Кований талісман міста і Гімн України на ковадлах: У Дніпрі вперше відбудеться Всеукраїнський Koval Fest

1

12, 13 та 14 жовтня у Дніпрі, на Фестивальному причалі, відбудеться перший Всеукраїнський Koval Fest. Захід, що пройде за підтримки міського голови Дніпра Бориса Філатова, приурочено до Дня захисника України.
Протягом трьох днів понад 30 найкращих майстрів вогню та заліза з України проведуть безкоштовні майстер-класи для дітей та дорослих з різноманітних технік: це і виготовлення монет, і ливарне виробництво, і створення унікальної зброї. Попрактикуватися у новому ремеслі можна буде 12 жовтня, з 16:00 до 17:00, і 13 жовтня, з 14:00 до 16:00. Серед учасників фестивалю буде також коваль із Чилі. Для дітей підготували окрему локацію «Маленькі ковалики», яка працюватиме в другий день фестивалю – 13 жовтня, з 11:00 до 14:00.
Крім того, ковалі створять триметровий «Талісман Дніпра», який прикрашатиме Січеславську Набережну. Скульптуру презентують 13 жовтня, о 16:00.
«Ми хочемо познайомити дніпрян з традиційною творчістю українських ковалів, бо це цілий світ, який існує давно. Скульптуру «Талісман Дніпра» прикрашатимуть ковані листочки з іменами тих, хто долучився до її виготовлення. Тобто кожен мешканець Дніпра матиме змогу приєднатися до створення історії. Ми розглядаємо можливість розмістити «Талісман Дніпра» на Фестивальному причалі на постійні основі», – зазначив заступник міського голови Олександр Шикуленко.
За словами автора ідеї фестивалю, коваля Григорія Талісмана, скульптура символізує єдність правого та лівого берегів Дніпра.
«Скульптура – це правий та лівий береги, які тримають герб нашого міста. «Талісман Дніпра» – це серце, яке зображає кровоносну систему й схоже на дерево. Береги трохи нагадують людей. Можна буде потрапити всередину скульптури, сфотографуватися. За розмірами вона вже майже, як половина однокімнатної квартири», – каже Григорій Талісман.
Також кожен коваль привезе на фестиваль домашнє завдання – ковані літери.
«Кожен виготовить літеру у своїй авторській техніці та подарує місту. Наступного року ми плануємо зробити з них скульптуру», – додала голова Громадської організації «Національна спілка митців з художнього металу» Тетяна Тицька.
Учасники також поєднають ковальську справу і музику: вперше в Україні вони виконають державний гімн на ковадлах. Відбудеться це 12 жовтня, о 17:30, на Фестивальному причалі.
Протягом усіх трьох днів Koval Fest`у триватиме «Шоу вареників», на якому можна буде скуштувати смачну їжу та напої, а в перший день, 12 жовтня, – навіть взяти участь у створенні найбільшого вареника України. Також на фестивалі працюватиме фотозона «Залиш свій відбиток в історії». Особливість її у тому, що тут гості фестивалю зможуть залишити відбиток металевого клейма на спеціальній дошці.

AFISHA-02

Метки: Koval Fest
Еще с сайта: