.
«Наприклад, будівництво електрофільтра на енергоблоці № 10. Завдяки новій системі очищення вдасться зменшити кількість викидів пилу з 950 мг на кубічний метр до 50 мг. Важливим є і переоснащення 9-го та 10-го енергоблоків на вугілля газової групи. Це також допоможе зменшити кількість викидів у повітря», – підсумував Іван Бондар.
Також представники Дніпровської міської ради та ДТЕК Придніпровська ТЕС обговорили питання заміни зношених ділянок золошлакопроводів. У 2018 році станція вже замінила 379 погонних метрів труб, у планах на цей рік – заміна ще 117 метрів.

1 2 3 4 5 6 7

Метки: Придніпровська ТЕС