На Днепровский планетарий «наехали» из-за языка

На официальной странице Днепровского планетария в «Фейсбук» появился пост с просьбой о моральной поддержке сотрудников планетария. Такая просьба связана с тем, что за последние пару дней на странице учреждения стали массово появляться однотипные негативные отзывы с претензиями по поводу русскоязычности большинства астрономических программ. Что примечательно, почти все эти отзывы оставлены не днепрянами, а жителями других городов – Львова. Киева, Кривого Рога. У некоторых пользователей отсутствует фото на аватарке.
Вот какой пост был опубликован на странице Днепровского планетария:
«Друзі! Звертаємося до вас з не дуже приємної для нас нагоди.
Зі вчора на нас здійснюється повноцінний інформаційний напад під благою маскою боротьби за права україномовних мешканців Дніпра та українізацію країни в цілому. За добу на сторінці залишили близько десятка відгуків про те, що в планетарії працюють розумово відсталі, профнепригодні сепаратисти, які дискримінують українських дітей і через яких в нас досі не україномовне місто. (Чомусь ніхто не піклується про численну єврейську общину Дніпра, яка також має свої права… Та і взагалі складається враження, що критики жодного разу не були в планетарії і навіть на заглядали на сайт чи сторінку на Фейсбуці). Нам вказують, скільки ми маємо витрачати зі своїх зарплат на професійний переклад існуючих програм і запис українського тексту. Не звертають уваги на те, скільки зроблено за останні роки, скільки проводиться благодійних програм для різних людей, в тому числі для учасників АТО та членів їхніх родин, не зважають, що головне в планетарії все ж таки астрономія, яка говорить на всіх мовах, і одні зорі світять над всією Земною кулею.
Нам потрібна зараз підтримка, щоб знати, що є люди, які цікавляться зорями, які цінують те, що в Дніпрі працює один з небагатьох в Україні планетаріїв, що колектив зберіг це унікальне місце через усі складнощі історії останніх років.
Якщо вам є що сказати – пишіть в коментарях».

30713_603x354

 

Метки: Днепровский планетарий