Після реконструкції КП «Зооконтроль» зможе конкурувати з великими ветклініками – заступник Філатова

Комунальне підприємство «Зооконтроль» готується до масштабної реконструкції. Ремонт тут планують розпочати вже наприкінці цієї весни. Нині ж ветеринарні лікарі «Зооконтролю» випробовують нове обладнання для обстеження та надання допомоги чотирилапим.

_MG_9944

«Цього року у нас запланована масштабна реконструкція. У підприємства буде великий стерилізаційний центр. Послуги надаватимуть, зокрема, домашнім тваринам. Думаю, за кілька років ситуація з бездомними тваринами у Дніпрі зміниться на краще. Ми отримали спонсорську допомогу – сучасне нове обладнання для діагностики. Після реконструкції, коли зробимо ремонт, центр для перетримки, зможемо конкурувати навіть з великими приватними ветклініками у Дніпрі», – розповів один із заступників міського голови Дніпра під час виїзної прес-конференції 8 січня.

За словами Михайла Лисенка, реконструкція у приміщенні КП «Зооконтроль» не заважатиме тваринам, що перебувають на території підприємства. Після ремонту у будівлі обладнають кілька поверхів. Тут розмістять операційні, карантинну зону та навіть ігротеку для котів. Відтак містяни, а особливо – малеча, зможуть приходити та бавитися з пухнастими.

Нині на підприємстві почали використовувати нове імпортне приладдя. На техніку з міського бюджету не витратили жодної копійки. Всі пристрої, орієнтовна вартість яких близько 700 тис. грн, придбали за кошти спонсорів. Дніпровський «Зооконтроль» – єдине КП в Україні, що має таку медичну станцію.

Новий ветеринарний інвентар – це кисневий концентратор JAY-5AW, аналізатор сечі Dirui H-500, картриджі для біохімічного аналізатора Samsung PT10V, що дають змогу за лічені хвилини зробити розгорнутий аналіз крові тварини, а також апарат штучної вентиляції легень TH-1(A) і електрокардіограф Heart Screen 60G Vet.

_MG_9967

Така апаратура дає змогу ветеринарним лікарям оцінити стан здоров’я тварини, дізнатися, чи може вона перенести операції та якого подальшого лікування потребує.

Без сучасного обладнання діагностика та лікування проходили або зовсім повільно, або й взагалі – майже наосліп.

«Є багато випадків, коли тварини налякані, вони панікують, а подекуди можлива зупинка дихання. Завдяки цим приладам ми можемо це вчасно діагностувати та запобігти. Раніше було значно важче і з діагностикою, і з лікуванням», – розповіла ветеринарний лікар КП «Зооконтроль» Олена Півень.

_MG_0030

Нині комплексне обстеження тут проходить такса, що загубилася під час новорічних свят. Якщо протягом десяти днів по неї не прийдуть власники, тварина одержить спеціальний чіп. Загалом протягом минулого року у Дніпрі чіпували та стерилізували понад 1,7 тис. чотирилапих.

Нині на території підприємства перебуває чимало загублених тварин. Дізнатися про їхню долю та забрати чотирилапих додому власники можуть за допомогою сторінки «Зооконтролю» у соцмережі.

Зазначимо, що КП «Зооконтроль» займається відловом чотирилапих виключно з подальшим поверненням їх на волю. Собак і котів ніхто не присипляє. Тварин стерилізують, чіпують, вакцинують від сказу та випускають. Також підприємство надає послуги з утилізації трупів тварин.
Загалом, за даними міжнародної онлайн-платформи Animal-id.info, три роки тому у Дніпрі нараховували близько 6 тис. безпритульних тварин. Завдяки роботі «Зооконтролю» наприкінці 2018 року їхня кількість зменшилася до 2,5 тис.

_MG_0023 _MG_0028 _MG_0069

Метки: КП «Зооконтроль»