Музичній освіті у Дніпрі бути: У міськраді підготували реформу шкіл естетичного виховання

Низька заробітна плата педагогів, застаріла матеріально-технічна база, недостатня вмотивованість учнів – це реалії комунальних шкіл естетичного виховання у Дніпрі. Така ситуація складалася роками. Проте лише в комунальних закладах, а не у приватних діти можуть отримати свідоцтво про освіту державного зразка. Щоб вивести естетичне виховання у Дніпрі на новий рівень, команда Бориса Філатова підготувала проект, який забезпечить нову якість освіти юних містян.

24.04_unnamed

«Система початкової музичної освіти наразі перебуває у дещо занедбаному стані. І ця ситуація формувалася роками. Лише близько 10% випускників музичних шкіл продовжують навчання у профільних вишах. Така сама кількість учнів бере участь у музичних конкурсах різного рівня, а високі результати демонструють трохи більше 7% дітей. Це дуже низькі показники, які свідчать про недостатню мотивацію учнів. Вартість місячного навчання грі на фортепіано порівнянна з вартістю одного заняття у репетитора, наприклад, з англійської. Навчальна програма в цих школах далеко не завжди цікава й стимулює до роботи», – каже начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

Департамент гуманітарної політики пропонує концепцію «20-20-60». Вона передбачає, що 20% учнів вчитимуться на пільгових умовах (безкоштовно або за 50% вартості). Ще 20% дітей, які демонструватимуть успіхи у навчанні, хист до музики та посідатимуть призові місця на різноманітних конкурсах, здобуватимуть освіту за мінімальну плату – 210 грн. Крім цього, такі учні матимуть змогу отримувати стипендії на безкоштовне навчання та брати участь у міжнародних творчих конкурсах за рахунок міського бюджету.

«Саме 20% учнів музичних шкіл мають на меті здобути вищу музичну освіту, грають в оркестрах, мають особисту мотивацію. Для 60% учнів навчання у музичній школі не є початковою стадією виховання професійного музиканта. Зазвичай батьки цих дітей ставлять завдання отримати базові навички гри на музичному інструменті, організувати змістовне дозвілля та покращити загальний культурний рівень дитини. І саме для цього, в рамках проекту, дитина зможе разом з батьками обрати комфортну форму навчання: відвідувати індивідуальні заняття, самостійно формувати навчальні курси, обираючи лише ті предмети, які її цікавлять, чи займатись за повним курсом. У разі, якщо дитина показуватиме високі результати, вона матиме змогу навчатися за мінімальну плату», – пояснює Євген Хорошилов.Вартість навчання для 60% учнів у проекті не вказана. Її запропонують директори шкіл естетичного виховання залежно від обраного курсу. Також у департаменті наголошують, що поки це лише проект, який вступить у силу після розгляду виконавчим комітетом міської ради.

Довідка. У Дніпрі функціонує 22 школи естетичного виховання. Серед них – 17 музичних шкіл, 2 художні, 2 школи мистецтв та 1 школа класичного танцю. У цих закладах освіти навчаються понад 8 тис 300 юних дніпрян.

Метки: горсовет, музыкальное образование