«Нафтогаз» прокомментировал «рекомендованный платеж» в платежках днепрян

Как сообщал «Днепр вечерний» в декабре днепрянам стали приходить платежки от компании «Днепропетровскгаз Сбыт» с дополнительной графой – «рекомендованный платеж». В результате сумма в документе выросла в 2 и более раза. Газовщики мотивировали это вступлением в силу нового закона «О жилищно-коммунальных услугах» . Дескать «уплата рекомендованного платежа позволит потребителям избежать долгов за газ, а вместе с ними - начисление пени и штрафов».

Сегодня НАК «Нафтогаз Украины» разъяснил правомерность появления подобной графы в платежках:

«Ще раз про «рекомендований платіж» за газ за наступний місяць: включати його до платіжок - власна ініціатива приватних посередників-збутів, яким ми зобов‘язані продавати газ. Тепер офіційно від Уряду: споживачі не мусять робити цю передплату. Перекажіть це, будь ласка, своїм знайомим, які отримали платіжки зі збільшеними сумами.
Нафтогаз віддає газ цим посередникам без передплати. Ціна на наш газ не змінювалася з квітня 2016 року, вона складає 4942 грн за тис. кубометрів (без ПДВ)».
НКРЭКУ дополнительно разъяснила, что «припинення газопостачання на об’єктах побутових споживачів може бути здійснено виключно у випадку простроченої заборгованості за фактично спожитий природний газ, а отже несплата «рекомендованого платежу» не є підставою для вжиття заходів з припинення газопостачання/розподілу».

Метки: "рекомендованный платеж", газ, Нафтогаз
Loading...