Міська влада Дніпра вдвічі збільшує кількість місць за необхідними спеціальностями у професійно-технічних закладах

Місто Дніпро вперше формує замовлення на підготовку фахівців у професійно-технічних закладах. Протягом двох місяців у Дніпровській міській раді вивчали потребу комунальних підприємств у робітничих кадрах. У рамках проекту «Робота на благо рідного міста» на гарячу лінію звернулося близько 400 осіб, понад 100 з них були працевлаштовані. Завдяки цьому проекту визначили спеціальності, які потрібні Дніпру. Проте, наприклад, минулого року, професійно-технічні заклади освіти випустили недостатню кількість фахівців. Тож за необхідними спеціальностями місто вперше замовить удвічі більше кадрів, ніж готували раніше.

_MG_4664

«Завдяки проекту ми дізналися, на які спеціальності є попит і серед комунальних підприємств, і серед мешканців міста. Цей перелік було передано до департаменту гуманітарної політики міської ради для формування замовлення у професійно-технічних закладах освіти», – розповів директор департаменту соціальної політики Едуард Підлубний.

«Обсяги державного замовлення не задовольняють потреб комунальних підприємств нашого міста у робітничих кадрах. Тож Дніпро вперше сформував замовлення на навчання у професійно-технічних закладах з урахуванням запитів комунальних підприємств міста. Ті спеціальності, які не користуються попитом, місто вимушене не замовляти», – зазначила начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики міської ради Дніпра Оксана Салогуб.

Заступник директора КП «Дніпроводоканал» Андрій Довгань повідомив, що під час проекту підприємство знайшло нових працівників, проте потреба у кадрах залишається: «За час проведення проекту «Робота на благо рідного міста» ми вже працевлаштували 15 осіб. Але потреба у нових кадрах є й досі. Нам потрібні слюсарі, електромонтери, газоелектрозварювальники».

Довідка. У Дніпрі функціонує 13 професійно-технічних закладів освіти, які здійснюють підготовку робітничих кадрів. Видатки на їхнє утримання з 2016 року забезпечуються коштом міського бюджету.

Метки: горсовет, работа